gdzie na biotechnologie...

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
agaaa9
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2009, o 19:00

gdzie na biotechnologie...

Post autor: agaaa9 »

Witam. Chciałabym zdawać maturę z podstawowej biologii i rozszerzonej matematyki. Język- niemiecki. Czy wiecie może, czy w takim układzie mam szanse dostać się na biotechnologie? Myślałam o Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie lub Uniwersytecie Gdańskim (na PG jest po 6 osób na miejsce, więc raczej nie mam szans). Nie znalazłam jednak nigdzie informacji ile w na tych uczelniach było osób na miejsce w poprzednich latach, ani też progów. Możecie mi pomóc? Nie chodzi mi tylko o te dwie uczelnie, ale ogólnie wszędzie, gdzie jest ten kierunek.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: gdzie na biotechnologie...

Post autor: Batha »

możesz na wiele uczelni. ta strona Ci się przyda tropiciel.maturzysty.pl . Na Twoim miejscu na ZUT bym nie szła. Na UG (kiedyś były międzyuczelniane połączone z GUMed) był chyba wymagany ang R, musisz sprawdzić, czy nic się nie zmieniło. Naprawdę myślisz, że na PG nie masz szans? Spróbuj
agaaa9
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2009, o 19:00

Re: gdzie na biotechnologie...

Post autor: agaaa9 »

Dzięki za tą stronę. Na pewno się przyda Na UG faktycznie potrzebny jest angielski, więc raczej odpada. Na PG mogę spróbować, złożenie papierów nic nie kosztuje, ale wydaje mi się, że musiałabym prócz matmy i biologie zdawać rozszerzoną, aby się tam dostać.
A co myślicie o Łodzi (zarówno uniwersytet jak i politechnika). Ciężko tam się dostać? Miałabym realne szanse?
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: gdzie na biotechnologie...

Post autor: siouxsiesioux »

A mogę zapytać, dlaczego biotechnologia i jakie masz po tym kierunku perspektywy?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: gdzie na biotechnologie...

Post autor: Batha »

złożenie papierów nic nie kosztuje
to coś nowego.
agaaa9
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2009, o 19:00

Re: gdzie na biotechnologie...

Post autor: agaaa9 »

Wydaje mi się ciekawym kierunkiem. Niestety niezbyt trafnie dobrałam sobie profil w liceum, bo zamiast na bio-chemie jestem na mat-fizie. I dlatego szukam uczelni, gdzie można w miarę łatwo się dostać na ten kierunek. Wiedzy z biologii rozszerzonej jednak mi brakuje. Na pewno jest to ciężki kierunek, ale z drugiej strony na politechnikach nie ma prostych kierunków. Na każdym są laborki, wejściówki i dużo przedmiotów.
Techniki biotechnologiczne są wykorzystywane w medycynie, rolnictwie. Myślę, że praca znajdzie się po tym. Nie chcę studiować 5 lat, żeby potem pracować w innym zawodzie.
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: gdzie na biotechnologie...

Post autor: siouxsiesioux »

Życzę Ci tego [znalezienia pracy] Ja byłam na podobnym profilu (mat-inf), ale jakoś dałam radę - Ty też dasz. Nie martw się tym, co będzie - ucz się i mierz wysoko. Biologia rozszerzona wg mnie jest nawet przyjemniejsza niż podstawowa, materiału chyba nie ma wiele więcej, dużo zadań powtarza się w kolejnych latach, poziom jest coraz niższy. Mogłabyś spróbować, jeszcze nie jest za późno (powiedziałabym z własnego doświadczenia, że jest nawet w miarę wcześnie). Powodzenia ogólnie.
agaaa9
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2009, o 19:00

Re: gdzie na biotechnologie...

Post autor: agaaa9 »

Hm. Może faktycznie to dobry pomysł. Trochę nad tym myślałam i chyba warto się przyłożyć do tej biologii. Nie znam tylko dobrze materiału, jaki jest na poziomie rozszerzonym. czego dokładnie się uczyć.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: gdzie na biotechnologie...

Post autor: yeast »

Wydaje mi sie, ze po mat-fiz na biotechu bedzie ci latwiej niz po biol-chemie.
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: gdzie na biotechnologie...

Post autor: omykowa »

To zależy. Na politechnice - imho po mat-infie łatwiej. Będzie trzeba tylko przysiąść z chemii, więc się przygotuj na to

Na PG próbuj.
Jeśli chcesz oczywiście tę biotech. Bo wiesz, pracy to po tym raczej nie ma. Chyba, że szukasz za granicą, na zachodzie, jeszcze lepiej w Stanach - to jak najbardziej.

Cóż powiem Chciałam na lek, jestem na biotech (jak w podpisie). Próbuję jeszcze raz. Biotech to nie jest szczyt marzeń, naprawdę (a już na pewno nie moich.).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość