Przeniesienie z innego wydziału

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
DexterMorgann
Posty: 3
Rejestracja: 2 gru 2008, o 00:24

Przeniesienie z innego wydziału

Post autor: DexterMorgann »

Witam. Mam takie dziwne pytanie - czy jest możliwe przeniesienie się na wydział lekarski z innego wydziału Uniwersytetu Medycznego ? W skrócie wyjaśnie o co mi chodzi : byłem na Wydziale Farmaceutycznym , ale zrezygnowałem w tym roku i chciałbym rozpocząć studia na Wydziale Lekarskim. Zdawałem starą maturę. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale na świadectwie maturalnym miałem z fizyki 6 ( nie zdawałem jednak fizyki na maturze ). Myślałem o studiach niestacjonarnych - czy muszę zdawać identyczne egzaminy wstępne jak pozostali kandydaci ? Czy to , ze byłem już na Uniwersytecie Medycznym nie ma żadnego znaczenia ? Zdaje sobie sprawe ze to dwa różne wydziały , ale egzamin wstępny na wydział farmaceutyczny zdawałem również z biologii i chemii , nie zdawałem tylko fizyki - jednak tak jak napisałem wcześniej - z fizyki na świadectwie maturalnym mam 6. Czy ktoś pomoże mi w odpowiedzi na powyższe pytania ?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Przeniesienie z innego wydziału

Post autor: Agher »

tak, musisz zdawać egzaminy wstępne jak każdy inny przyszły student ze starą maturą. jeśli już zdawałeś na danej uczelni taki egzamin to należy zajść do dziekanatu i zapytać się, czy istnieje możliwość przepisania starego wyniku. Dodatkowo, jeśli coś na takiej farmacji zaliczyłeś, a chcesz zmienić wydział w obrębie jednej uczelni, to możliwe że jakieś przedmioty Ci odpiszą i nie będzie trzeba ich robić drugi raz. Na pewno jeśli w jednym roku było się np. na pielęgniarstwie, a następnego wystartowało się na lekarski, to np. przepisują technologię informacyjną i wf (mówię, na przykładzie UMB)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości