Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrek_m
Posty: 34
Rejestracja: 9 maja 2010, o 10:35

Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: Piotrek_m »

Witajcie!

(Pod pewnym wzgl?dem si? powtarzam, wys?a?em podobn? wiadomo w temacie Medycyna w Olsztynie, jednak zale?y mi na odpowiedzi, ponadto dorzucam par? dodatkowym pyta?, z góry sory za pewien procent powielania si?:))

Chcia?bym zada? Wam kilka pyta?, aby dowiedzie? si? jak wygl?da kierunek lekarski na UWM. Pytanie kieruj? w szczególno?ci do osób ucz?cych si? na tym kierunku! By?bym wdzi?czny za obiektywne i konstruktywne odpowiedzi

Po pierwsze, jak jest z poziomem nauczania? Spotka?em si? z paroma opiniami dosy? negatywnymi, niektórzy studenci z innych, bardziej renomowanych Uczelni Medycznych patrz? na Olsztyn dosy? krytycznym okiem. Czy s? ku temu powody? Nie wiem, wyk?adowcy czy ?wiczeniowcy olewaj? sobie studentów, nie ma odpowiedniego sprz?tu, preparatów itp? Czy wszystko jest ok?

Drugie pytanie, czy ko?cz?c kierunek lekarski w Olsztynie ma si? start na podobnym poziomie co ludzie ko?cz?cy medycyne np. na Uniwersytecie Gda?skim czy Bia?ostockim? Czy pó?niej pracodawcy b?d? patrze? normalnie na lekarzy z Olsztyna, czy odbieraj? kierunek lekarski na UWM jako l?ejszy itp ni? w porównaniu do Gda?ska czy Bia?egostoku. Przepraszam mo?e za takie bezpo?rednie i by? mo?e irytujace pytania, ale chcia?bym si? dok?adnie dowiedzie? co Wy o tym my?licie.

Poprosz? te? o jedn? subiektywn? odpowied? - Czy w ogóle podoba Wam si? kierunek lekarski na UWM? Czy s? fajni ludzie, fajni wyk?adowcy, ?wiczeniowcy, jest sympatyczna atmosfera, przyja?ni ludzie, fajne imprezy i troch? czasu na te imprezy? Wiem, ?e na studiach pracowa? trzeba, no ale szkoda si? non stop uczy? i sp?dzi? ca m?odo nad ksik?

Ostatnie pytanie bo ju? jestem nieco pogubiony w przelicznikach. Czy z wynikami z matury:

Biologa rozszerzona - 56 % (tutaj kiepsko:()
Chemia rozszerzona - 85 %
Fizyka rozszerzona - 82 %

mam szanse dosta? si? na kierunek lekarski?

Wiem, ?e na inne uczelnie raczej szans nie mam:( Chyba, ?e próbowa?bym na wieczorowych. Jednak nie wiem ile wynosz? op?aty za studia wieczorowe oraz czy warto na takie studia si? pisa?.

Znam ju? wyniki z matury, poniewa? matur? zdawa?em w 2009 roku:) By?em w klasie biol-chem, jednak chcia?em spróbowa? swoich si? i wybra?em si? na Politechnik? Gda?sk? na wydzia? ETI studiowa? informatyk?. Nadal jestem studentem politechniki i studiuj? na kierunku Informatyka, jednak my?l? nad tym, aby zrezygnowa?. Zbytnio nie podoba mi si? ten kierunek i to czym si? zajmujemy na tym kierunku.

Bardzo prosz? o pomoc i odpowiedzi:)
borubar
Posty: 122
Rejestracja: 5 lis 2008, o 12:04

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: borubar »

1. Przedmioty typu chemia, biofizyka s? na bardzo niskim poziomie, co wynika z tego ?e s? na katedrach nie na naszym wydziale.
Anatomia jedna z lepszych w Polsce cho? na pewno te? nie jest tak jak niektórzy mówi? ?e najlepsza ( w tamtym roku 2 miejsce w scapuli, jak b?dzie w tym oka?e sie za 2 tygodnie), no ale szefem katedry jest go który przet?umaczy? wi?kszo atlasów na polski wi?c nie ma co si? dziwi? ?e nas ci?nie.
Histo, fizjo i biochemia na do wysokim,

2. Co do sprz?tu to tu z ca odpowiedzialno?ci? mog? powiedzie? ?e jest najlepszy w Polsce. Bezcieniowe lampy prosektoryjne, robimy na anacie USG na plazmach, sami preparujemy co jest chyba rzadko?ci? na innych uczelniach. Co do preparatów to te? s? bardzo dobre ( bo ?wie?e, w tym roku chocia?by dostali?my kilka nowych cia? ) i co wa?ne utrzymywane w roztorze alkoholu a nie formalinie co bardzo pozytywnie wp?ywa na korzystanie z nich.

3. Co b?dzie jak sie sko?czy to z tym pytaniem musisz poczeka? jeszcze 4 lata no ale wydaje mi si? ?e dalesze losy s? zale?ne od wyniku LEPu

4. Co do atmosfery to jest fajna. Wiadomo jest du?o kucia i jest du?o tzw kujonów", wyk?adowcy i asystenci z wa?nych przedmiotów s? bardzo OK, WYJ?TKOWO mi?a Pani prodziekan i ogólnie dziekanat na DU?Y PLUS.

5. Kilka rzeczy ode mnie:
Du?ym plusem Olsztyna jest ma?a liczba studentów i w?a?ciwie juz w listopadzie asystenci kojarz? Ci? z imienia i nazwiska (co jak dla mnie jest bardzo fajne) i nie jest si? takim anonimowym.
Na minus najwi?ksza liczba godzin zaj na 1 roku w ca?ej Polsce. A przedmioty naprawde ma?o potrzebne jak np warsztaty adaptacyjne - 30 godzin albo umiej?tno?ci akademickie te? 30Zreszt? na 2 roku bardzo podobnie i w dodatku masa przedmiotów tzw micha?ków si? pokrywa.

6. Próg w tamtym roku - 224.
Ty masz 223 Wi?c napewno si? op?aca z?o?y?
Ja np nie jestem pewien czy si? tu utrzymam ( przez anatomie) i sk?adam tu a mam 225 i licz? ?e w razie czego si? dostan?. Wszystko zale?y od poziomu matury.

A co do statystyk rok temu z 78 osób dostalo 68
W tym z 84 jak na razie jest 74 (i ci?gle spada) wi?c przesiew ko?o 15% czyli podobnie jak na innych uczleniach.
PS. Wiecej na priv.
Piotrek_m
Posty: 34
Rejestracja: 9 maja 2010, o 10:35

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: Piotrek_m »

Dzi?ki za odp

By?bym bardzo wdzi?czny gdyby kto? ze studentów kierunku lekarskiego w Olsztynie odezwa? si? do mnie na priv lub na GG (najlepiej na GG) mój nr to 5006004 chcia?bym jeszcze zada? kilka pyta? a na forum trudno jest przeprowadzi? rozmow?
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: sia »

A ja mam do was tak?e pytanie,wi?c nie b?d? zak?ada? nowego w?tku.Mieszka kto? w akademiku w Olsztynie?Jak jest,jaka atmosfera,porz?dek?
W którym akademiku jest najwi?cej studentów medycyny,w którym najlepsza atmosfera?Jak jest z tymi stypendiami,czy kto? z was mia?,np. to na wy?ywienie,jakie to kwoty?
Naczyta?am si? i naogl?da?am wczoraj zdj z kortowiady co mnie jeszcze bardziej przyci?gno do Olsztyna,te akademiki tak fajnie ustrojone i w ogóle.By?y ju? w tym roku wyniki z Olsztyna,jaki próg,nie orientuje si? w tym,nie czytam na bieco?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: Medycyna Lwów »

?eby o czymkolwiek mówi? studenci najstarsi musz? przej przez kliniki, bo to jak tam b?d? naucza? i to b?dzie uczy? (kadra nie bierze sie z powietrza) zale?e? b?dzie najwi?cej. Olsztyn wie ?e jest obserwowany dlatego si? stara i b.dobrze, to jak jest na biofizyce czy chemii czy innych durnotach nie ma ?adnego prze?o?enia (nawet lepiej jak nie sa problemem, bo mo?na ten czas przeznaczy? na nauk? np. anatomii). Na pewno najwi?kszym plusem jest to, ze jest ma?o studentów, w obliczu sytuacji na innych uczelniach, gdzie si? wiecznie narzeka na przeludnienie i za du?e grypy na ?wiczeniach.
Dlatego uwa?am, ze ?eby oceni? obiektywnie musi cho? cho? jeden rocznik sko?czy? i zda? LEP.
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: sia »

Aha to znaczy,?e jeszcze ?aden rocznik nie sko?czy?.My?la?am,?e tak.
luksio
Posty: 183
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:53

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: luksio »

jeszcze zaden, najstarszy zaczyna w tym roku III rok.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: Khayman00 »

K?aniam si?
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: Irminna »

He he - pionierzy
luksio
Posty: 183
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:53

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: luksio »

przynajmniej nie mozna narzekac na nude
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: sia »

I jak wra?enia?
luksio
Posty: 183
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:53

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: luksio »

wrazenia, hmmm. ogolnie pozytywne, zaczynam od pazdziernika II rok, to mam na raize jednoroczne doswiadczenie oczywiscie sa pewne jeszcze niedociagniecia np. organizacyjne, ale da sie przezyc
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Kilka pyta? o Medycynie w UWM'ie

Post autor: Khayman00 »

Przysz?y III rok potwierdza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości