Kilka podstawowych pytań odnośnie 1 roku.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
atomic
Posty: 13
Rejestracja: 15 cze 2008, o 12:45

Kilka podstawowych pytań odnośnie 1 roku.

Post autor: atomic »

Witam

Mam takie podstawowe pytania odnośnie studiów lekarskich niestacjonarnych.

1. Kiedy będzie wiadomo jakie książki są potrzebne?

2. Czy są jakieś testy z języka angielskiego kwalifikujące do odpowiedniej grupy, jak tak to kiedy one są?

3. Czy te legitymacje studencie co dostaniemy na inauguracji służą za KKM (krakowska kartę miejską)?

Proszę o pomoc.
aureliano
Posty: 163
Rejestracja: 14 cze 2010, o 10:03

Re: Kilka podstawowych pytań odnośnie 1 roku.

Post autor: aureliano »

1. To nie gimnazjum. Jeśli liczysz, że jakiś miły pan asystent wręczy ci spis podręczników do zakupienia, to nastąpi to - nigdy. O książki trzeba zatroszczyć się samemu, wybrać dla siebie odpowiednie, popytać starsze roczniki. Ewentualnie zalecane pozycje znajdują się na stronach przedmiotów na USOSie.
2. Nie ma żadnych testów, grupy są już ułożone do tygodnia. Ustalono je na podstawie ankiety wypełnianej w czasie składania dokumentów i poziomu matury z języka obcego.
3. Tak, służą. Gdy wypełniałeś/aś dane na koncie ERK w czasie rekrutacji to informacja ta pojawiła się kilkukrotnie, raz nawet proszono cię o zgodę na przekazanie danych do zakładu komunikacji.
Nie wiem skąd te banalne pytania, wszystko było wytłumaczone w czasie rekrutacji, no chyba że mamusia i tatuś zajęli się nią za Ciebie.
atomic
Posty: 13
Rejestracja: 15 cze 2008, o 12:45

Re: Kilka podstawowych pytań odnośnie 1 roku.

Post autor: atomic »

Dziękuję za odpowiedź, choć końcowy komentarz uważam za niepotrzebny.
Pytania są banalne, bo i procedura na studiach jest banalna, tak jak napisałeś to nie gimnazjum".
Jak coś zawalę, albo o czymś zapomnę to jest tylko i wyłącznie mój problem i nikogo on nie będzie interesować.

O ile odpowiedzi w ostatnim pytaniu byłem pewny, to pierwsze dwa nie były dla mnie tak jasne i zapewne nie tylko dla mnie.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Kto pyta nie błądzi.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Kilka podstawowych pytań odnośnie 1 roku.

Post autor: chevelle »

Przepraszam za offtopic, ale.
aureliano pisze:1Ustalono je na podstawie ankiety wypełnianej w czasie składania dokumentów i poziomu matury z języka obcego.
ile jest tych poziomów zaawansowania? W ogóle się w tym nie orientuję, a nie wiem czy wziąć się do roboty i jako antypoliglotyczna istota walczyć z rozszerzeniem, czy dać sobie spokój. Nie chciałabym trafić do grupy I am you are", jeżeli by był podział taki jak w liceum, choć wątpię, żeby taki był.
konrado
Posty: 29
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 18:01

Re: Kilka podstawowych pytań odnośnie 1 roku.

Post autor: konrado »

ty sie najpierw martw tym by sie na UJ dostac a pozniej jak sie dostaniesz to mozesz zaczac sie martwic podziałem na grupy:D taka moja mała sugestia
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Kilka podstawowych pytań odnośnie 1 roku.

Post autor: chevelle »

konrado pisze:ty sie najpierw martw tym by sie na UJ dostac a pozniej jak sie dostaniesz to mozesz zaczac sie martwic podziałem na grupy:D taka moja mała sugestia
Już nawet nie chodzi o UJ, bo pewnie system jest podobny na wszystkich uczelniach. Zresztą nie wiem, więc pytam. Kto pyta, nie błądzi, nie?
aureliano
Posty: 163
Rejestracja: 14 cze 2010, o 10:03

Re: Kilka podstawowych pytań odnośnie 1 roku.

Post autor: aureliano »

Cóż ja w ogóle nie myślę o angielskim - uczysz się na nim głównie słownictwa medycznego. Są zdecydowanie ważniejsze przedmioty od języków - np. anatomia, przy której kłopotanie się o angielski jest doprawdy śmieszne.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 53
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

Re: Kilka podstawowych pytań odnośnie 1 roku.

Post autor: boski »

Nie sądze żeby kłopotanie się o angielski było śmieszne, szczególnie dla osób o szerszych horyzontach które myslą o praktykach bądź pracy zagranicą.

Niestety angielski najczęściej leży. Kucie słówek i już. Jest paru asystentów kórzy trzymają poziom. Trzeba działać raczej samemu. Tyle dobrze chociaż, że z zaliczeniem nie ma problemu.

Ja KKM wyrobiłem sobie na podstawie przyjęcia na studia-taki świstek A4. Nie musiałem czekac na legitke i nie musze się martwić co z transportem jak np zgubie legitymacje czy oddam ja do podbicia. Polecam to samo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości