biotechnologia + biologia

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
robakolak
Posty: 18
Rejestracja: 6 maja 2009, o 06:27

biotechnologia + biologia

Post autor: robakolak »

Witam
Obecnie jestem na pierwszym roku biotechnologii, ale bardzo długo zastawiałam się który kierunek studiów wybrać biotechnologię czy biologię.
Niestety okazało się że biotechnologia to całkiem ciekawa sprawa. Problem polega na tym że jednocześnie ciągnie mnie w stronę biologi a konkretnie owadów i roślin. I zastanawiam się co zrobić w tej sytuacji, czy warto wziąć biologię jako drugi kierunek, czy może zajmować się tym tak jak do tej pory- dla przyjemności (czyli przesiadywanie z aparatem w trawie i szukanie ciekawych książek) Ale mam wrażenie że wybierając pierwszą opcję mogłabym dowiedzieć się dużo więcej.

Ogólnie mówiąc wydaje mi się że perspektywy (nie koniecznie w Polsce) po biotechnologi są trochę lepsze niż po biologii środowiskowej, zastanawiam się tylko jak można to połączyć ponieważ to i to mnie interesuje.
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: biotechnologia + biologia

Post autor: Grace »

Jeśli studiujesz na uniwerku, to może warto rozglądnąć się za kołem entomologicznym i botanicznym. Też dużo zależy w jakim aspekcie interesuje Cię temat- systematyka, fizjologia, ekologia, a może konkretne grupy roślinne i zwierzęce oraz wszystko z nimi związane.
robakolak
Posty: 18
Rejestracja: 6 maja 2009, o 06:27

Re: biotechnologia + biologia

Post autor: robakolak »

Oj, systematyka na pewno nie, raczej fizjologia i zachowania, entomologicznego koła nie ma, ale botaniczne jakieś jest. Zastanawiam się tylko czy warto było by wziąć biologię np jako drugi kierunek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość