Rośliny akwariowe

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Pethro
Posty: 14
Rejestracja: 3 mar 2009, o 07:09

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: Pethro »

Sunflower77 zastanów się co ty robisz. przecież dla glonojada musi być przynajmniej 150l a dla molinezji 100l a ty to wszytko do swojej szklanki upychasz.

po za tym w akwarium z przemyślaną obsadą nie jest ważne to że rośliny produkują tlen tylko to że pobierają amoniak z wody i najlepsze są do tego rosliny szybko rosnące typu rogatek i paprotnica sumatrzańska
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: krzysiek j »

Pethro pisze:przecież dla glonojada musi być przynajmniej 150l
Jeśli tak, to sklepy akwarystycznemęczą całkowicie swoje ryby? Bo glonojada ma ok. 60% (tak chociaż myślę) akwarystów (amatorów), którzy mają poniżej 150l.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: badger »

a możecie napisać co rozumiecie pod pojęciemglonojada ? Bo jest wiele gatunków jedzących glony od bardzo małych do bardzo dużych. A nie ma takiego gatunku jak glonojad choć widzę że dużo ludzi tak myśli
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: krzysiek j »

badger pisze:a możecie napisać co rozumiecie pod pojęciemglonojada ? Bo jest wiele gatunków jedzących glony od bardzo małych do bardzo dużych. A nie ma takiego gatunku jak glonojad choć widzę że dużo ludzi tak myśli
Mi chodziło o zbrojnika niebieskiego
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: Sunflower77 »

Ja mam jakiegoś temnickiego, on dorasta do max 14 cm. Mi powiedzieli, ze ten osobnik musi mieć min 20 l, czyli ewentualnie mogłabym trzymać 2 samców, ale mam jednego i nie mam zamiaru dokupywać drugiego.
A molinezje to wiem, że muszą mieć duże akwa, chciałam tylko parkę a facet dał mi 4 rybki i nie chcę ich wyrzucać Ale się zaczęły mi rozmnażać więc chyba źle im nie jest
Co do roślinek bardzo dziękuję
I mam pytanie, czy patyki, drewno mogą mieć jakiś niekorzystny wpływ na rybki? Chodzi mi o zwykłe gałązki przyniosione z lasu i wypłukane, nie ma w ich robali (przynajmniej nic z nich nie wypełzło). Kiedyś przez rok trzymałam drewienko w aqwa i nic się nie stało, ale tak się pytam na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: Pablo »

Sunflower77 pisze:I mam pytanie, czy patyki, drewno mogą mieć jakiś niekorzystny wpływ na rybki?
Raczej nic złego się nie stanie. Jeśli się dobrze je wyczyści i wyparzy.
Pethro
Posty: 14
Rejestracja: 3 mar 2009, o 07:09

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: Pethro »

krzysiek j pisze:
Pethro pisze:przecież dla glonojada musi być przynajmniej 150l
Jeśli tak, to sklepy akwarystyczne męczą całkowicie swoje ryby? Bo glonojada ma ok. 60% (tak chociaż myślę) akwarystów (amatorów), którzy mają poniżej 150l.
niestety ale jeszcze panuje takie podejscie do zywych zwierząt. najpierw je sie kupuje a dopiero potem patrzy na wymagania lub w ogóle nie patrzy bo przecież to tylko rybaa jak zdechnie kupi sie następną

sklepy to sklepy, myslisz ze sie tam ktos zastanawia nad tym czy te zwierzaki dobrze sie czują ?
adamandruszak
Posty: 21
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:55

Re: Rośliny akwariowe

Post autor: adamandruszak »

Co prawda to prawda jakby sklepy przestrzegaly wymiaru ryb to by mialy kilka rybek bo nie zmiescili by tyle akwarium o takich wymiarach jak trzeba.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości