Przeniesienie do Olsztyna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Aleksander
Posty: 5
Rejestracja: 2 cze 2010, o 18:43

Przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Aleksander »

Witam
Z góry przepraszam jesli by?a ju? odpowied? na to pytanie ale bardzo by?bym wdzi?czny za odpowied?. Jak jest je?li chodzi o przeniesienie do Olsztyna po I roku. Dok?adnie mówi chodzi mi o opisywan? ju? tu kiedy? sytuacj? gdy dziewczyna z wydzia?u lekarskiego z Katowic przenios?a si? do Olsztyna. By?bym wdzi?czny gdyby osoba która o tym pisa?a je?li wie mog?a napisac na jakich warunkach nast?pi?o to przeniesienie czy trzeba by?o mie? jak ?redni? odpowiedni?, zgody dziekanów czy po prostu mo?na wzic udzia? w rekrutacji i w przypadku dostania si? ubiega? si? o przepisanie przedmiotów. Sam jestem po I roku w Katowicach i dlatego jestem zainteresowany t? spraw?. Jeszcze z tego co widzia?em to przedmioty egzaminacyjne na I roku w Olsztynie to chemia, biologia medyczna, biofizyka i anatomia czyli takie jak u nas w Katowicach je?li si? myl? to poprawcie.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Khayman00 »

Aleksander pisze:eszcze z tego co widzia?em to przedmioty egzaminacyjne na I roku w Olsztynie to chemia, biologia medyczna, biofizyka i anatomia czyli takie jak u nas w Katowicach je?li si? myl? to poprawcie.
W takim razie ta dziewczyna by?a z Zabrza, albo sk?d? stamt?d, bo nie mia?a zaliczonej anatomii i przyj?li j? na II rok, ale pod warunkiem, ?e wszystko nadrobi. Dziewczyna przez ca?y rok wygl?da?a jak duch z tego powodu, ale da?a rad?, bo dalej jest z nami Nie wiem czy wszystko zaliczy?a, bo nie znam jej osobi?cie, wi?c szczegó?ów te? si? ode mnie nie dowiesz za wiele, wi?c najlepiej jak zadzwonisz do dziekanatu. Tam siedz? wyj?tkowo ogarni?te i pomocne Panie, które powinny Ci pomóc.

PS.
Dlaczego chcesz si? do nas przenie?
souljah
Posty: 107
Rejestracja: 25 mar 2009, o 16:45

Re: Przeniesienie do Olsztyna

Post autor: souljah »

Znam t? sytuacj? nawet. Uczelnia nie robi ?adnych problemów, idzie na r?k?, Pani Prodziekan si? tak anga?uje jakby to ona sama si? chcia?a przenie. Je?li ju? zaczniesz si? stara? to raczej powinno si? uda?.
Aleksander
Posty: 5
Rejestracja: 2 cze 2010, o 18:43

Re: Przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Aleksander »

Dzi?kuje wam obu za informacj?
Co do tego dlaczego chc? si? przenie.
Ju? wiele razy na tym forum by?o mówione ?e je?li masz i do Katowic lub gdzie? indziej to wybierz to gdzie? indziej . ja id?c rok temu nie wierzy?em w takie opinie niestety okaza?y si? one prawdziwe. Z mojej grupy zaczyna?o 17 osób. Dwie wylecia?y ju? przed I sesj? bo nie by?y do niej dopuszczone, 5 przed sesj? letni? te? z powodu nie dopuszczenia do niej a do egzaminu z anatomii by?o dopuszczonych 4 osoby w tym ja( reszta z tych którzy nie wylecieli ma dopiero termin we wrze?niu). Dodam ?e nie jeste?my jak wyj?tkowo t?p? grup? bo w innych jest podobnie. Mi jako? si? uda?o pozdawac wszystko w I terminie ale mam przed sob? II rok a z niego potrafi wylecie? wi?cej osób ni? z I szczególnie z powodu s?awnej katowickiej biochemii ( lista spadochroniarzy którzy docz? do naszego roku w pa?dzierniku jest do d?uga ok 50 ).
S?ysza?em dobre opinie o Olsztynie ?e atmosfera studencka jest mi?a, nie ma jakiego? wy?cigu szczurów no i ?e wyposa?enie bardzo dobre. No i w?a?nie je?li chodzi o programy to najbardziej z moj? uczelni? si? pokrywa.
Mo?e jest to naiwne ale licz? ?e b?dzie si? lepiej studiowa?o ni? w Katowicach bo nie wiem czy na jakiej? uczelni jest taki odsiew. A nie jest fajnie studiowa? a ca?y czas mie? miecz nad g?ow? ?e ka?dego dnia mog? Ci? wywali?.
Przepraszam za rozpisanie si? i dzi?kuje jeszcze raz za pomoc
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Madlene »

Aleksander, móg?by? nieco wi?cej powiedzie?, co si? wyrabia na SUM na podstawie swojego do?wiadczenia na tej uczelni? I Ile was zaczyna?o i ile jest obecnie na roku? Czyli jak rozumiem z Twojego poprzedniego posta, w samej Twojej grupie obecnie zosta?y 4 osoby?
Aleksander
Posty: 5
Rejestracja: 2 cze 2010, o 18:43

Re: Przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Aleksander »

Co do liczby osób na ca?ym roku to nie wiem bo po uczelni ró?ne liczby kr?. Wiem tylko tyle ?e przed sesj? letni? z ca?ego roku podczas rady wydzia?u skre?lili 35 osób najczciej z powodu tego ?e te osoby mia?y warunki z anatomii z I semstru i nie zda?y go w IV i V terminach w maju.
Je?li chodzi o dopuszczenie do sesji letniej to u nas jest tak ?e mo?esz mie? warunek z I przedmiotu i wtedy podchodzisz do sesji w czerwcu a ten przedmiot warunkowy je?li konczy si? egzaminem to zdajesz w poprawkowej je?li oczywi?cie zaliczysz go wcze?niej czyli napiszesz ko?a z anatomii (hitem u nas okaza? si? OUN który dalej oko?o 40 osób ma w plecy mimo IV terminów) czy ko?a z ?aciny lub chemii. ( te przedmioty najczciej powodowa?y ?e któ? mia? ju? w czerwcu wolne od uczelni). A je?li masz wi?cej ni? jeden warunek to w ogóle do sesji nie podchodzisz nawet do tych przedmiotów które masz zaliczone.

W mojej grupie na razie zosta?o wi?cej osób bo odpad?y tylko te 2 przed zimow? sesj? i 5 przed letni? czyli zosta?o 10 ale z tych 10 to 6 nie mia?o wszystkich kó? z anaty wi?c pisa?y tylko egzaminy z 2 innych przedmiotów. Wi?c na razie jest nas 10, ile na II rok zostanie to zobaczymy we wrze?niu A w innych grupach s? sytuacj? gdzie osoby maj? warunki z 2 przedmiotów i wtedy ju? ca?a sesja na wrzesie? a najpierw trzeba te przedmioty pozalicza? co u nas jest trudniejsze ni? sama sesja. Je?li kogo? interesuje to bardziej to przeczytajcie na tym forum w?tki o Katowicach w dziale o SUM i jak najbardziej odradzam t? uczelni? wszystkim
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Madlene »

Je?li chodzi o dopuszczenie do sesji letniej to u nas jest tak ?e mo?esz mie? warunek z I przedmiotu i wtedy podchodzisz do sesji w czerwcu a ten przedmiot warunkowy je?li konczy si? egzaminem to zdajesz w poprawkowej je?li oczywi?cie zaliczysz go wcze?niej czyli napiszesz ko?a z anatomii

Aleksander, a móg?by? wyja?ni?, co na SUM oznacza warunek? czy chodzi o powtarzanie przedmiotu? Pytam, gdy? na innych uczelniach medycznych warunek oznacza warunkowe zaliczenie przedmiotu, wpis na nast?pny rok pod warunkiem uiszczenia op?aty, np. 4 -5 tysi?cy z?otych, i oczywi?cie powtarzanie tego przedmiotu w nast?pnym semestrze/semestrach. Czy na SUM jest inaczej?
Aleksander
Posty: 5
Rejestracja: 2 cze 2010, o 18:43

Re: Przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Aleksander »

Pisz?c warunek mia?em na my?li warunkowe dopuszczenie do sesji np po II semestrze mo?esz by? do niej dopouszczona pomimo tego ze nie masz zaliczonego jakiego? przedmiotu który w tym II semstrze by?. Ale i tak musisz go zaliczy? przed nast?pnym semestrem. Najczciej w sierpniu katedry organizuj? dodatkowe terminy kolokwiów. Natomiast taki warunek o którym piszesz to u nas nie ma miejsca poniewa? nie mo?na by? wpisanym na kolejny rok z niezaliczonym przemiotem ze wcze?niejszego. Nie mo?na chodzi? na II rok i w miedzyczasie zaliczac np anatomi? z I roku nawet gdy si? za to p?aci. Niezaliczenie jakiegokolwiek przedmiotu skutkuje powtarzaniem roku oczywi?cie p?atnie. Jak masz jeszcze jakie? pytania to napisz na priv
pozytywny
Posty: 57
Rejestracja: 3 sie 2009, o 16:01

Re: Przeniesienie do Olsztyna

Post autor: pozytywny »

U nas te? s? 4 i 5 terminy z anatomii, testu z OUN nie zaliczy?o 30 osób, przy czym jest nas tylko 70 par?. Tylko wylecie? jest ciej. Tzn dok?adniej to po 1 semestrze 2 osoby nie by?y dopuszczone do sesji, 1 odpad?a na komisie z chemii i teraz 2 osoby nie zaliczy?y semestru z histologii. Czy anatomia dorzuci co? od siebie przekonamy si? we wrze?niu. Mam nadziej?, ?e nie. A dziewczyna co si? do nas przepisa?a by?a w Zabrzu.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Khayman00 »

A dzisiaj by? egzamin z fizjologii. co? pi?knego i zaraz masakrycznego Takiego wyka?czaj?cego testu to ja jeszcze nie pisa?em. Egzamin z anatomii u Giela to piku?
Teraz pytanie ilu z nas zda
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości