książki

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
ciziata
Posty: 13
Rejestracja: 30 cze 2010, o 12:43

książki

Post autor: ciziata »

witam, chciałabym zapytać czy jest dostępny jakiś wykaz podręczników na pierwszy rok lek-dent. w Łodzi? A jeśli nie ma, to skąd można się dowiedzieć, jakie trzeba mieć książki, i czy trzeba się w to zaopatrzyć przed rozpoczęciem roku czy to jakoś wychodzi w trakcie?
raczek90
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2010, o 10:57

Re: książki

Post autor: raczek90 »

Masz już jakąś listę? też szukam/
ciziata
Posty: 13
Rejestracja: 30 cze 2010, o 12:43

Re: książki

Post autor: ciziata »

Nie mam. W biurze rekrutacji odpowiedziano mi, że wszystko będzie podane na zajęciach organizacyjnych.
raczek90
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2010, o 10:57

Re: książki

Post autor: raczek90 »

Jeśli chcesz mam spis książek na GUMed bo tam miałem iść, tylko nie wiem czy wszystkie przedmioty się pokrywają
ciziata
Posty: 13
Rejestracja: 30 cze 2010, o 12:43

Re: książki

Post autor: ciziata »

Jakbyś mógł, to wrzuć tę listę. chętnie spojrzę, co tam jest. Szkoda, że w Łodzi lista podręczników jest owiana tajemnicą
raczek90
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2010, o 10:57

Re: książki

Post autor: raczek90 »

Literatura obowiązująca:
„Anatomia człowieka” pod red. W. Woźniaka

„Atlas anatomii człowieka” (tom I i II) J. Sobotta, wyd. II polskie pod red. W. Woźniaka i K. Jędrzejewskiego

„Atlas anatomii człowieka” F. Netter

„Anatomia głowy dla stomatologów” W. Łasiński

„Ilustrowany słownik międzynarodowego mianownictwa anatomicznego” H. Feneis

Literatura uzupełniająca:

„Anatomia człowieka” A. Bochenek – M. Reicher

„Anatomia człowieka” pod red. J. Sokołowskiej – Pituchowej

„Anatomia kliniczna głowy i szyi” R. Aleksandrowicz, B. Ciszek
BIOFIZYKA:

Miękisz S., Hendrich A Wybrane zagadnienia z biofizyki. AM, Wrocław, 1996
• Terlecki J. Ćwiczenia laboratoryjne z biofizyki dla studentów medycyny i farmacji, AMG, 1993
• Jaroszyk F. Biofizyka podręcznik dla studentów. Wydawnictwo PZWL, 2001
• Terlecki J. Ćwiczenia laboratoryjne z biofizyki medycznej . (Wyd. III) AMG, 1996



BIOLOGIA:


Literatura obowiązująca:

Friedman J.M., Dill F.J., Hayden M.R., McGillivray B.C.: „Genetyka” wyd. I polskie pod red. J.Limona. Urban&Partner Wydawnictwo Medyczne, Wrocław, 1997.
Connor J.M., Ferguson Smith M.A.: „Podstawy genetyki medycznej wyd. II, PZWL, Warszawa, 1998.


Literatura uzupełniająca:

1. Winter P.C., Hickey G.I., Fletcher H.L.: „Genetyka’’ krótkie wykłady, przekład zbiorowy pod red. J. Augustyniaka i W. Prusa-Głowackiego, wyd. I, PWN, Warszawa, 2000.

2. Węgleński P. (red.): „Genetyka molekularna”, PWN, 2006.

3. Brown T.A. „ Genomy ” , przekład pod red. P. Węgleńskiego, wyd. I, PWN, Warszawa 2001.

HISTOLOGIA:

Literatura obowiązująca:

1. Histologia, W. Sawicki, PZWL, 2008

2. Histologia i cytofizjologia zęba i jamy ustnej. Z. Kmieć, Urban i Partner 2007.

3. Podstawy cytofizjologii i histocytofizjologii, A. Myśliwski, AMG, 2005, wyd. VII, wersja elektroniczna w EXTRANECIE

4. Atlas histologiczny pod red. A. Myśliwskiego, OPERON, 2002

5. Seminaria z cytofizjologii pod red. J. Kawiaka, M. Zabel, 2001

6. Podstawy biologii komórki. B. Alberts i wsp., wyd. 2, 2007, Wydawnictwo Naukowe PWN

7. Histologia, A. Stevens, J. Lowe

8. Histologia, pod red. K. Ostrowskiego, PZWL

9. Atlas cytologii i histologii, Sobotta i Hammersen, Urban Partner


MODELARSTWO:

Literatura obowiązująca:

Krocin A. „Modelarstwo i rysunek w protetyce stomatologicznej”
Kulas J. „Modelowanie koron zębów”
Spiechowicz E. „Protetyka stomatologiczna – podręcznik dla studentów stomatologii”
Majewski S. „Propedeutyka klinicznej i laboratoryjnej protetyki stomatologicznej”
Jańczuk Z. „Propedeutyka stomatologii”

tylko nie wiem jakie przedmioty są w łodzi i które z tych książek są preferowane przez wykładowców.przydałby się plan zajęć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości