Stomatologia czy medycyna??

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
m_ichalina
Posty: 129
Rejestracja: 24 maja 2010, o 11:51

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: m_ichalina »

vicious może i masz rację. Nie pomyślałam o tym, że gdy będę zaczynala stawać się babuleńką, to sił mi ubędzie i parkinson może będzie. Własny gabinet to też ogromna inwestycja. Zaciągnięte kredyty będzie sie spłacać latami. Ale takie rozważania lepiej zostawić na później. Bardzo chciałabym mieć taki problem w lipcu: co wybrać stome czy lek? Pożyjemy zobaczymy:)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Padre Morf »

Kasa nieziemska, a pracujesz dziennie 5h:d

maja być zmiany i normalna dniówka - 7h z kawałkiem.
za same dyżury dostajesz 2 koła

to nie są żadne kokosy ]

A z kasa po stomie bym nie przesadzał. Są specjalności lekarskie gdzie zarabia się lepiej, a praca jest mniej absorbująca.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Anielka »

na przykład?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Padre Morf »

derma
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Anielica88 »

to nie są żadne kokosy ]
to sie dotyczy tylko samego lekarza, ktory w ciagu miesiaca ma kilka takich dyzurow i to jest roznica.
maja być zmiany i normalna dniówka - 7h z kawałkiem.
maja byc ale ustawa nie zostala jeszcze wprowadzona wiec poki co 5h
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Padre Morf »


to sie dotyczy tylko samego lekarza, ktory w ciagu miesiaca ma kilka takich dyzurow i to jest roznica.

co nie zmienia faktu, że to nie są żadne kokosy
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Anielica88 »

oczywiście ze nie, zostań aktorem politykiem chirurgiem plastycznym. jest to jeden z zawodów gdzie możesz dobrze zarobić ale tak że się nie narobisz.
MikaNeko
Posty: 65
Rejestracja: 6 lip 2009, o 20:34

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: MikaNeko »

Oczywiście, że nie są to kokosy i uważam, że to mało w porównaniu do innych zawodów. Z drugiej strony jak tak popatrzeć to prawie każdy lekarz w moim mieście wybudował sobie dom i zamiast etyką to jeździ do pracy niezłym autkiem Na moim roku też po samej zamożności można strzelać kto jest dzieckiem lekarzy, więc raczej nie jest tak najgorzej przynajmniej wciąż mam taką nadzieję
Awatar użytkownika
kiuli
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2010, o 00:45

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: kiuli »

Czytam te posty i musze Wam powiedzięć,że do swojego gabinetu po stomie daleka droga Potrzebna oczywiście duża kasa,ale i potrzebna jest specjalizacja,bo inaczej Izby Lekarskie nie pozwolą na jego otwarcie Oprócz tego trzeba miec dobrego nauczyciela,bo nie oszukujmy się ,na studiach praktyki za dużo nie nauczą.Od tego są potem kursy praktyczne za duża kasę TAKI nauczyciel w postaci kogoś z rodziny (ja mam mamę) więcej da niż niejeden asystent na studiach.Jeśli szczęsliwie przebrnę przez rekrutacje i zostanę dentystą to wiem,że dużo się nauczę od niej.Życie dentysty to ciągła praca,nawet weekendy ciągłe szkolenia,żeby nie zostać w tyle z nowościami Mało czasu dla rodziny,nie mówiąc już o chorym kręgosłupie.Starszym dentystom wysiadaja oczy,kolana,nadgarstki bo pracują na siedz-stoj,a młodym -kręgi szyjne-praca na leżąco pacjent.Miła perspektywa.
Ale i tak warto,choć gdybym nie mała w rodzinie dentysty to poszłabym na lekarski,większy prestiż i fajniejsze perspektywy niż tylko szczęki i szczęki.
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: keyraa »

człowieku, przestań ludzi straszyc i wypisywac głupoty

praca od rana do nocy? pracujesz kiedy chcesz , jesteś swoim własnym szefem, jak nie chcesz w weekendy to nie, jak chcesz to 2 godzinki pobrzęczysz i koniec.

zarobki duże w porównaniu do innych specjalności lekarskich . własny gabinet - możn wziac kredyt, i tak się go spłaci przy takich zarobkach (na pewno powyżej średniej krajowej).

mało czasu dla rodziny a co ma powiedziec lekarz który musi pracowac na kilka etatów żeby godnie zarobic? czy ty wiesz co to znaczy mało czasu ? dentysta nie może siedziec od 8 do 20 w pracy bo rzeczywiscie sobie wtedy nadwyrezy kregoslup. najwyzej 8h dziennie

praca na pewno mniej stresująca niż praca lekarza w szpitalu. wiedza też mniejsza i bardziej specjalistyczna. praktyki są już na studiach.
chyba chcesz sobie ewentualną konkurencję wykosic tym postem
Awatar użytkownika
kiuli
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2010, o 00:45

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: kiuli »

TY CZŁOWIEKU wiesz co?Ty głupoty piszesz napisałam co o tym myslę,a konkurencja z ciebie dla mnie żadna bo ja i tak się dostanę ,z taka ilością punktów.
Opisałam bo znam sprawę z autopsji z rozmów ze studentami stomy i jak Ci to nie pasi to ,nie czytaj,nie było to skierowane do ciebie bo jak sądzę to pewnie wybierasz się na lekarski i dlatego tak reklamujesz stomę

Jak ktoś chce zarabiac kupę kaSY jak piszą inni to trzeba pracować, ale nigdy od rana do nocy.Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?Sama kaska w rączki nie wpadnie.A praktyki na studiach-śmiech na sali,już dopuszczą świeżaka do pacjenta na tych praktykach.

David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: David »

Czytam te Twoje posty, i mam wrażenie, że coś Ci dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.

Na szczęście mama dentystka nie jest miarą fachowości wypowiadania się w danym temacie.
lykorz
Awatar użytkownika
kiuli
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2010, o 00:45

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: kiuli »

Wiesz co,szkoda prądu i mego czasu na pisanie dalej w tym wątku.Już widzę te Nasze gabinety otwierane zaraz po stażu i LEpie.Kilka lat u kogoś na procencie (też za niezłą kasę ),ale na Boga niestety jeszce nie na swoim
Najlepiej porozmawiac z młodymi dentystami jak to jest przez pierwsze lata.
Najważniejsza jest potem fachowość,a i odpowiednie miejsce usytuowania gab.
Chyba to zrozumiałe,że cieszę się ,że mogę liczyć na pomoc bliskiej mi osoby.Nie chcę nazwać tego po imieniu,a wyczuwam jakie uczucia Wami targają .Sory,ale to nie moja wina
Będzie mi na starcie na pewno lżej niż gdybym nikogo nie miała

To już wszystko ,odemnie w tym temacie
Gdyby ktos był zainteresowany to odsyłam do Forum Dentystycznego gdzie możecie zadać pytanie osobom już pracującym w zawodzie.
Chyba ,że uważają ci,którzy tak na mnie napadli,że już wszystkie rozumy pozjadali

Życze Wam dostania się na wymarzone kierunki i nie doszukujcie się tutaj żadnego sarkazmu Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość