Biotechnologia w Krakowie

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Mivten
Posty: 1
Rejestracja: 1 paź 2009, o 21:50

Biotechnologia w Krakowie

Post autor: Mivten »

Jak widać na PK uruchamiają Biotechnologie. Przejrzałem wykaz przedmiotów i mam mieszane uczucia, tzn. zastanawia się czy jest odpowiednia kadra naukowa(współpraca naukowa z UJotem jest pod względem stricte biologicznym), czy laboratorium są odpowiednio zaopatrzone(w budowie jest budynek na laboratoria mikrobiologiczne i inne). Sprawa wygląda tak czy opłaca się iść za pierwszy ogień, że tak powiem.
Ogólnie to jestem na technologi chemicznej tejże uczelni i zawsze chciałem zrobić drugi kierunek, właśnie zastanawiałem się nad biotechnologią. W tym roku szykowałem się do poprawy matury z biologii, żeby dostać się na Biotechnologie na UJocie(87 z chemii i 67 z biologii nie wystarczy pewnie), ale w związku z powstaniem tego kierunku na PK zastanawiam się czy nie pójść tam(wiadomo znam wydział, dużo ocen będę miał przepisanych), tylko dalej mam wątpliwości jak mówiłem. Myślę, że to jest lepszy pomysł od UJ, ponieważ będzie o wiele bardziej łączyło się to z moją Technologią Chemiczną(w końcu Biotech. Przemysłowa) i będę miał większe szanse na dostanie pracy, przynajmniej tak podejrzewam. A co wy możecie mi poradzić ? Czy wybrać PK, UJ a może UR ? I czy w ogóle jest sens brać taki drugi kierunek ?
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Biotechnologia w Krakowie

Post autor: czornydanio90 »

Ja studiuję na UR i jest świetnie - o wiele więcej praktycznych zajęć niż bezsensownego kucia . jeżeli chcesz ślęczeć nad książkami 25[!]h/d to idź na UJ a PK to wielka niewiadoma
art
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2010, o 14:33

Re: Biotechnologia w Krakowie

Post autor: art »

a jaki był próg punktowy na UR:)
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Biotechnologia w Krakowie

Post autor: czornydanio90 »

z tego co się orientuję to 144 . ja ze 154 dostałem się z drugiej listy
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Biotechnologia w Krakowie

Post autor: Litawor »

Biotechnologia na UJ jest bardzo biologiczna. Z tą technologią chemiczną znacznie lepiej komponować się będzie biotechnologia na uczelni technicznej. A czy akurat na PK warto na nią iść (i czy w ogóle) - nie mam pojęcia.
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Biotechnologia w Krakowie

Post autor: Fasberg »

Hej, myślę nad wyborem biotechnologii na studia. konkretnie na UJ-cie. Może ktoś coś opisać jak tam jest? Jaka atmosfera, sprzęt, sale do ćwiczeń? Czy to jakieś stare trupy czy jednak coś dobrego? No i wykładowcy i ćwiczeniowcy da się z nimi dogadać? W ogóle wszystko wszystko wszystko co przyjdzie wam do głowy o tej uczelni i tym kierunku.
Aha i jak tam matma na biotechnologii? Ostro koszą?
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Biotechnologia w Krakowie

Post autor: Litawor »

Akurat na matematykę chodziłem z biotechnologią. Przez ćwiczenia każdy przebrnie. Gorzej z egzaminem, który jest ustny. Ale ostatecznie chyba każdy zdaje, po prostu część osób w drugim terminie. Nie ma co ukrywać, że do egzaminu trochę uczyć się trzeba.

Wydział biotechnologii znajduje się na nowym kampusie, więc jeśli o sale się martwisz, to nie da się im nic zarzucić. Sprzęt podejrzewam, że też jest najlepszy, jaki możesz na tego typu wydziałach w Polsce znaleźć.
Awatar użytkownika
Patka_nt
Posty: 191
Rejestracja: 3 lut 2010, o 11:44

Re: Biotechnologia w Krakowie

Post autor: Patka_nt »

Ja chciałam się dopytać, ja to jest z liczeniem pktów na UR na biotechnologię

Na stronie podane jest:

Przedmioty kierunkowe uwzględnione w rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na kierunek Biotechnologia stosowana w roku akademickim 2010/2011 to:

ˇ Biologia - poziom rozszerzony,

ˇ Chemia lub matematyka - poziom podstawowy lub rozszerzony.

Kandydaci świadectwem dojrzałości nowa matura: WP = Am + Bm
WP- wskaznik punktowy,
Am - liczba punktów z przedmiotu A (obowiązkowego) w części pisemnej egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym,
Bm - liczba punktów z przedmiotu B (dodatkowego) w części pisemnej egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Kandydaci legitymujący się świadectwem dojrzałości uzyskanym według zasad nowej matury są klasyfikowani z katalogu przedmiotów kierunkowych zarówno w sytuacji, gdy zdawany przedmiot jest w części obowiązkowej jak i dodatkowej egzaminu dojrzałości - część pisemna. W sytuacji, gdy oba zdawane przedmioty (obowiązkowy i dodatkowy - część pisemna) mieszczą się w katalogu przedmiotów kierunkowych, wybierany jest przedmiot wskazany przez kandydata z lepszą punktacją.

Założenia przy przeliczaniu wyników maturalnych na punkty:
a). 1% = 1 pkt





I właściwie nic więcej nie ma podanego. Jedynie tyle, że jak ktoś zdawał w roku tym a tym to ma mnożnik taki a taki, etc.

Ale o mnożniku dla matur z 2010 nic nie ma. Więc co?

Wiadomo, że podałabym biologię rozszerzoną, ale co z resztą?
Tak samo opłaca mi się podać punkty z matmy podstawowej (jakieś 85-90% będę mieć), co z chemii rozszerzonej (jakies 50%)?
Bo nie widzę tu mnożnika żadnego.

Czy ktoś się orientuje?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości