Serohematologia - tak czy nie?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Ania93
Posty: 33
Rejestracja: 13 lis 2009, o 10:59

Serohematologia - tak czy nie?

Post autor: Ania93 »

Jestem nowa i od razu przepraszam, jeżeli powtarzam temat, albo piszę w złym dziale. Jestem obecnie w 1 klasie w liceum i postanowiłam udać się na medycynę sądową na kierunek serohematologia (dla niewtajemniczonych

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Serohematologia
Czytałam dużo o patologii jednak sam aspekt przebywania ze zwłokami ludzkimi mnie dość odstraszam. Od zawsze interesowałam się krwią i jej zagadnieniem, więc uważam że ten zawód byłby dla mnie idealny, jednak w Polce chyba jest mało znany, czy nie? W Polsce jest praca po tym kierunku? Z tego co też czytałam serohematologia nie jest na wszystkich specjalizacjach medycznych wykładana. Wie ktoś może czy w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Łodzi jest? Albo w ogóle czy gdzieś jest? I czy tylko przez medycynę można się na niego udać. Spotkałam się z takim czymś, iż niektórzy udają się na takie kierunki przez chemię. Jest możliwość udania się na serohematologię po chemii? Jako specjalizacji? Bo starałam się sama odpowiedzieć na te pytanie, ale narazie nic nie znalazłam. Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki i rady.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Serohematologia - tak czy nie?

Post autor: Padre Morf »

Od zawsze interesowałam się krwią i jej zagadnieniem, więc uważam że ten zawód byłby dla mnie idealny, jednak w Polce chyba jest mało znany, czy nie?

badaniem krwi pod takim kątem zajmują się po prostu diagności laboratoryjni ewentualnie transfuzjolodzy/hematolodzy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości