Daleka przyszłość

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Akinimod
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2010, o 19:48

Daleka przyszłość

Post autor: Akinimod »

Witam .
Mam 16 lat i kocham wszystko co zawiera słowo nauka . Wszystko co ścisłe itp. Chętnie poszłabym na studia matematyczne, fizykę i astronomię Jednak za późno zrozumiałam że jestem stworzona do tych przedmiotów Ale Biologia, zawsze kochałam naturę, dlatego też od września będę chodzić do klasy bio-chem.
Mam plan na przyszłość, zdana matura, studia biologi, studia dr. i w końcu tytuł doktoraltmarzy
Kieruję do was pytanie, czy trudno pisać prace, co i jak . Po prostu napiszcie o tym jak można uzyskać tytuł doktora, wszystko co wiecie
Awatar użytkownika
anulkax7
Posty: 174
Rejestracja: 30 maja 2009, o 21:45

Re: Daleka przyszłość

Post autor: anulkax7 »

Nie za wcześnie na takie plany?.

Poszukaj na stronach poszczególnych uczelni albo po prostu w Google, na pewno wiele zostało powiedziane na ten temat, a chyba nie trzeba setny raz pisać ogólników, które gdzieś w necie krążą

PS Możesz się chyba jeszcze przenieś na profil matematyczny, chyba warto Daje lepsze profity niż biolchem. Matma i fiza nie zmieniają się, natomiast na studiach powiedzą Ci, że źle nas uczono w LO i mamy zacząć się uczyć w zasadzie od początku"/ Zresztą na początku LO też nam tak mówiono
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Daleka przyszłość

Post autor: Lordrigar »

najpierw to ty skoncz LO i dostan sie na studia.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Daleka przyszłość

Post autor: Cinereus »

lordrigar - kolezanka pewnie jest ci wdzieczna za tą jakze blyskotliwą odpowiedz medrca z brodą.

co do doktoratu: zeby isc na studia doktoranckie trzeba miec zazwyczaj wysoka srednia ze studiow, dodatkowe punkty do rekrutacji sa tez za wspolautorstwo w pracach naukowych. Na doktoracie robi sie jakies badania pod okiem prof. (promotora) i pisze prace na ten temat.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Daleka przyszłość

Post autor: Lordrigar »

Cinereus pisze:lordrigar - kolezanka pewnie jest ci wdzieczna za tą jakze blyskotliwą odpowiedz medrca z brodą.

oczywiscie, plany zmienia sie jej jeszcze 15 razy, wiec lepiej skupic sie na tym co jest teraz, w tej chwili.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Daleka przyszłość

Post autor: zetsu »

Jeżeli chodzi o twoją pasję do matmy i fizyki to w cale nie jest za późno. Ja matematykę naprawdę załapałem w I technikum i zdałem maturę z bardzo dobrym wynikiem (w tedy jeszcze nie była obowiązkowa). Zresztą podstawy chemii biologii czy fizyki poznasz dopiero w liceum bo po gimie tak naprawdę nie masz ŻADNEJ wiedzy z tych dziedzin ]
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Daleka przyszłość

Post autor: bajer »

Lordrigar pisze:oczywiscie, plany zmienia sie jej jeszcze 15 razy, wiec lepiej skupic sie na tym co jest teraz, w tej chwili.
niekoniecznie, ja już w podstawówce marzyłem o zostaniu lekarzem i jestem na medycynie to że Tobie się plany zmieniały 15 razy nie znaczy że wszystkim, pozdro
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Daleka przyszłość

Post autor: Lordrigar »

bajer pisze:
Lordrigar pisze:oczywiscie, plany zmienia sie jej jeszcze 15 razy, wiec lepiej skupic sie na tym co jest teraz, w tej chwili.
niekoniecznie, ja już w podstawówce marzyłem o zostaniu lekarzem i jestem na medycynie to że Tobie się plany zmieniały 15 razy nie znaczy że wszystkim, pozdro
mi sie nie zmienily az tak bardzo, ale sie zmienialy. wiekszosci sie zmieniaja.o hiperbolizacji kolega nie slyszal?
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Daleka przyszłość

Post autor: bajer »

słyszał słyszał ale nie każdemu się zmieniają więc i koleżance nie muszą, może jest taka uparta jak ja i ma już upatrzony cel w życiu w młodym wieku? O to mi wyłącznie chodzi że mówienie że i tak plany Ci się zmienią jest nie do końca właściwe
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Daleka przyszłość

Post autor: Lordrigar »

Moze nie do konca, ale w wiekszosci przypadkow
ja tam zawsze chcialem byc pilotem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości