Co potrzebne na studia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
peHa
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:32

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: peHa »

a jak się ma sprawa dla kierunku fizjoterapii?

fartuch, obuwie, coś jeszcze? co można olać w spisie książek?
Awatar użytkownika
BMI
Posty: 30
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 22:38

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: BMI »

A jeżeli chodzi o obuwie to ma być jakieś konkretne czy zwykłe tramposze stykną ?
Awatar użytkownika
Falx
Posty: 165
Rejestracja: 17 mar 2009, o 10:45

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Falx »

obojętne, byle czyste było :]
Awatar użytkownika
BMI
Posty: 30
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 22:38

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: BMI »

O i jeszcze jedno ostatnio słyszałem że jeżeli ktoś chce się nauczyć anatomii czaszki to musi się zaopatrzyć we własną najlepiej prawdziwą czy to prawda? Jak dla mnie to jakiś nonsens a najlepsze jest to że moi znajomi którzy też idą na medycynę łyknęli to i zamawiają już po sklepach a jeden to nawet chce iść do grabarza i za pół litra sobie załatwić
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: darthbrother »

Powiem tak: czaszki da się nauczyć bez posiadania własnej, po to są ćwiczenia. Oczywiście będzie to trudniejsze niż dla tych osób, które posiadają model lub prawdziwą cranium.

Jeśli chodzi o mnie, to kupiłem sobie model za 7 dych z Allegro, jakoś wystarczyło aby zaliczyć.

I uprzedzam pytających - nie sprzedaję Maharadży

I wszyscy wiemy, że posiadanie szczątków ludzkich jest nielegalne i ścigane prawnie?
Eremita
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2010, o 16:45

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Eremita »

hej wam, zastanawiam się nad kupnem atlasu sobotta 2 tomy za 200zł .Oczywiście przez internet.Co sądzicie o tym, warto kupić?Cena wydaje sie korzystna, a jest to wydanie 3(2006)A moze jakiś inny atlas, w bibliotece chyba nie ma, nie wiem?
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Gregory »

Oferta specjalnie rewelacyjna nie jest (powiem szczerze, że nie widziałem sobotty za 129 zł - tylko po 99 zł) Przejdź się do księgarni medycznej, a może się okazać, że za dwa tomy zapłacisz mniej niż w necie po doliczeniu dostawy
Awatar użytkownika
jarek 12345
Posty: 436
Rejestracja: 17 maja 2010, o 23:10

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: jarek 12345 »

za 198 zł np. na ulicy Warszawskiej
Awatar użytkownika
BMI
Posty: 30
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 22:38

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: BMI »

Ja kupiłem 2 tomy + ćwiczenia i ta dziwna tabela za 209 zł z przesyłką na allegro. Pewnie można dostać używane za grosze ale większość ludzi twierdzi że warto mieć własną anato bo się przydaję w przyszłości
Awatar użytkownika
Malgozata
Posty: 10
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 10:42

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Malgozata »

Witam:) Czy ktoś wie jak wyglądają zajęcia z pierwszej pomocy? Rok czy tylko jeden semestr?
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Gregory »

W tym roku zajęcia w mojej grupie były w pierwszym semestrze, wykłady w drugim. PPM to typowa zapchaj dziura, wszyscy zdają (pare osób sobie olało bardziej niż reszta i później poprawiali u samego docenta), po prostu jest różowo i słitaśnie. Ćwiczenia polegały na dyktowaniu slajdów, historyjkach o OIOMie, RKO jak w LO, warte uwagi były tylko wkłucia, które robiliśmy sobie nawzajem: Jak Ty mi dasz to i ja Ci dam
Awatar użytkownika
BMI
Posty: 30
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 22:38

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: BMI »

Mam pytanie co do fartucha na anato. Tak dla pewności chodzi o fartuch lekarski nie żaden anatomiczny? Czyli, że wbijam do sklepu i mówię Hej mała nieźle byś wyglądała w fartuchu lekarskim ale tym razem jest dla mnie ?
Eremita
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2010, o 16:45

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Eremita »

ja mam taki jak oni, czyli narmalny lekarski zdaje się
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości