Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: Kirsten »

Bardzo proszę studentów CMUJ o wypowiadanie się na temat swojej uczelni Co w niej lubicie, a co nie? Jak oceniacie wykładających profesorów, asystentów, same zajęcia i wykłady, atmosferę na uczelni. Myślę, że Wasze opinie bardzo pomogą nam- rekutującym przy wyborze uczelni. Z góry dzięki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
boski
Posty: 53
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: boski »

O ta jasne, każdy napisze elaborat. Wyciągniemy średnią i wyjdzie obiektywna opinnia o CMUJ
Pytaj to napiszemyP
Po pierwszym roku moge powiedzieć, że nie jest źle i zdanie wszystkiego w pierwszych terminach z lepszym lub gorszym rezultatem jest naprawde w zasięgu.
Ludzie jak wszędzie różni, ale grupa w której się znajdziesz bd rzutawać na następne lata.
Najlepiej zaciągnąc kogoś z sobą, od razu inaczej bd)
ines91
Posty: 57
Rejestracja: 30 lip 2009, o 10:06

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: ines91 »

O CMUJ Kraków raczej krążą nieprzychylne plotki dotyczace atmosfery na uczelni i ukladow miedzy styudentami a kadra. Warto wierzyc? Wypowie sie ktos glebiej? najlepiej student lek lub lek-dent prosze
Awatar użytkownika
anulkax7
Posty: 174
Rejestracja: 30 maja 2009, o 21:45

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: anulkax7 »

Też przyłączam się do pytania ines91, ale mnie interesuje głównie farmacja.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: Kirsten »

ines91 pisze:O CMUJ Kraków raczej krążą nieprzychylne plotki dotyczace atmosfery na uczelni i ukladow miedzy styudentami a kadra. Warto wierzyc? Wypowie sie ktos glebiej? najlepiej student lek lub lek-dent prosze
Tez przyłaczam sie do tego pytania! Prosze by ktoś odpowiedzial!
Anq007
Posty: 134
Rejestracja: 16 mar 2010, o 19:15

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: Anq007 »

anulkax7 pisze:Też przyłączam się do pytania ines91, ale mnie interesuje głównie farmacja.
złej atmosfery jak na razie nie zauważyłam, są pewne smaczki. no ale to jest zawsze
ogólnie jest bardzo miło i przyjemnie, ale jak wiadomo to zależy od ludzi
warto poczytać forum farmacji UJ

a plotki jak plotki. przeważnie mają w sobie mało prawdy - choć chyba fizjologia jest owiana legendą. ale jakoś sobie większość z nią radzi
Awatar użytkownika
Selen
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2009, o 13:23

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: Selen »

Ja właśnie skończyłam pierwszy rok lekarskiego. Wg mnie atmosfera jest fajna. Studenci są pomocni, dzielą się ze sobą materiałami różnego rodzaju. Jeśli natomiast chodzi o kadrę to większość była w porządku. Choć zdarzały się też przypadki niefajnego zachowania asystentów wobec studentów. Głównie to zależy od szczęścia na kogo się trafi z danego przedmiotu
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: randomlogin »

Co do lek:

1 rok faktycznie jest taki, ze wszystko masz podane na tacy, ale NIE mozna na tej podstawie pisac na temat calosci studiow. Pamietam jak docent sam chodzil po salach w czasie cwiczen i rozdawal nam plytki ze swoimi wykladami (sic!). Potem sie robi stopniowo mniej rozowo - w jakiejs czesci to widzialem, w jakiejs moge powiedziec tylko tak slyszalem. Nie znaczy to jednak, ze jest jakas tragedia. Farma na przyklad (III i IV rok) pracuje na opinie najbardziej prostudenckiej katedry na calych studiach. To nie znaczy, ze jest latwo, wrecz przeciwnie - to znaczy tylko, ze jest na calej linii kompromisowa i sprawiedliwa. Koordynatorzy stamtad udzielaja sie na forum, daja ze soba swobodnie porozmawiac, udzielaja wyczerpujacych informacji. Co do slawnej fizjo (II rok) - jest DUZO, DUZO lepiej niz ponoc drzewiej bywalo. Po czesci to efekt wprowadzenia pare lat temu anonimowych ankiet, w ktorych sie ocenia swoich prowadzacych - to ogolnie naprostowalo pare osob. Dalej jest egzamin z Gaussem i brak normalnych podrecznikow, ale przynajmniej znika troche wrazenie, ze ocenianie polega na podrzuceniu prac do gory i zebraniu tych, ktore spadly na biurko.
Dalej czesto podnoszonym problemem jest to, ze wchodzac do szpitala na zajecia kliniczne szoruje sie grzywka podloge. Znowu - nie zawsze, nie wszedzie, ale akurat hierarchizacja jest zwykle bardzo silnie zaznaczona. Nie musze chyba mowic, ze student jest gdzies na samym dole (zeby nie powiedziec - poza) hierarchia, a oddawanie czci postawionym wyzej jest jak najbardziej wskazane.

Bardzo, ale to BARDZO duzo zalezy od grupy, w ktorej jestes. Faktycznie dobrym pomyslem moze byc dobranie sie chociaz z jedna osoba, ktora znasz (przy wpisie mozesz poprosic o umieszczenie w grupie z kims), chociaz ja nie znalem nikogo, a uwazam ze mam najfajniejsza grupe na swiecie. Niestety bywa z tym roznie, ale to akurat zdarza sie wszedzie.

Ogolnie CMUJ jest. normalny. Cudow nie ma w zadna strone. Jestem z Lublina, mam znajomych na tutejszym UM i maja dokladnie takie same problemy. Zawsze bedzie tak, ze jakis przedmiot gdzies bedzie przyjemniejszy, gdzies mniej. Zreszta pierwszy rok faktycznie jest pozytywnie nastrajajacy, mozna wykorzystac ten czas do zaciesnienia znajomosci z towarzyszami doli i niedoli, a potem wiadomo - w grupie razniej i prosciej.
charlotte
Posty: 143
Rejestracja: 6 sty 2008, o 14:32

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: charlotte »

jestem po I roku lekarskiego i moge smialo polecic uczelnie, jak dla mnie ma mase plusow(ale byc moze to kwestia rowniez sczescia trafienia na odpowiednich ludzi). Najwazniejsze katedry sa bardzo dobrze zorganizowane.
A wiadomo ze zawsze znajda sie tez jakies minusy ale w tym momencie zaden powazniejszy nie przychodzi mi do glowy. Mnie ten rok mina szybko, an wszystko jest naprawde czas.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 53
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: boski »

Jak powyżej. Na pierwszym roku maniany są tylko na embrio, bo asystent ci powie, że by zapłakał nad twoją wypowiedzią, ale się boi że się odwoni Ale to pokaż uczelnie gdzie nie zajdzie się ani jeden buc P
II rok marudzi na fizjologie, ale fizjologia się zmienia, bo zmienił się szef katedry. Generalnie tendencja wzrostowa.
Mnie tylko denerwuje, że te ankiety na usosie to jest jedna wielka ściema. Wielka zmowa, wszyscy besztają od góry do dołu ww Embriologie, a potem przedmiot ma średnią 5 oooo
No, ale to leży już w kwestii samorządu żeby coś zadziałał.

To o co powinniście się martwić po podjęciu decyzji odnośnie miasta, to mieszkanie i dojazd na ćwiczenia/współlokatorzy/materiały od starszych. Tak to działa nie tylko w Krk ale w innych miastach również P
powodzenia
cmujlekarski
Posty: 11
Rejestracja: 2 lip 2009, o 13:34

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: cmujlekarski »

Co do atmosfery to cóż. Uważam OGROMNĄ większość studentów medycyny z CMUJ za zgorzkniałych, drętwych, niemiłych, a już na pewno wywyższających się nad innych. Większość uważa się za elitę krajową, której wszystko wolno i której nie wolno krytykować za nic. Mam nadzieję, że to tylko mój rocznik, ale życzę wszystkim tutaj, abyście się takimi ludźmi nie stali. Z własnego przykładu wiem, że sporo ludzi jest takich, iż mimo waszej pomocy wbiją Wam nóż w plecy jak tylko będzie można.
Wiele osób powie, że mówię nieprawdę. Co kto uważa. Zależy na kogo traficie, aczkolwiek z grup stacjonarnych rocznika 2009/2010 byłbym w stanie wytrzymać tylko w 2-3 grupach, reszta to
charlotte
Posty: 143
Rejestracja: 6 sty 2008, o 14:32

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: charlotte »

a z ktorej grupy jestes? (jak nie chcesz publicznie to pw, bo ciekawi mnie to)
multi
Posty: 10
Rejestracja: 1 lip 2009, o 18:34

Re: Plusy i minusy studiowania na CMUJ

Post autor: multi »

reborndragon dobrze prawi .
smutne, ale prawdziwe. z przyjemnoscia przeszlabym do innej grupy, ale coz. ,
grupa - to nie koncert zyczen, a dziekanat to nie zlota rybka, moze sie poprawi na II roku

A studia ciekawe, i nie chce nic innego (chociez mam wrzesien")
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości