Przeniesienie z biologii na analitykę medyczną

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
eweczkaaa
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 13:46

Przeniesienie z biologii na analitykę medyczną

Post autor: eweczkaaa »

Witam! Niestety nie dostałam się na analityke medyczną, lecz na biologię. Moje pytanie brzmi: czy jest możliwość przeniesienia się po pierwszym roku z biologii na analitykę?Może jakieś przedmioty się powtarzają, i dało by się je przepisać i zaliczyć tylko te, które sie różnią?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Przeniesienie z biologii na analitykę medyczną

Post autor: Sephora »

ściągnij z netu oba plany z biologii i analityki i porównaj, myślę że chemia się powtarza ale na analityce mogą jej nie przepisac. Tam chemia jest omawiana bardziej szczegółowo i podzielona. mogą przepisac np. wf, informatyke, język nie bo jest 2 lata. A do jakiego miasta się dostałaś?
eweczkaaa
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 13:46

Re: Przeniesienie z biologii na analitykę medyczną

Post autor: eweczkaaa »

do Lublina.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Przeniesienie z biologii na analitykę medyczną

Post autor: Sephora »

przepisywanie ocen to zwykle jest problem, i zależy od humoru kierownika katedry czy zakładu (profesora), możesz próbowac ale przedmioty muszą zgadzac się 1. godzinowo (mniej więcej tyle samo godzin muszą miec). 2. tematycznie muszą się pokrywac (mniej wiecej).
dżema19
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2008, o 17:05

Re: Przeniesienie z biologii na analitykę medyczną

Post autor: dżema19 »

bedzie cieżko , mam wspóllokatorke z bio i materiał jest zupelnie inny niz na analityce
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Przeniesienie z biologii na analitykę medyczną

Post autor: Gekon »

Przenieść się raczej nie da. Możesz podwyższyć swój wynik na maturce i spróbować drugi raz za rok . A przedmioty możliwe ,że niektóre Ci przepiszą, pewnie zależy od ilości godzin.
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Przeniesienie z biologii na analitykę medyczną

Post autor: Tuś. »

Ja bym się podpięła do tego tematu, bo na jedno pytanie nowego tematu szkoda zakładać.
Czy można przenieść się na analitykę, ale z chemii? Patrzyłam w plany zadań, pokrywają się niektóre rodzaje chemii.
W związku z tym, czy takie przeniesienie, jeśli jest możliwe, wygląda tak, że dostaję się z rekrutacji, jestem na pierwszym roku i przepisują mi oceny, czy można przenieść się na rok równoległy?
dżema19
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2008, o 17:05

Re: Przeniesienie z biologii na analitykę medyczną

Post autor: dżema19 »

nie mozna równoległe tez jestem na chemii
a z przepisywaniem ocen to zalezy od wykładowców , ale raczej nie zbyt chętnie je przepisuja /
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Przeniesienie z biologii na analitykę medyczną

Post autor: Biochejter »

I rok analityki w Lublinie ma takie przedmioty:
-chemia nieorganiczna
-chemia analityczna
-chemia organiczna
-anatomia
-statystyka
-historia i propedeutyka medycyny
-biologia z genetyką
-kwalifikowana pierwsza pomoc
-biofizyka
-obliczenia chemiczne
-języki i wf

Jedyną możliwością jest dostanie się z rekrutacji, nie ma możliwości przeniesienia z innego kierunku (pomijając fakt że przedmioty sporo się różnią). Coś pewnie by przepisali jak się zacznie od początku, ale z tym są problemy nawet w obrębie tego samego wydziału (analitykalt farmacja), więc na to lepiej się nie nastawiać, bo żeby coś przepisać z innej uczelni, trzeba z niej wziąć dokładny program nauczania, bo nawet przedmioty tak samo nazywające się i zgadzające się godzinowo bywają całkiem różne na różnych uczelniach (np. biologia z genetyką na lubelskim UMedzie to 95% parazytylogii hehe).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 0 gości