Owady w akwarium...

Fotograficzne zagadki przyrodnicze. Dodawaj zachęcające zdjęcia przyrodnicze do forum i zadaj merytoryczne pytanie do dyskusji
Awatar użytkownika
danko
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2010, o 16:17

Owady w akwarium...

Post autor: danko »

Witam. Mam pewien problem. Jakiś czas temu zaobserwowałem w swoim akwarium drobne czerwone owady. Mają one mniej niż pół milimetra i unoszą się na powierzchni wody albo siedzą na szybach tuż nad linią wody. Gdy próbowałem je wyłowić, uciekały skacząc po wodzie. Nie wiem co to jest. Proszę o pomoc w identyfikacji.
Załączniki
Image15.jpg
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Owady w akwarium...

Post autor: WojtekB »

danko pisze:Witam. Mam pewien problem. Jakiś czas temu zaobserwowałem w swoim akwarium drobne czerwone owady. Mają one mniej niż pół milimetra i unoszą się na powierzchni wody albo siedzą na szybach tuż nad linią wody. Gdy próbowałem je wyłowić, uciekały skacząc po wodzie. Nie wiem co to jest. Proszę o pomoc w identyfikacji.
Ogólnym pokrojem te stworzonka przypominają mi skoczogonki (Collembola) [chyba], ale jaki to by był konkretnie gatunek to nie mam pojęcia
Awatar użytkownika
danko
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2010, o 16:17

Re: Owady w akwarium...

Post autor: danko »

Dzięki za informację. Teraz spróbuję pójść tym tropem i zobaczę do czego dojdę. Na chwilę obecną wydają się one nieszkodliwe ale wolę to sprawdzić. Ryby jak ryby, ale są jeszcze dzieci w moim domu.
Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, przypuszczenia to czekam na wskazówki.
Awatar użytkownika
danko
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2010, o 16:17

Re: Owady w akwarium...

Post autor: danko »

To chyba był dobry trop.
Jest tam kilka o podobnych parametrach". Skoro nie jedzą mięsa, ja im nie zaszkodzę.
Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości