zmiana uczelni

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lejdi_butterfly
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2008, o 20:32

zmiana uczelni

Post autor: lejdi_butterfly »

wiecie może czy istnieje możliwość przeniesienia się z jednej am na drugą na ten sam kierunek (chodzi mi konkretnie o białystok gdańsk i wawę) po pierwszym semestrze albo roku? i czy nie ma z tym problemów?
monika134
Posty: 25
Rejestracja: 29 cze 2008, o 17:03

Re: zmiana uczelni

Post autor: monika134 »

po pierwszym semestrze raczej bardzo wątpię
większosc uczelni zyczy sobie przy ewentualnych przenosinach spełnienia kilku warunków (np. musisz miec odpowiednia średnia-a tą uzyskasz dopiero po zdaniu wszystkich egz w roku, czasami chcą zebys dostała się za rekruatcją i jeszcze spełniła warunek wyżej, rektor uczelni musi sie ez pozytywnie przychylic do twojej prośby )

poza tym na tych studiach wszytko ma jakis ciąg np. anatomia trwa cały rok czy histologia i nie możesz jej o tak przerwac po I sem bo uczelnie różnie realizują materiał
ogólnie chodzi i o to że ludzi staraja sie najczęsciej przenosic po II roku (bo różnice programowe się wyrównują) a i tak jest im ciężko, nie każdemu idą na rękę:/
anna maria
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:03

Re: zmiana uczelni

Post autor: anna maria »

Hej. Ja własnie dzisiaj dowiedziałam się,że mogę się przeniesc do Poznania na drugi rok farmacji. Generalnie nie było problemów. Po zaliczeniu roku napisałam wniosek do dziekana w Gdańsku z prośbą o pozwolenie o przeniesienie.a pozniej wysłałąm podobne podanie do dziekana w Poznaniu z prośba o przyjecie mnie,dołaczyłam do tego ksero mojego indeksu. I to wszystko dzisiaj odbyło sie kolegium i mnie przyjeli. Jezeli chcesz sie przeniesc to radze ci napisac te wnioski i pozałatwiac wszystko do konca lipca. Mysle,że nie powinno byc problemów:) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: zmiana uczelni

Post autor: Khayman00 »

monika134 pisze:musisz miec odpowiednia średnia
A co to dokładnie, albo mniej więcej oznacza? Bo ja teraz jestem na II roku i myślę o przeniesieniu, ale nie wiem czy dałbym radę ze średnią. Orientuje się ktoś?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości