Trociny

Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Trociny

Post autor: Predator713 »

dream nie przesadzaj! czy myślisz że szylki są aż tak głupie że będą jeść siano które same obsikały? przecież to mądre zwierzaki które na wolności potrafią o siebie zadbać więc nie ważne czy będą w klatce czy nie. instynkt samozachowawczy nie ginie! to fakt że szylka np. skubnie trującego fiołka ale to dlatego że tej rośliny nie zna. a dla szylki tak jak dla każdego innego zwierzaka wszystko co nieznane jest ciekawe, a najlepszym sposobem by to poznać jest zjedzenie tego. jednak jeśli szylka sama coś obsika to nie wierzę by to zjadła. ja mam szylkę 4 lata a na sianie jest 3. i ani razu jeszcze nie miałem z nią problemu. codziennie biega. co 2-3 dni ma zmienianą ściółkę, a karma też jest zawsze w misce, więc po co miałaby jeśćbrudne siano?

co do ziemniaków. nie polecam nawet gotowanych. raczej tradycyjne jedzonko najlepiej ususzone. ja nie mam problemu bo moja szylka to teraz nawet marchewki nie skubnie jak nie ususzę. z soczystego to tylko trawa
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Trociny

Post autor: Szyszek1993 »

Predator713 pisze:więc po co miałaby jeśćbrudne siano?
Może i maja instynkt samozachowawczy, ale widzę z własnego doświadzcenia, że nie raz ich zachowanie odbiega od reguły. Moje szylki mają trociny, też cały czas jedzenie, siano, wodę a mimo to niekiedy szukają w trocinachjakiś ziarenek albo sianka, które spadło kiedys przy konsumpcji
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Trociny

Post autor: dream »

no okej, predatorze, skoro uwazasz, że Twoja szynszyla jest natyle mądra że nie zje zasikanego sianka to okej - ma to nawet uzasadnienie, większość zwierząt nie zje nic na co wcześniej wydalały - ale weź pod uwagę, że nie masz pewności czy napewno tak będzie - równie dobrze może zjeść - nie masz na to wpływu - a pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za bezpieczenstwo zwierzęcia i lepiej dmuchać na zimne niż kusić los.
roza2929
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2008, o 20:36

Re: Trociny

Post autor: roza2929 »

dream przesadzasz, pomysl na logike czy zjadlbys cos co najpierw osikales?
szynszyle ta madre zwierzaki,
a co do trocin to mojemu zwierzakowi to nie pasuje
a dmuchanie na zimne to moim zdaniem bezsens bo jezeli zwierzak chce cos zjesc to i tak to zrobi za wszelka cene.
Pebyls98
Posty: 43
Rejestracja: 31 maja 2009, o 18:47

Re: Trociny

Post autor: Pebyls98 »

Ma pytanie,może być nie na temat ale bardzo mnie to dręczy
Czy Sianko jest dla szynszylków do jedzenia czy do siedzenia na nim?
Dziękuję bardzo za odpowiedź!
A jeśli sianko jest do jedzenia to szynszyle mogą siedzieć na takich drewienkach jak np. dla chomika?
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Trociny

Post autor: pomorek »

Sianko jest do jedzenia.

A jeśli chodzi o drewienka to masz na mysli taki granulat jak do kuwety dla kota? Np Pinio?
Jeśli tak, to ja powiem ze stosuje pinia prawie od poczatku. Jest czysciej, bo trociny sie rozsypuja- baardzo zatrzymuje smrodek ( mam go tez dla szczurka i chomików).

Na poczatku szyszki gryza granulat bo nie wiedza co to, ale szybko sie przyzwyczajaja.
Pebyls98
Posty: 43
Rejestracja: 31 maja 2009, o 18:47

Re: Trociny

Post autor: Pebyls98 »

Zastanawiałam się również nad trocinami
Ale sądzę ,ze one śmierdzą [tak jak od kazdych zwierzaków trociny]
Czy polecacie coś lepszego niz trociny?

thank you za odpowiedzi.
Uruczek
Posty: 17
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:29

Re: Trociny

Post autor: Uruczek »

trociny tak niesmierdza, jak czesto i regularnie bedziesz wymieniała to niebędzie żadnego problemu
Marola
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2010, o 12:27

Re: Trociny

Post autor: Marola »

Mój szynszyl czasem podgryza sobie trocinki więc ja bym nie próbowała z tamtymi
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości