Jak długo powstawała rasa biała ?

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
Siemowit
Posty: 191
Rejestracja: 30 lis 2007, o 19:20

Jak długo powstawała rasa biała ?

Post autor: Siemowit »

Jak długo powstawała rasa biała ? Ile czasu minęło, nim człowiek, który opuścił Afrykę wykształcił sobie białą skórę, wąski i wydłużony nos, proste i jasne włosy oraz jasne oczy. W jakim okresie działa się ta przemiana ?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Jak długo powstawała rasa biała ?

Post autor: Aniaww »

nie wymaga to wielkiego trudu, możesz posłużyć się wieloma portalami o tej tematyce:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek

Kod: Zaznacz cały

wiw.pl/historia/starozytnagrecja/011-przedrewolucja.asp

Kod: Zaznacz cały

sciaga.pl/tekst/25808-26-antropogeneza
Określając datę wyjścia z Afryki otrzymasz datę rozpoczęcia ewolucji osobnej populacji Europejczyków.

Przypominam iż pojęcie rasa jest przeżytkiem.
Siemowit
Posty: 191
Rejestracja: 30 lis 2007, o 19:20

Re: Jak długo powstawała rasa biała ?

Post autor: Siemowit »

nie ma w tych artykułach odpowiedzi na moje pytania. Tak, wiem kiedy człowiek opuścił Afrykę. I nic poza tym.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Jak długo powstawała rasa biała ?

Post autor: Aniaww »

I od tamtej pory rozpoczęła się powolna specjacja. Przecież to nie było wydarzenie jednostkowe - np. w 6.000 roku pne.
Siemowit
Posty: 191
Rejestracja: 30 lis 2007, o 19:20

Re: Jak długo powstawała rasa biała ?

Post autor: Siemowit »

No to wiem, kiedy się zaczęła. Ale nie wiem jak długo trwała ta przemiana. Nawet nikt nie raczy przypuszczać ile to mogło trwać.

[ Dodano: Sob Sty 26, 2008 13:44 ]
chciałbym wiedzieć co naukowcy sądzą na ten temat
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Jak długo powstawała rasa biała ?

Post autor: malgosi35 »

To napisz do naukowców.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Jak długo powstawała rasa biała ?

Post autor: Aniaww »

Ta przemiana trwała od pierwszego dnia zaprzestania kontaktów z innymi populacjami. Ty myślisz że to wydarzenie jednostkowe? Jak bitwa pod Grunwaldem?
Ewolucja trwa stale i nadal trwa.
Siemowit
Posty: 191
Rejestracja: 30 lis 2007, o 19:20

Re: Jak długo powstawała rasa biała ?

Post autor: Siemowit »

Ale nie wiem jak długo trwała ta przemiana

skoro piszę, że trwała, to chyba logiczne, że nie uważam iż to się stało ot tak nagle.

Właśnie o tym mówię. Podają wszystcy jedną datę. Wszystcy twierdzą kiedy to się zaczęło, ale nikt nie rozważa ile mogło trwać.

Szukam już na tym necie i szukam i u licha NIKT nie snuje przypuszczeń na ten temat. Może poprawność polityczna już tak ich ogłupiła, że udają, że nie ma ras ?

Ważniejsze jest jak ewoluowały dwie odmiany zebry.

The genetic component which allowed for white skin appeared only 26,000 years ago.

Proszę, oto odpowiedź. Człowiek przybył do Europy 40000 lat przed naszą erą. Biała skóra pojawiła się 26000 lat przed naszą erą.

Innymi słowy - trwało to minimum 14000 lat.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Jak długo powstawała rasa biała ?

Post autor: Aniaww »

No to jeszcze raz - ewolucja trwa

Nie trwała

Wykształcanie białej rasy - nie ma w sumie czegoś takiego, bo nie ma jednej rasy białej.

Wykształcenie czynnika genetycznego mogło nastąpić już w Afryce. Przecież mutacja jest przypadkowa, skąd założenie że musiało to być już w Europie? W Europie pojawiła się pozytywna presja selekcyjna.

W dodatku - nie wiem jak czytasz, ale:
The genetic component which allowed for white skin appeared only 26,000 years ago.

Proszę, oto odpowiedź. Człowiek przybył do Europy 40000 lat przed naszą erą. Biała skóra pojawiła się 26000 lat przed naszą erą.
Tam pisze że 26 tysięcy lat temu, a więc 24.000 lat p.n.e.
Siemowit
Posty: 191
Rejestracja: 30 lis 2007, o 19:20

Re: Jak długo powstawała rasa biała ?

Post autor: Siemowit »

Ale to nie jest odpowiedź. To było napisane tylko na jednej stronie internetowej, czego nie potwierdza żadne inne źródło.

Wciąż czekam na to, aż ktoś udzieli mi odpowiedzi opartej na jakiś naukowych źródłach.
kosycarz
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2010, o 22:34

Re: Jak długo powstawała rasa biała ?

Post autor: kosycarz »

Na pewno w wyniku mutacji u pojedynczych osobników mieszkających ponad 26 tysięcy lat temu w Afryce, pojawiała się biała skóra. Również wśród współczesnych, ciemnoskórych ras ludzkich (od czasów Hitlera niemodne słowo), pojawiają się osobniki pozbawione pigmentu. Biały kolor skóry, delikatnie mówiąc, nie ułatwia życia w gorącym klimacie, w związku z tym, takie osobniki, jako nieprzystosowane, szybciej umierają, zwykle nie pozostawiając potomstwa.

W związku z powyższym, trudno mniemać, żeby w Afryce miał się utrwalić ten czynnik genetyczny. W Europie, a w szczególności w jej północnej części to co innego - biała skóra, błękitne oczy, jasne włosy są ze wszech miar pożądane, dlatego tam właśnie mały szansę się utrwalić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości