Netter czy Sobotta

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Katrishia
Posty: 82
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:41

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Katrishia »

Już prawie byłam zdecydowana na Prometeusza, ale po przeczytaniu wszystkich wątków w temacie, znów nie wiem jaki atlas kupić/ obecnie mam Yokochiego-polskie wydanie i Sinielnikova w wersji pdf, ale chciałabym jeszcze jakiś klasyczny atlas w wersji, że tak się wyrażę materialnej bo na komputerze ciężko się uczyć.nie wiem którą opcję wybrać:

1) Netter+dokserować sobie OUN z Sobotty
2) Sobotte
3) czy wydać 5 stów na 7 kilogramowego Prometeusza?
aureliano
Posty: 163
Rejestracja: 14 cze 2010, o 10:03

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: aureliano »

Nie ma idealnego. Sobotta chyba z tych trzech jest najdokładniejsza (większość studentów tak twierdzi, z resztą ma dwa razy więcej rycin, chociaż to nie zawsze przekłada się na jakość). Netter być może ma lepsze/ładniejsze ryciny (chociaż mi akurat ryciny Nettera się w ogóle nie podobają - kwestia gustu), ale na pewno nie jest specjalnie dokładniejszy (może w jakichś kilku działach.). Prometeusz jest pięknie narysowany, ale słabo oznaczony - mam jeden tom, porównałem z Sobottą i jest bieda - zdecydowanie do nauki może okazać się niewystarczający, jak ktoś wspomniał - dobry dla kolekcjonerów.
Obecnie Netter kosztuje tyle samo co dwutomowa Sobotta (za rok wychodzi nowe trzytomowe wydanie z mnóstwem opisów klinicznych, teraz zapewne chcą sprzedać cały nakład obecnego wydania), więc chyba lepiej zainwestować w to, co się od lat sprawdza - Sobottę. Przynajmniej ja tak zrobiłem.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Molcia »

No ja chyba też w Sobottę zainwestuję. Z tego co czytałam, to chyba najpopularniejszy wśród studentów.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: godziasia »

miałam do czynienia z trzema atlasami: papierową Sobottą, elektronicznym Netterem i Yokochim w pdfie. Każdy ma swoje zalety i wady. Sobotta generalnie jest dobrze zrobiona, jednak moim zdaniem za słabo przygotowana jest czaszka, tego bym poszukała w czym innym. Netter ma rzeczywiście dosyć kolorowe rysunki, co niektórym może przeszkadzać (mi akurat nie robiło to różnicy), dobrze mi się robiło z niego np mięśnie kończyn. Natomiast do Yokochiego dobrałam się dopiero przed egzaminem, czego niezmiernie żałuję, bo wtedy się to w końcu poukładało w jakąś logiczną całość. Nie mogę go porównać z innym fotograficznym, bo tylko z nim miałam do czynienia, ale mnie się bardzo podobał.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Cinereus »

robcie co chcecie: z tego co widzialem prometeusza, to fajna bajka, ale zeby na to kase wydawac ? i to 500 zl ? no nie robmy sobie jaj ]
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Dudek »

Porównując Sobotta vs Netter, to i to wersja drukowana. Zdecydowanie wybrałbym Nettera. Ja miałem Sobottę byłem niezadowolony, kolega z mieszkania miał Nettera i dużo bardziej mi się podobał.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

to już zależy od percepcji osoby - też mam Sobottę, ale lepszy jak dla mnie był Netter. Bardziej praktyczny, szybciej rozwiewał wątpliwości co do różnych szczegółów, zdjęcia z większej ilości perspektyw itp.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Molcia »

A w jakich księgarniach by były te atlasy jakbym chciała zobaczyć? W specjalistycznych czy jakiś innych medycznych?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

na pewno księgarnie medyczne, mieszkasz widzę w mieście z AM to takich pewnie kilka jest zwłaszcza w pobliżu uczelni.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Molcia »

Dzięki za info, tak myślałam, poszukam księgarni medycznych w necie, bo w sumie nigdy tam nie zaglądałam.
Awatar użytkownika
Katrishia
Posty: 82
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:41

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Katrishia »

Dziękuję wszystkim za pomoc-dzięki Wam zaoszczędziłam 5 stów i jestem obecnie szczęśliwą posiadaczką papierowego Nettera, przeglądałam w księgarni jeszcze Sobottę, ale bardziej przypadł mi do gustu Netter

Molcia polecam księgarnie medbook.com.pl, mają duży wybór książek i sporo promocji oraz szybki czas wysyłki
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Molcia »

Już korzystałam z tej księgarni kiedyś jak kupowałam coś persony. Ale fakt, byłam zadowolona.

No to trzeba się będzie wybrać i pooglądać.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: attyde »

Ja wypożyczyłam Sobottę, Nettera nie miałam w łapkach więc jak ktoś go odda to może uda mi się obejrzeć Pierwsze spostrzeżenia - dosyć wyraźnie, mało nadziubdziane na stronie, przejrzyście - jak będzie mi się z tego uczyć to wyjdzie w praniu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 62 gości