Zasady rekrutacji na mikrobiologii UWr 2009/2010

Uczelnie o kierunku mikrobiologia. Zasady rekrutacji oraz punktacji dla wybranych uczelni. Pomoc w przygotowaniu do pracy zawodowej w zakresie mikrobiologii.
majkelpast
Posty: 1
Rejestracja: 1 lis 2009, o 10:03

Zasady rekrutacji na mikrobiologii UWr 2009/2010

Post autor: majkelpast »

Witam wszystkich, chciałbym w przyszłym roku udać się na mikrobiologię na Uniwersytet Wrocławski. Znalazłem listę z rankingiem punktów i ludzi, którzy się dostali, nie wiem jednak jaki był sposób obliczania punktów w tym roku. Nie znalazłem tego w necie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!
Keriste
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2009, o 19:09

Re: Zasady rekrutacji na mikrobiologii UWr 2009/2010

Post autor: Keriste »

Witam
Punkty były obliczane poprzez pomnożenie wyniku z biologii rozszerzonej (w %) razy 2. Pierwszeństwo miały osoby które zdawały chemie rozszerzona, później liczył się angielski.

A jeszcze co do samej mikro powiem Ci ze mamy masę wkuwania teraz np z zoologii kręgowców i struktur i funkcji organizmów. Póki co z mikrobiologia te studia nie maja kompletnie nic wspólnego, bo mamy ogólną biologie, no ale na drugim roku jest już mikro (obym tylko dotrwała)
Awatar użytkownika
Bladolica
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2010, o 17:41

Re: Zasady rekrutacji na mikrobiologii UWr 2009/2010

Post autor: Bladolica »

A jest w tym roku akademickim osobny kierunek mikrobiologia na UWr? Bo sprawdzałam na stronie uczelni i znalazłam tylko biologię. Tak poza tym - nie orientuje się ktoś, czy ukończenie mikrobiologii daje prawo wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego, czy tylko analityka medyczna?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Zasady rekrutacji na mikrobiologii UWr 2009/2010

Post autor: zetsu »

Bladolica pisze:A jest w tym roku akademickim osobny kierunek mikrobiologia na UWr? Bo sprawdzałam na stronie uczelni i znalazłam tylko biologię. Tak poza tym - nie orientuje się ktoś, czy ukończenie mikrobiologii daje prawo wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego, czy tylko analityka medyczna?
Podyplomówkę z analityki medycznej można zrobić kończąc następujące kierunki studiów: biologia, biotechnologia, chemia, farmacja. Z tego wynika, że mikrobiologia nie daje możliwości bycia analitykiem medycznym.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Zasady rekrutacji na mikrobiologii UWr 2009/2010

Post autor: Biochejter »

zetsu pisze:Podyplomówkę z analityki medycznej można zrobić kończąc następujące kierunki studiów: biologia, biotechnologia, chemia, farmacja.
Oraz weterynaria i lekarski.

Mgr-ów mikrobiologii (jako kierunku) jeszcze uczelnie nie wypuściły bo to nowo(y)twór ] tak? Pewnie uwzględnią w ustawie mikrobiologię, ale póki co nie ma w niej wzmianki o tym kierunku więc aktualnie nie ma takiej możliwości.
Awatar użytkownika
Bladolica
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2010, o 17:41

Re: Zasady rekrutacji na mikrobiologii UWr 2009/2010

Post autor: Bladolica »

Niby jeszcze nie ma takich magistrów, ale są absolwenci kierunku biologia ze specjalnością mikrobiobiologia i wydaje mi się, że oni nie mają takich uprawnień. Dlatego zastanawiam się, jak będzie z takimi, którzy skończą kierunek mikrobiologia.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Zasady rekrutacji na mikrobiologii UWr 2009/2010

Post autor: Biochejter »

Bladolica pisze:ale są absolwenci kierunku biologia ze specjalnością mikrobiobiologia i wydaje mi się, że oni nie mają takich uprawnień.
Biolodzy o specjalności mikrobiologia jak najbardziej mogą robić podyplomówkę i uzyskać wpis na listę KIDL :]
Awatar użytkownika
Bladolica
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2010, o 17:41

Re: Zasady rekrutacji na mikrobiologii UWr 2009/2010

Post autor: Bladolica »

Źle się wyraziłam, chodziło mi o to, że nie mają uprawnień diagnosty, a że podyplomówkę mogą robić, to wiem.

Ale poza tym: nie ma w tym roku kierunku mikrobiologia nigdzie oprócz Łodzi?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości