Tenis ziemny

Tutaj znajdziesz posty tylko o sporcie w Polsce i na świecie
Robin

Re: Tenis ziemny

Post autor: Robin » 26 lip 2006, o 17:20

Guru pisze:znajdz kogos kto gra w miare dobrze
bo to takie proste...
ponad to problemem jest troche czas...

lunatyczka

Post autor: lunatyczka » 27 lip 2006, o 10:10

TakŻe uwielbiam ten sport :-D Jest super. Szkoda tylko, Że w roku szkolnym nie mam na to zupełnie czasu :(

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Tenis ziemny - rozgrywki ATP i WTA

Post autor: Guru » 9 sie 2006, o 22:07

Urszula Radwańska przegrała w 1/8 finału turnieju WTA tenisistek na twardych kortach w Sztokholmie z najwyżej rozstawioną Rosjanką Anastazją Myskiną 6:7 (3-7), 3:6 (pula nagród 113 tys. euro).

ogladal ktos moze ten mecz? ciekaw jestem jak sprawowaly sie na korcie obie zawodniczki, bo wynik wyglada interesujaco... siostry Radwanskie sa coraz lepsze...

i w ramach ciekawostki, Nalbandian odpadlz turnieju w Toronto, a pokonał go bodajze 33letni Davide Sanguinetti :-D

ziomalka

Post autor: ziomalka » 10 sie 2006, o 22:25

Guru pisze:Nalbandian odpadlz turnieju w Toronto, a pokonał go bodajze 33letni Davide Sanguinetti :-D
i baaardzo dobrze 8) nie przepadam za Nalbandianem :P

a pojedynku Radwańskeij nie ogladałąm, ale z góry wiadomo było, że z Myskina sznas to ona zbytnich nie ma :roll:

Ogólnie tenisa nie ogladam z braku czasu niestety, ale pojedynko na przykład Andy Roddicka czy też Serenki Williams oglądam z przyjemnością hehe :P

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 10 sie 2006, o 22:39

ziomalka pisze:Andy Roddicka
:idea: tylko szkoda ze sie rozstal z Gilbertem, bo od tej pory idzie mu coraz gorzej, ale licze ze sie odrodzi na US Open
ziomalka pisze: Serenki Williams oglądam z przyjemnością
:| jej tenis to potwornosc, tepy i prosty, nie lubie ogladac jej pojedynkow, ostatni jaki obejrzalem to z Sania Mirza na Australianie...

a co do Nalbandiana tez za nim nie przepadam, za to lubie Sanguinettiego, jak bedziesz miala okazje to obejrzyj sobie pojedynek Sanguinetti - schrichapan z US'a 2005 8)

ziomalka

Post autor: ziomalka » 10 sie 2006, o 23:10

Guru pisze:ej tenis to potwornosc, tepy i prosty, nie lubie ogladac jej pojedynkow, ostatni jaki obejrzalem to z Sania Mirza na Australianie...
wiem, wiem, Serena i Venus to typowo siłowy tenis, nie liczy sie gracja, piekno, tylko wynik i wygrana oczywiście. I te ich okrzyki w trakcie serwisu,. Nie chce mówić, z czym te odgłosy mnie się kojarzą ... :roll:

Ale same siostry lubię hehe :)

biotechnolog

Post autor: biotechnolog » 11 sie 2006, o 08:56

Hehe Nalbandian, 4 na ATP bodajze i przegral z 33 latkiem. Ja szczerze powiedzawszy tez nie przepadam za jego tenisem, lubie patrzyc jak Federer sie z nim bawi. Tajemnieca sukcesu Federera polega jak mi sie wydaje na ciągłej zmianie tempa gry na jego korzysc. Jedną piłkę gra mocno liftowaną z backhandu potem mocno przyspiesza z forhandu i ewentualnie konczy przy siatce. Dla mnie Federer i Nadal są autorytetami na korcie i czessto takze poza nim.

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 16 sie 2006, o 18:09

biotechnolog pisze:Hehe Nalbandian, 4 na ATP bodajze i przegral z 33 latkiem
a Sanguinetti jest na 60 miejscu, a najwyzsza jego pozycja rankingowa bylo 42 miejsce... jednak juz w ubieglym roku na US Open pokazal ze stac go na wiele mimo "powaznego" wieku...
biotechnolog pisze:Tajemnieca sukcesu Federera polega jak mi sie wydaje na ciągłej zmianie tempa gry na jego korzysc. Jedną piłkę gra mocno liftowaną z backhandu potem mocno przyspiesza z forhandu i ewentualnie konczy przy siatce.
jak dla mnie Federer jest zdecydowanie najlepszym tenisisa, potrafi zagrac praktycznie wszystko, jeszcze gdyby poprawil backhand to juz by bylo genialnie, co do zmiany tempa gry zgadzam sie, dwie pilki liftowane pozniej przyspieszenie z forhandu i pilka konczaca... milo sie oglada jak gra...
biotechnolog pisze:Dla mnie Federer i Nadal są autorytetami na korcie i czessto takze poza nim.
nie przypadam za gra Nadala, brakuje mu finezji, denerwuje mnie jego malotenisowy stroj i zachowanie, raz rzucil recznikiem w twarz dziewcznce od podawania pilek, a tenis to raczej elegancja pod kazda postacia...
ziomalka pisze:I te ich okrzyki w trakcie serwisu,. Nie chce mówić, z czym te odgłosy mnie się kojarzą ...
najgorsze okrzyki wydaje Mashka Sharapova, czasami az sie ogladac nie chce...

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 8 cze 2007, o 18:40

Ostatnio pojawilo sie duzo nowych uzytkownikow na forum, jestem wiec ciekaw kto z Was gra w tenisa, lub interesuje sie tym sportem, i np oglada turniej French Open?

Awatar użytkownika
dawidw

Post autor: dawidw » 8 cze 2007, o 21:37

Ja dosłownie z 200 metrów kolo domu mam korty tenisowe, czasami ide na ścianke poodbijać pileczkę, meczyki rzadko grywam, a szkoda bo to piekny sport. W telewizji ogladam, ale tylko meczy z wyzszej połki(Federera, Hewita, Agassiego itp.)

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 8 cze 2007, o 21:43

dawidw pisze:Ja dosłownie z 200 metrów kolo domu mam korty tenisowe
chyba bywalbym tam codziennie gdybym mial tak blisko, poki co mam jeszcze zakaz po zabiegu, ale niedlugo mam nadzieje wroce na kort ;)
dawidw pisze:W telewizji ogladam, ale tylko meczy z wyzszej połki
no to polecam w niedziele, tenis z najwyzszej polki, final French Open Federer(1) - Nadal(2), powinno to byc piekne spotkanie, tymbardziej ze ostatnio Federer wygral z Nadalem...

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 31 maja 2009, o 18:02

Dla fanów tenisa gorąca informacja, Rafael Nadal odpadł z tegorocznego Roland Garros. Pokonał go Soderling.

No to Federer, jeśli nie teraz to nigdy...

Awatar użytkownika
witamina110

Post autor: witamina110 » 2 lut 2010, o 22:12

Temat dawno założony, ale może go trochę odświeżę.
:P
Jestem w gimnazjum, dopiero od roku interesuję się tym sportem. Strasznie żałuję, że nie zainteresowałam się tym wcześniej(np. w wieku 10 lat), wtedy nie zawahałabym się trenować go wyczynowo, pójść do klubu jakiegoś, kto wie może kiedyś udałoby mi się grać tak jak najlepsze tenisistki świata(wiem, brzmi to trochę jak bym była z innej planety, tylko marzenia). No, ale Agnieszce się to udało(średnio za nią przepadam). No, ale teraz mam 16 lat, więc nie mam szans na grę z najwyższej półki...:( Gram w tenisa stołowego już od kilku dobrych lat, nawet dobra jestem:P, ale nigdy nie miałam większej pasji do tego sportu, grałam tylko, bo tata jest trenerem. Już nie raz mówili, że mam do tego talent, mogłabym odnosić sukcesy w Polsce. (nie chodzi mi tu teraz o chwalenie się czy coś)Szkoda, że zamiast tenisa stołowego, nie gram tak w ziemnego. Jak ktoś by mi powiedział, że się do t.z. nadaje, nie czekałabym minuty dłużej. :P
Mimo tego, chcę nauczyć się grać na bardzo dobrym poziomie.
Pozostaje mi oglądanie meczów w tv. (ostatnio aż mi się smutno zrobiło na myśl, że tak nie mogę, najlepiej, ze przeżywałam ten mecz, jakbym sama grała:D)
Nie mam najlepszego dostępu do kortu. Jak się tylko zrobi cieplej to ruszam z grą. Mam dwie rakiety:
jakąś co wymienialiście na S:P, no i Wilson'a. Z tym, że ta na S jest dosyć stara, a Wilson nowiutka.

Co do zawodników, wśród mężczyzn-Roger Federer, już wygrał wszystko coś się da...ostatnio Australian Open.
A wśród kobiet też uważam, że Serena wygrywa głównie dzięki sile(wiadomo na tym poziomie technikę też trzeba mieć), najlepsze jest to, że chyba zaledwie kilka razy ją widziałam, żeby zrobiła jakiś skrót czy coś...nie chętnie biega do siatki. Z Venus jest trochę lepiej, ale ostatnio coś popełnia strasznie dużo niewymuszonych błędów przez co przegrywa.
A najbardziej lubię Justine Henin, bardzo się cieszę, że wróciła. :) 2 tunieje, a już dwa finały, przy czym mogła je wygrać...przegrała przez serwis, no, ale pewnie nad nim popracuje i w następnym trunieju już nie zdarzy się jej wpadka. Po takim powrocie tak grać-mistrzynia. :P Teraz jest jedyna co ma jednoręczny backhand, nie gra siłą, tylko z głową, pełno u niej fantastycznych zagrań. :)
Jestem zawiedziona, że nie zagra w Dubaju, dopiero w marcu w Indian Wells, ale warto poczekać. :P

Ale się rozpisałam, musiałam wylać swoje żale. :P :D

ODPOWIEDZ