Co to za robaczki?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
mikkii
Posty: 3
Rejestracja: 9 maja 2010, o 12:31

Co to za robaczki?

Post autor: mikkii »

Witam, pojawiło się wiele wątków o tej tematyce ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. A więc, od dłuższego czasu mam problem z dziwnymi małym żuczkami 1-2mm. Na początku myślałam, że wpadły do mieszkania przez otwarte okno i nie przejmowałam się tym, jednak teraz jest ich coraz więcej. Chodzą po ścianach i parapecie. Cały czas myślałam, że nie latają, jednak przed chwilą się przekonałam, że to nie prawda Są okrągłe w biało-czarne lub brązowe prążki. Gdy próbuje zabić takiego potworka mogę wyczuć taki pancerzyk. Zauważyłam, że im cieplej robi się na dworze jest ich coraz więcej. Proszę o pomoc, postaram się wstawić zdjęcia.
Z góry dziękuję
mikkii
Posty: 3
Rejestracja: 9 maja 2010, o 12:31

Re: Co to za robaczki?

Post autor: mikkii »

A tutaj były zdjęcia
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] Co to za robaczki?

Post autor: WojtekB »

Według mnie to jest mrzyk dziewannowiec (Anthrenus verbasci). Tematów już trochę się pojawiło:
co to za żuczek?
Włochaty robak w domu
robaki w domu (dwa odsyłacze w tym temacie)

Wszystko jest o nim w tych tematach opisane
Tylko się z nim zaprzyjaźnić trzeba (albo zwalczyć ).
mikkii
Posty: 3
Rejestracja: 9 maja 2010, o 12:31

Re: Co to za robaczki?

Post autor: mikkii »

Dziękuję za odpowiedź Mam teraz pytanie, jak z tym walczyć? W internecie nie ma prawie żadnych informacji na ten temat, a jest to dość uciążliwy lokator. W domu prowadzę kancelarię tłumaczeń i przyjmuję wielu ludzi i raczej takie robaczki nie są dobrą reklamą dla mojego przedsiębiorstwa. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź:)
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Co to za robaczki?

Post autor: WojtekB »

mikkii pisze:Dziękuję za odpowiedź Mam teraz pytanie, jak z tym walczyć? W internecie nie ma prawie żadnych informacji na ten temat, a jest to dość uciążliwy lokator. W domu prowadzę kancelarię tłumaczeń i przyjmuję wielu ludzi i raczej takie robaczki nie są dobrą reklamą dla mojego przedsiębiorstwa. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź:)
Skutecznych środków i metod nie znam na pozbycie się mrzyka, ale mogę napisać co jest przyczyną jego pojawienia się.
WojtekB pisze:Często spotykany w zbiorach entomologicznych (czyli kolekcjonowanie owadów ). Nie spodziewam się dorka44, że jesteś w posiadaniu takiegoż zbioru możliwe, że gdzieś w jakiś szczelinach jest dość sporo martwych owadów i pająków jednak taki mrzyk nie pogardzi innymi materiałami pochodzenia zwierzęcego (a nawet roślinnego): wełna, jedwab, skóra, futra, pióra, sierść. Możliwe jak prędzej opisany szubak dwukropkowy (Attagenus pellio) mrzyki zasmakowały sobie w wełnianej osnowie dywanów Po prostu tu można strzelać gdzie go szukać. A walka jak z szubakiem: znalezienie źródła ich pochodzenia i dezynfekcja lub oczekiwać aż sam się wyniesie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości