[Film] Wydział Nauk Medycznych UWM w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mala_blondyneczka91
Posty: 54
Rejestracja: 3 lis 2009, o 13:10

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: mala_blondyneczka91 »

Witam
Jestem tu ca?kiem nowa wi?c jak zapisa?am sie w z?ym w?tku to z góry przepraszam.
Mam pytanie odno?nie studiów na UMW w Olsztynie na wydziale lekarskim. Jestem maturzystka w tym roku i chcialbym zdawac biologie chemie i matematyke na poziomie rozszerzonym
Hipotetycznie gdybym zda?a
biole rozszerz na 70%
chemie rozszerz na 80%
i matme rozszerz na 60% to czy dosta?abym sie na wydzia? lekarski?
Prosze niech mi kto? napisze jak to jest przeliczane i czy w zeszslym roku bylo takie samo przeliczanie, a je?li tak to jakie byly progi w zeszlym roku?
Pozdrawiam serdecznie, i niecierpliwie czekam na odpowiedz.
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: Asillith »

Ja mia?am 88% z chemii 57 z fizyki i 73% z bioli i zabrak?o 5 pkt by si? dosta?.
borubar
Posty: 122
Rejestracja: 5 lis 2008, o 12:04

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: borubar »

Przeliczane jest prosto bo 80+70+60 = 210 a próg w tym roku by? 224 czyli musia?aby? doci?gn jeszcze 14 pkt. Ja mialem z biol 78 + chem 75 + fiz 72 = 225 i dosta?em si? rzutem na ta?m? w po?owie wrze?nia.
S?dz? ze teraz próg si? utrzyma lub nieznacznie podskoczy. ?eby w miare spokojnie spa? przyda?oby si? 230 pkt czyli np biologia 75 + chemia 80 + matematyka/fizyka 75 i witamy na pok?adzie
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: Khayman00 »

Je?li kto? by mia? jakie? pytania do studentów z UWM WNM, to zapraszam na forum
Wodziu
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru 2009, o 19:38

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: Wodziu »

ja mam takie pytanie wiem, ?e du?o si? mo?e zmieni?, ale patrz?c to tak ?rednio matury id? mi biola na 85, chemia na 80, fiz na 60- 70, my?licie, ?e wystarczy w tym roku?
Awatar użytkownika
aleksandra1601
Posty: 221
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 21:40

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: aleksandra1601 »

Proponuje wzi jeszcze margines 5-10% w dó?, egzaminatorzy nie uznaj? czasem wypowiedzi logicznych i oczywistych. niestety. a jakie b?d? progi w tym roku, któ? to wiedzie? Zale?e? to b?dzie od poziomu trudno?ci matury i od przygotowania tegorocznych maturzystów.
Awatar użytkownika
taffer
Posty: 240
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 21:16

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: taffer »

Nie rozumiem tej rekrutacji. po pierwsze bior? trzy przedmioty z czterech?

A po drugie, np gdybym mia? tak 80% 80% 70% (podstawa) to mia?bym punktów 230, a kto? kto ma 70% na rozszerzeniu b?dzie mia? punktów 300?
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: Asillith »

Je?li masz przedmiot dany rozszerzony mno?ysz wynik razy 2. Je?li masz przedmiot podstawa to razy jeden 1. Bior? trzy przedmioty z czterech : matematyka biologia chemia fizyka.

Przypumy ?e z trzech przedmiotów rozszerzonych mam 230 pkt to do rekrutacji mam 460pkt. Ty masz trzy przedmioty podstawowe napisane na 230 to masz do rekrutacji 230 pkt.
borubar
Posty: 122
Rejestracja: 5 lis 2008, o 12:04

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: borubar »

nie jest tak do ko?ca gdy? np na str uwm jest ?e biologia + 2 przedmioty z 3 (chem, fiz. mat) a na wydzia?owej w ogóle jeszcze nic jeszcze nie ma
korlaine
Posty: 14
Rejestracja: 24 cze 2010, o 12:49

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: korlaine »

Mam pytanie, bo troch? nie rozumiem, a nagle zmieni?y mi si? plany. Czy to znaczy ?e na uniwersytet w Olsztynie na kierunek lekarski, stacjonarny, niep?atny, ja mog? zdawa? podstaw? biologii, podstaw? chemii i podstaw? matmy? Nie trzeba rozszerze
Tak?
B?agam o odp.
skun
Posty: 144
Rejestracja: 30 lip 2010, o 08:57

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: skun »

Teoretycznie chyba mo?esz, ale to bez sensu bo nawet gdyby? napisa?a ka?d? podstaw? na 100% to i tak si? nie dostaniesz, bo b?dziesz mie? tylko 300 punktów na 600 mo?liwych.
Ka?da podstawa liczona jest x 1 natomiast rozszerzenie mno?y si? przez 2. W ubieg?ym roku próg wyniós? 450, w tym roku na dzie? dzisiejszy jest 458 - gdzie wi?c znalaz?aby? si? ty z twoimi 300 punktami gdyby? oczywi?cie wszystkie podstawy napisa?a na 100% ?
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: Irminna »

korlaine, to proste wyliczenie, ale je?li ci si? nie chce - zrobi? to za ciebie. I od razu ci mówi? ?e nie ma sensu zdawa? bez rozszerze? - zobacz, je?li by? chcia?a uzyska? zesz?oroczny najni?szy próg, czyli 450 punktów, to zdaj?c tylko dwa rozszerzenia i jedn? podstaw? musia?aby? uzyska? wynik z obydwu rozszerze? w sumie 175 %.

175x2 - (bo w Olsztynie rozszerzenie mno?y si? przez dwa) daje ci 350 pkt do tego musia?aby? przedmiot nierozszerzony czyli podstaw? zda? na 100%. Wtedy 350+100= 450, co daje ci zesz?oroczny ostatni wrze?niowy próg.

Ale gdyby? mia?a 175 z dwóch rozszerze?, to nie mia?aby? k?opotu z dostaniem si? na wi?kszo innych uczelni medycznych gdzie wymagaj? tylko dwóch przedmiotów, wi?c po co zawraca? sobie g?owe jeszcze podstaw.
Wniosek z tego - op?aca si? tylko i wycznie 3 rozszerzenia je?li chcesz zdawa? tutaj.
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: sia »

A czy du?o osób zdaje fizyk? rozszerzon? oprócz bio i chemii? No bo ten przelicznik jest korzystny,boj? si?,?e nie napisz? jej wysoko i si? nie dostan?,a gdyby osoby zdawa?y podstaw? to mam wi?ksze szanse.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości