ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Filister »

magdam pisze:Witam
kupiłam dzisiaj podręczniki do biologii Operonu (zakres rozszerzony) w antykwariacie. Zastanawiam się czy rok wydania ma znaczenie, bo np. I część jest 2003 a III 2008r.?
Ja mam te starszą wersje i jedyne różnice jakie znalazłem to:
- w pierwszej części jedno nowe zdjęcie w temacie o wirusach
- w części drugiej poprawiony jeden błąd w temacie o układzie mięśniowym
i tyle znalazłem
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Madlene »

Maryjusz, jakie konkretnie błędy są we wsipie? używałam tych podręczników, i w biologii komórki były na pewno. Czy gdzieś jeszcze są?
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Betusia »

Maryjusz, a jakie błędy znalazłeś w operonie? Bo ja rzadko się uczyłam z książki, częściej z notatek.
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Filister »

Maryjusz, jakie konkretnie błędy są we wsipie? używałam tych podręczników, i w biologii komórki były na pewno. Czy gdzieś jeszcze są?
WSiPu nie mam, ale słyszałem że też ma masę błędów.
Nie wiem jakie, słyszałem tylko bardzo nieprzychylne opinie na temat tego ile tam byków jest.
Maryjusz, a jakie błędy znalazłeś w operonie? Bo ja rzadko się uczyłam z książki, częściej z notatek.
Ja też rzadko uczyłem się z tych książek i już nie mam zamiaru się z nich uczyć (kupuję Nową Erę zamiast nich), ale błędów jest dużo, chociażby to co mi przychodzi do głowy, czego się ostatnio uczyłem w drugiej klasie: błąd w stwierdzeniu że filamenty grube wsuwają się między filamenty cienkie (to w nowym wydaniu już jest podobno poprawione), że jak zginamy rękę to oprócz bicepsa pracuje też triceps (profesorka moja stwierdziła że to głupota), że wydzielanie soczków trawiennych przez rosiczkę to chemonastia (!), a o inhibitorach enzymów to już nie wspomnę, to już kompletnie jedna wielka pomyłka. Książki Operonu byłyby dobre jakby wydrzeć stronę o inhibitorach, zamalować czarnym markerem wszystkie błędy a potem polubić czytanie powieści.
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Betusia »

Niestety ja o inhibitorach i ogólnie większość metabolizmu(oprócz oddychania)przyswajałam z książki, bo na lekcji omawialiśmy a potem trzeba było się tego nauczyć z podr. Masz rację u mnie jest błąd z tymi filamentami, właśnie poprawiłam, przecież nawet na schemacie widać że to cienkie wsuwają się pomiędzy grube.
Dzięki Maryjusz
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Tau »

Betusia jak się wzięłaś za poprawianie sprawdź rozmnażanie się grzybów bo i ile dobrze pamiętam to coś tam nie grało (chyba, że żeńskie przepływają do męskich).za znalezienie tego błędu nawet była wyznaczona nagroda w postaci piątki.nikt nie znalazł -_-.

Jednak prawda okrutna to Operon jest monopolistą prawie w kwestii Biologii i najczęściej z niego pojawiają się pytania na maturze
Awatar użytkownika
biologiczka_6
Posty: 192
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:14

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: biologiczka_6 »

Tau,nie rozumiem o co chodzi z tymi źle opracowanymi grzybami?co oznacza wyrażanie(chyba, że żeńskie przepływają do męskich)()możesz napisać dokładnie o co chodzi? albo napisz na której stronie znajduje się ten błąd byłabym bardzo wdzięczna
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Arnold »

Z tym bicepsem to Profesorka nie ma racji. W każdych ruchach ze zginaczem pracuje wspólnie prostownik i odwrotnie.
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Madlene »

Z tym bicepsem to Profesorka nie ma racji. W każdych ruchach ze zginaczem pracuje wspólnie prostownik i odwrotnie.

zgadzam się z Kolegą, kłania się tutaj biomechanika układu ruchu człowieka.
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Filister »

Nie wiem, to wyszło przy jej sprzeczce z uczniem w sprawie tego czego jej nie zaliczyła na sprawdzianie, on coś tam wspomniał o tym a ona na to że to głupoty, być może coś źle zrozumiała. W każdym razie przepraszam jeśli kogoś wprowadziłem w błąd.
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: Madlene »

W każdym razie przepraszam jeśli kogoś wprowadziłem w błąd.

nie musisz przepraszać, forum jest po to, żeby wyjaśniać m.in. wątpliwości a Twe uwagi dotyczące podręczników chociażby Operon są cenne
Awatar użytkownika
boncki
Posty: 29
Rejestracja: 23 cze 2010, o 11:16

Re: ktore podreczniki do liceum operon czy wsip

Post autor: boncki »

faktycznie w Operonie jest trochę błędów. Dziwi mnie że nikt nie wspomniał o podręcznikach do biologii autorstwa prof. Hosera. Naprawdę dobrze mi się z nich uczyło. My używaliśmy dwóch podręczników: Operonu (zwanego Lewińskim") i Hosera właśnie. Po prostu jedne rzeczy są lepiej wytłumaczone tam a inne tu. No i mielismy szczęście że trafiła nam się najlepsza nauczycielka w mieście
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość