praca dla studenta biologii

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Xych
Posty: 13
Rejestracja: 2 sie 2008, o 13:16

praca dla studenta biologii

Post autor: Xych »

Jestem przyszłym studentem biologii na Uniwersytecie Śląskim (mam nadzieję ). Ponieważ zdecydowałem się, aby pierwszy rok studiów zaliczyć zaocznie, zacząłem rozglądać się za pracą. Po kilku dniach rozważań i przejrzeniu dziesiątek stron internetowych doszedłem do wniosku iż dobrze by było aby moja praca była zgodna z zainteresowaniami i łączyła przyjemne z pożytecznym, abym oprócz niezależności finansowej zdobył niezbędne doświadczenie pomocne w skończeniu studiów i późniejszym podjęciu pracy w jednej z dziedzin biologii. I w związku z tym miałbym do was pytanie, a raczej prośbę: Czy moglibyście mi doradzić, jakiej pracy może się podjąć osoba w mojej sytuacji (po maturze, kandydująca na pierwszy rok studiów), aby odzwierciedlała też moje zainteresowania (szeroko pojęta biologia ). Powiem tylko jeszcze jakie oferty już rozważałem i z jakim skutkiem:
- praca w ogrodzie zoologicznym- potrzebują jedynie osób na wolontariat, lub z wykształceniem wyższym kierunkowym
- opiekun dla zwierząt - przydałoby się mieć własne mieszkanie
- lecznica dla zwierząt/ schronisko dla zwierząt - same wolontariaty, albo wykształcenie wyższe na kierunku weterynaria
- praca w parkach narodowych, rezerwatach - wykształcenie wyższe kierunkowe: leśnictwo, ochrona środowiska
- na praktyki w laboratoriach nawet nie liczę. dopiero od 3 roku studiów
- farmacja i medycyna . j.w

Czy macie jeszcze jakieś inne możliwości od podanych powyżej?
Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam

XYCH
Ostatnio zmieniony 19 sty 2009, o 20:38 przez Xych, łącznie zmieniany 1 raz.
cahala

Re: praca dla studenta biologii

Post autor: cahala »

moŻe praca w sklepie zoologicznym?
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: praca dla studenta biologii

Post autor: pomorek »

U nas na roku dziewczyny pracowały w ogrodzie zoologicznym, tylko ze to jest praca za małą kase, raczej bardziej jak hobby nie praca.
Xych
Posty: 13
Rejestracja: 2 sie 2008, o 13:16

Re: praca dla studenta biologii

Post autor: Xych »

Co do pracy w sklepie zoologicznym to mam negatywne nastawienie.
W zoo zwierzęta umieszczane są legalnie, mają zapewnioną fachową opiekę i pomoc, coraz częściej ogrody zoologiczne są jedyną szansą na przetrwanie gatunków które w naturalnych środowiskach już nie występują. natomiast jeśli chodzi o sklepy zoologiczne to sprawa wygląda zupełnie inaczej jak się ostatnio dowiedziałem jesteśmy krajem który może sięposzczycić największym w skali Europy nielegalnym importem dzikich i egzotycznych zwierząt (60-70%) często będących pod ścisłą ochroną lub zagrożonych wyginięciem. Są przewożone w bardzo trudnych warunkach (pakowane do pudeł, kartonów jak zwykły towar, często na małej powierzchni i wręczskładowane"warstwami!), znaczna ich część nie dożywa celu swej podróży (około 90%) , w końcu schorowane, zmarznięte, skrajnie wycieńczone trafiają wreszcie do prywatnych właścicieli, hodowców, na giełdy lub właśnie do sklepów zoologicznych.
Alternatywą pozostaje jedynie znalezienie sklepu zoologicznego, który posiada zezwolenie (tzw. CITES), ale w Polsce pewnie próżno szukać takiego miejsca - taniej jest sprowadzić zwierzęta z przemytu, pakowane w kartonach niż sprowadzić je legalnie i zapewnić im godziwe warunki, oraz opiekę - ja nie przyłożę do tego ręki !
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: praca dla studenta biologii

Post autor: Savok »

Xych pisze:jak się ostatnio dowiedziałem jesteśmy krajem który może sięposzczycić największym w skali Europy nielegalnym importem dzikich i egzotycznych zwierząt (60-70%)
A gdzie ty to wyczytales? Jestesmy takim samym krajem czlonkowskim UE jak kazdy inny i obowiazuja nas te same regulacje celne. Przemyt zwierzat jest trudny i nieoplacalny. Oficjalni sprzedawcy zwierzat musza sie legitymowac odpowiednimi certyfikatami przy sprzedazy zwierzat objetych takim wymogiem pod kara utraty koncesji. Jesli ktos kupuje rzadkie zwietrze na bazarze,to pewnie pochodzi z przemytu, jednak nie jest tak w przypadku sklepow, a napewno nie dotyczy to 70% asortymentu. Zadziej czytaj Fakt.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: praca dla studenta biologii

Post autor: persil1991 »

Xych pisze:znaczna ich część nie dożywa celu swej podróży (około 90%)
To gdzie byłby sens sprowadzania takich zwierząt?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: praca dla studenta biologii

Post autor: Jakusz »

Xych pisze:natomiast jeśli chodzi o sklepy zoologiczne to sprawa wygląda zupełnie inaczej jak się ostatnio dowiedziałem jesteśmy krajem który może sięposzczycić największym w skali Europy nielegalnym importem dzikich i egzotycznych zwierząt (60-70%) często będących pod ścisłą ochroną lub zagrożonych wyginięciem.
Wybacz, ale trochę od rzeczy piszesz. W Polsce bardzo trudno dostać jakiegokolwiek gady i płazy, a także ptaki. Istnieje zaledwie kilka dobrych sklepów terrarystycznych w kraju i nie sprowadzają żadnych nielegalnych gatunków. Przemyt zawsze istniał, ale to nie ma związku z legalnie działającymi sklepami zoologicznymi. Większość sklepów i tak sprzedaje głownierybki dla dzieci".

Moim zdaniem, jeśli jesteś zainteresowany zoologią, to praca w dobry sklepie zoologicznym/akwarystycznym/terrarystycznym byłaby, po pierwsze - bardzo dla Ciebie rozwijająca, po drugie zainteresowanie biologiczne są atutem, wiedza na temat fizjologii zwierząt również. Sprzedawca w sklepie zoologicznym zainteresowany tym co sprzedaje to rzadkość.
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: praca dla studenta biologii

Post autor: milka.1985 »

hehe ja jestem na 5 juz roku biologii na UŚiu i powiem Ci szczerze, że dostać prace wswoich zainteresowaniach szczególnie w okolicach katosów jest ciężko . ale oczywiście życzę powodzenia
Xych
Posty: 13
Rejestracja: 2 sie 2008, o 13:16

Re: praca dla studenta biologii

Post autor: Xych »

Uważacie że w Polsce nie ma tak wielkiego problemu z przemytem, to zobaczcie sobieWykaz sklepów zoologicznych, które prowadzą wyłącznie legalną sprzedaż zwierząt, a oferowane w nich okazy z listy CITES zawsze posiadają odpowiednie dokumenty pochodzenia, trochę mało jak na całą Polskę. w województwie Lubelskim w ogóle nie ma sklepów z certyfikatem CITES, najwięcej jest na Mazowszu i Wielkopolsce, zobaczcie na podanej przeze mnie stronce czy w waszym mieście w sklepach zoologicznych sprzedaje się legalnie zwierzęta. ten problem istnieje.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: praca dla studenta biologii

Post autor: york »

Xych pisze:czy w waszym mieście w sklepach zoologicznych sprzedaje się legalnie zwierzęta
z tego wynika, ze w moim nie ma i w najblizszej okolicy tez nie jesli to prawda to naprawde malo jest tych sklepow
inzynier_b
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2010, o 23:37

Re: praca dla studenta biologii

Post autor: inzynier_b »

moŻe praca w sklepie zoologicznym?


część znajomych po/w trakcie biologii pracuje w zoologicznych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości