KLIMAT A ZDROWIE

klimatazdrowie
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 12:04

KLIMAT A ZDROWIE

Post autor: klimatazdrowie » 17 wrz 2010, o 12:09

KONFERENCJA PRASOWA
„KLIMAT A ZDROWIE”
4 listopad 2010r., gmach MINISTERSTWA ZDROWIA – sala kinowa
ul. Miodowa 15, WarszawaPostępujące zmiany klimatu są faktem. Oczywistość tego zjawiska i próby opisania go, często odwracają naszą uwagę od skutków, które z niego wynikają.

Zastanawiałeś się kiedyś jakie zagrożenia dla naszego zdrowia wynikają z tego faktu? jak bardzo wpłynie ono na umieralność na naszym globie ? do przekraczania jakich limitów wytrzymałościowych będzie zmuszony nasz organizm ? i czy my, ludzie z umiarkowanych stref klimatycznych, będziemy w stanie się do tego przystosować ? czy jesteśmy na to przygotowani ?

O tym wszystkim i wielu innych aspektach będzie można dowiedzieć się na Konferencji prasowej pt. „KLIMAT A ZDROWIE” wraz z seminarium organizowanej przez Polską Federację Pacjentów Dialtransplant, pod honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny oraz przy poparciu Ministerstwa Środowiska.

O najistotniejszych aspektach opowiedzą wybitni specjaliści z wybranych dziedzin. m.in.: prof. dr hab. Krzysztof Błażejczyk (Polska Akademia Nauk), prof. nadz. dr hab. Bolesław K. Samoliński (Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii WUM), doc. dr hab. Joanna Chorostowska – Wynimko (Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc W Warszawie), prof. dr hab. Marta Kieć – Świerczyńska (Instytut Medycyny Pracy), prof. dr hab. Wojciech Hanke (Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego) i inni.

Wszystkim uczestnikom konferencji wraz z seminarium przekażemy przygotowane specjalnie na tę okazję wydawnictwo informacyjne „ Klimat a zdrowie” , a także zaświadczenie o uczestnictwie sygnowane przez prof. dr hab. Wojciecha Hanke z Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego oraz Polską Federację Pacjentów Dialtransplant.
Program finansowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE !

Nie pozwól by skutki postępujących zmian klimatu zaskoczyły Cię!. Wiele z nich można złagodzić , a niektórych uniknąć.

Więcej informacji wkrótce na stronie: http://www.klimatazdrowie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;. Zgłoszenia proszę kierować na adres e-mailowy : biuro@federacjapacjentow.pl Szczegółowych informacji udziela: Monika Jankiewicz tel.: (22) 644 67 95


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KILKA SŁÓW O OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE EDUKACYJNYM PT.„ KLIMAT A ZDROWIE”

Program edukacyjny „Klimat a zdrowie” jest jednym z pierwszych tego typu programów w Polsce. Wpływ zmian klimatu na zdrowie człowieka w krajach Unii Europejskiej, a także na całym świecie jest tematem popularnym, o którym w Polsce dopiero zaczyna się mówić i który jest rzadko poruszany w mediach.

Program „Klimat a zdrowie” składa się z następujących elementów:
- budowy portalu informacyjnego http://www.klimatazdrowie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
- Konferencji prasowej,
- wraz z seminarium, na którym prezentowane będzie wydawnictwo informacyjne na ww. temat.

Projekt ma na celu edukację społeczeństwa w ww. kwestii. Program kierowany jest głownie do dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych (mediów lokalnych i ogólnopolskich) zajmujących się tematyką ochrony środowiska oraz ochrony zdrowia.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości