kamera czy aparat

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
polgraf
Posty: 21
Rejestracja: 13 lut 2010, o 01:14

kamera czy aparat

Post autor: polgraf »

Witam, mam proste pytanie, mam możliwość kupienia mikroskopowej kamerki cyfrowej 2mpx, lub przystawki do aparatu cyfrowego ktory juz posiadam, cena jest zblizona przystawki i kamerki, co lepiej wybrac?,
polgraf
Posty: 21
Rejestracja: 13 lut 2010, o 01:14

Re: kamera czy aparat

Post autor: polgraf »

hmmm to temat tabu czy cos w tym rodzaju ?
polgraf
Posty: 21
Rejestracja: 13 lut 2010, o 01:14

Re: kamera czy aparat

Post autor: polgraf »

odpowie ktos co i jak ?
Tahyon
Posty: 61
Rejestracja: 21 sie 2006, o 14:50

Re: kamera czy aparat

Post autor: Tahyon »

Kamerka - łatwiejsze w obsłudze, jakości się nie spodziewaj. Jedynie do najprostszych prezentacji

Przystawka - zależy jaki masz aparat. Moim zdaniem lepsza inwestycja ale i tak wszystko kręci się wokół jakości wykonania preparatu i optyki mikroskopu
polgraf
Posty: 21
Rejestracja: 13 lut 2010, o 01:14

Re: kamera czy aparat

Post autor: polgraf »

kamerke wlasnie zakupilem, zakupilem tez przystawke z przejsciowka do aparatu canon eos 500d - sredniej klasy lustrzanka
co do kamerki - jakosc ma wiele do zyczenia - masz racje, myslalem ze bedzie o wiele lepsza, a kamerka ma 2 mpx

co do aparatu to sie wypowiem za pare dni, jak bede go mial, bo zona mi go zwinela na wyjazd

co do jakosci preparatu to wiem to i owo - bawilem sie pare lat ale jakies kilkanascie lat temu

co do mikroskopu to nie mam bladego pojecia, kupe lat temu poprzestalem na jakims pzo, teraz zakupilem sobie do zabawy
mikroskop-delta-optical-evolution-100-trino-plan
ze wszystkimi bajerami procz fluorescencji - podobno w miare sprzet
Tahyon
Posty: 61
Rejestracja: 21 sie 2006, o 14:50

Re: kamera czy aparat

Post autor: Tahyon »

Jeśli masz 500D to raczej masz na bagnecie kit 18-55mm a to szkło się nie nadaje. Przystawki aparatowe stworzono z myślą o małych tubusach obiektywów aparatów typu małpka a nie lustrzanka. Chociaż słyszałem że czasem taka przystawka nieźle radzi sobie ze szkłem 50mm ale nie testowałem (sam siedzę w systemie:P). Chociaż skoro masz też kamerkę to jakoś się przeżyje, kamerki świetnie sobie radzą z ciemnym polem - moim zdaniem najlepsze do prezentacji.

Pozdrawiam i życzę udanego użytkowania
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości