Kilka pytan miejmy nadzieję nowego hodowca szynszyli ;)

Natalia64

Kilka pytan miejmy nadzieję nowego hodowca szynszyli ;)

Post autor: Natalia64 »

A więc tak dzisiaj zdechl mi chomiś :( I chcę kupić sobię innego zwierzaka i trochę ta pustkę wypełnić jednak ,ze to nie jest a raczej było moje jedyne zwierzątko poniewaz mam świnkę morską , 2 rybki , 2 kroliki , psa,zolwia,i doniedawna chomika :(
I chciała bym się conieco Dowiedziec na temat tych wspanialych istotek :)
A oto moje pytania :

1) Ile wynosi przeciętna cena szynszylka ?
2) Czy szynszyl szybko się zaprzyjaznia z domownikami oraz jego Panem ?
3) Czy szynszyl wydaje z siebie jakie kolwiek odgłosy jak np. ¦winka morska (pisk)?
4) Jakie są minimalne rozmiary klatki w ktorych to miluśkie stworzonko mogło by zamieszkać?
5) Czy szynszyl je trawe i czy moze zostać wystawiony na polu jesli jest trochę bardziej niz ciepło ?

Za niedługo więcej pytań )

Z gory bardzo dziękuje za odpowiedz i trzymajcie kciuki abym mogła zostaw włascicielką szynszyla :)
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Kilka pytan miejmy nadzieję nowego hodowca szynszyli ;)

Post autor: andi »

cena szynszyla: 90-150 ok. zł szynszyl szybko się zaprzyjaźni jeżeli ty będziesz go głaskać, dawać smakołyki, wołać jego imieniem itp. i nie będziesz go drażnić i dokuczać mu. są delikatne. szynszyle wydają odgłosy i zapoznasz się z nimi tak, że jeżeli będzie dziać sie mu krzywda to usłyszysz odgłos i zapoznasz się tak z innymi.
rozmiary klatki są różne. najlepiej się czuje w jak największej klatce. ja nie radzę wypuszczać go po trawie tylko po domu lub mieszkaniu. nie które szylki lubią trawkę (koniczynę) a niektóre nie.
powodzenia! mam doświadczenie bo mam szynszyla!
Pozdro.
Andi
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Kilka pytan miejmy nadzieję nowego hodowca szynszyli ;)

Post autor: dream »

80/60/50 to najmniejsze wymiary klatki, szylka kupisz już od 5Ozł za standarda (na aukcjach w internecie) do 5OO - za Fioletowego szynszyla w sklepie zoologicznym (np. w kakadu)
są jeszcze ebony, czarne aksamitne, białe, beżowe, łaciate itp.
co do zaprzyjaźniania to bardzo różnie, zalezy tez skad wezmiesz zwierzaka, na fermie czy w sklepie zoologicznym ma on mniejszy kontakt z człowiekiem niz np. w domowej hodowli.
Co do odgłosów wydają całą masę i to bardzo różne.
5) Czy szynszyl je trawe i czy moze zostać wystawiony na polu jesli jest trochę bardziej niz ciepło ?
raczej nie, one powinny jeść suche rośliny, od innych mogą dostać wzdęcia, rozwolnienia lub nawet zdechnąć. Co innego zjeść pare listków koniczyny a co innego najesc się do oporu różnych roślin - pozniej nawet nie będzie wiadomo co konkretnie mu zaszkodziło - co może utrudnić leczenie.
wilkor
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2010, o 17:53

Re: Kilka pytan miejmy nadzieję nowego hodowca szynszyli ;)

Post autor: wilkor »

raz spotkalam sie z bardzo niska cena na szynszylka standardowego cena ta wynosila 35 zloty ale zazwyczaj jest to od 100 do 120 zlotych jesli chcialabys miec jednak jakas jakby odmiane szynszyla np zeby byl caly czarny to sa bardzo drogie bo od 210 zlotych moze w innym sklepach zoologicznych jest taniej nie wiem w tym ktorym ja widzialam te szylki naprawde byly takie ceny szynszylki szybko sie zaprzyjazniaja z otoczeniem mnie moj szylek polubial w kilka dni a jesli chodzi o dzwieki to szynszyle wydaja ich dosc sporo ale zazwyczaj w nocy klatka powinna byc duza szylki powinny jest sianko czyli suszona trawe nie suszone rosliny moga im zaszkodzic moj pupilek lubi w cieple dni posiedziec na dwoze ale napewno musi miec cien
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości