Nowotwór, Włókniak

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Kasia_
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2009, o 16:17

Nowotwór, Włókniak

Post autor: Kasia_ »

Od 3 lat(bynajmniej 3 lata temu wykryłam)że mam w prawej piersi guzek. Oczywiście od razu poszłam z tym do lekarza, potem no USG. No i się okazało, ze to jakiś tam malutki guzek, za kilka miesięcy ponownie miałam robione USG i okazało się, że guzek się minimalnie powiększył. Niecały rok temu miałam robione USG, i okazało się, ze rzeko stoi w miejscu. I jest raczej nie groźny. Kazali mi za rok przyjść ponownie na USG. Czyli niedługo będę szła.
Miał ktoś może z Was taki przypadek? I mam pytanie, czy po wycięciu włókniaka z piersi lub leczeniu farmakologicznym, mogą być jakieś znaczące skutki uboczne? np. po wycięciu guzka, moje gruczoły mlekowe nie będą wytwarzały mleka? Czy może się tak zdarzyć?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Nowotwór, Włókniak

Post autor: Medycyna Lwów »

Kasia_ pisze: I mam pytanie, czy po wycięciu włókniaka z piersi lub leczeniu farmakologicznym, mogą być jakieś znaczące skutki uboczne? np. po wycięciu guzka, moje gruczoły mlekowe nie będą wytwarzały mleka? Czy może się tak zdarzyć?
skad wiesz że to włókniak? jesli taki jaki dokładnie? czy była bipsja aspiracyjna tego guzka, na jakiej podstawie w ogóle stwierdzono że to nowotwór niezłośliwy.
A co do twoich obaw to spokojnie, przewodów mlecznych w sutku jest dużo.
Kasia_
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2009, o 16:17

Re: Nowotwór, Włókniak

Post autor: Kasia_ »

Kaamil pisze:
Kasia_ pisze: I mam pytanie, czy po wycięciu włókniaka z piersi lub leczeniu farmakologicznym, mogą być jakieś znaczące skutki uboczne? np. po wycięciu guzka, moje gruczoły mlekowe nie będą wytwarzały mleka? Czy może się tak zdarzyć?
skad wiesz że to włókniak? jesli taki jaki dokładnie? czy była bipsja aspiracyjna tego guzka, na jakiej podstawie w ogóle stwierdzono że to nowotwór niezłośliwy.
A co do twoich obaw to spokojnie, przewodów mlecznych w sutku jest dużo.
Miałam robione tylko 3 razy USG.

A inne skutki uboczne? po wycięciu lub leczeniu farmakologicznym
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Nowotwór, Włókniak

Post autor: huba021292 »

Leczenie farmakologiczne czyli masz na myśli chemioterapię? Jeśli nie ma absolutnej potrzeby nie przeprowadza się tego typu terapii.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Nowotwór, Włókniak

Post autor: Medycyna Lwów »

Kasia_ pisze:
Kaamil pisze:
Kasia_ pisze: I mam pytanie, czy po wycięciu włókniaka z piersi lub leczeniu farmakologicznym, mogą być jakieś znaczące skutki uboczne? np. po wycięciu guzka, moje gruczoły mlekowe nie będą wytwarzały mleka? Czy może się tak zdarzyć?
skad wiesz że to włókniak? jesli taki jaki dokładnie? czy była bipsja aspiracyjna tego guzka, na jakiej podstawie w ogóle stwierdzono że to nowotwór niezłośliwy.
A co do twoich obaw to spokojnie, przewodów mlecznych w sutku jest dużo.
Miałam robione tylko 3 razy USG.

A inne skutki uboczne? po wycięciu lub leczeniu farmakologicznym
dziwi mnie to trochę, ale lekarzem jeszcze nie jestem, wiec mogę się nie znać. Badanie USg nie pozwala stwierdzić charakteru zmiany, lekarz może przypuszczać w takim razie że to włókniak, a to może być coś innego np. tłuszczak. Na zdrowy rozum jeżeli zmiana uległa zwiększeniu to należałoby to sprawdzić hist pat poprzez bipsje cienkoigłową i po otrzymaniu wyniku zdecydować co dalej, czy usuwać chirurgicznie czy leczyć inaczej.
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Nowotwór, Włókniak

Post autor: justaaa »

A może to torbiel, ja miałam kiedyś, ale ostatecznie ona sama się wsiąkła. Gdyby urosła to by mi zrobili biopsję. Pod zdj USG napisali tylko wymiary itd. i że nie ma zmian patologicznych.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość