Hormony jakie zbadac?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
tyskaczcz
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2010, o 23:43

Hormony jakie zbadac?

Post autor: tyskaczcz »

witam.mam 18 lat
mam pewien problem a wiec , jak bylem w podstawowoce to bylem bardzo chudy na calym ciele , a gdy zaczal sie okres dorastania to zgrubly mi strasznie uda , posladki
i jeszcze jeden problem bardzo slabo mam rozwiniete miesnie powyzej pasa , poprostu jestem chudy jak patyk w gornej czesci ciala a dol gruby , poczytalem troszke w internecie i ten tluszcz na udach moze byc spowodowany zbyt duzym poziomem zenskich hormonow , a brak umiesnienie na gorze zbyt malym poziomem testosteronu. inni koledzy nawet jak nie cwicza na silowni to maja miesnie dobrze wyksztalcone i moj penis jest maly :-(
Jakie powinienem zrobic badania?
co myslicie o tym:

FSH + LH +TESTOSTERON + PROLAKTYNA cos jeszcze dodac? progesteron?estriadol (ktore w I kolejnosci zbadac?)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Hormony jakie zbadac?

Post autor: Medycyna Lwów »

TSH, fT3, androgeny, estrogeny, 17-ketosteroidy z moczu - może to być patologia tarczycy, jąder, kory nadnerczy lub przysadki. Prolaktyny raczej nie ma co sprawdzać, chyba że jest ginekomastia (nadmierny rozwój sutków).
tyskaczcz
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2010, o 23:43

Re: Hormony jakie zbadac?

Post autor: tyskaczcz »

no zapomnialem ze mam albo ginekomastie albo lipomastie w kazdym badz razie sutki nie sa prawidlowe. moja siostra miala klopoty z tarczyca ja nigdy jej nie badalem.
androgeny , estrogeny jakie dokladnie zbadac czy tak mam lekarce powiedziec?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Hormony jakie zbadac?

Post autor: Medycyna Lwów »

lekarz sam powinien wiedzieć co zlecić - żeby wykonać te badania musisz udać się do endokrynologa, zwykły lekarz rodzinny nie może ich zlecić. W takim razie warto też zbadać prolaktynę, jeżeli są zaburzenia widzenia to dodatkowo CT głowy, czy nie ma gruczolaka przysadki, ale to już ci lekarz wszystko powie, samemu nie radzę za bardzo sugerować.
tyskaczcz
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2010, o 23:43

Re: Hormony jakie zbadac?

Post autor: tyskaczcz »

widze jak najbardziej dobrze.

badania robie prywatnie bo nie sadze ze lekarz wypisze mi to [
Mam takiego lekarza co napewno by mnie wysmial i powiedzial ze mam urojenia, no moze na badanie tarczycy sie zgodzi ale te estrogenow i testosteronu to napewno nie.(chodzi mi o rodzinnego) a endokrynologa to nawet u mnie nie ma mieszkam w malej miejscowosci , raz na tydzien prywatnie przyjeżdża z krakowa endokrynolog koszt 60zl udac sie najpierw do niego czy potem tylko z wynikami?

zrobie badania prywatnie wiem ze kosztuja ale te 200zl jestem w stanie poswiecic

zrobie takie badania podsumowujac:
FSH , LH , Testosteron , Prolaktyna , Estriadol i progesteron to sa estrogeny?
ktore z tych najszybciej zbadac , ? odpuscic fsh i lh?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Hormony jakie zbadac?

Post autor: Medycyna Lwów »

twój wybór - takie oznaczenia są drogie, więc lepiej minimum - tak jak napisałem wyżej - z krwi TSH, testosteron, estradiol, PRL, z moczu: ketosteroidy koniecznie. Po tych wynikach można w razie nieprawidłowości zlecić kolejne.
tyskaczcz
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2010, o 23:43

Re: Hormony jakie zbadac?

Post autor: tyskaczcz »

ok to zrobie tak jak radzisz a orientujesz sie jakie sa ceny za poszczegolne badania?

a progesteronu nie badac? wystarczy estriadol? bo te odkladanie sie tluszczu moze byc wynikiem nadmiaru hormonow zenskich ,
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Hormony jakie zbadac?

Post autor: Korczaszko »

hormony są dość drogie, tu masz cennik z Wrocławia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Hormony jakie zbadac?

Post autor: Medycyna Lwów »

w progesteron nie, bo on nie odpowiada za takie zmiany i u mężczyzny jest mało istotnym hormonem z punktu widzenia patologii, jeśli można tak w ogóle powiedzieć.
tyskaczcz
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2010, o 23:43

Re: Hormony jakie zbadac?

Post autor: tyskaczcz »

ok zrobie te badania co napisales , potem tu mozesz mi je zinterpretowac?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Hormony jakie zbadac?

Post autor: Medycyna Lwów »

zinterpretuje je lekarz endokrynolog, na forum nie mogę stawiać żadnych diagnoz.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Hormony jakie zbadac?

Post autor: Korczaszko »

rozpusc wici i znajdz sobie endokrynologa który jest dobry i niz zbagatelizuje Twoich problemów chyba że chcesz się leczyć przez neta
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości