Zdrowie publiczne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zdrowie publiczne

Post autor: Padre Morf »

Powsinoga pisze:I też potencjalnie do połączenia z uzależnieniem od wojcha.
Heh. Jeśli chcesz wyjechać na misję zagraniczną to ok. Jeśli na misję Ci sie nie spieszy to w wojsku się tylko zmarnujesz. Zabezpieczanie strzelań, skoków i innych ćwiczeń tego typu nie jest mega fascynujące. Jednym słowem siedzisz w miejscu, zapuszczasz korzenie i przyklejasz plasterki (bo się żołnierz skaleczył podczas strzelania). W poważniejszych przypadkach i tak się raczej nie napracujesz bo od razu dzwonią na 999 i zjawiają się cywile.
Oprócz zabezpieczania ćwiczeń przeprowadzasz szkolenia żołnierzy w PP, dbasz o izbę chorych (czystość na izbie, prowiant dla chorych etc) i wykonujesz polecenia starszych stopniem (po CSWSM jesteś kapralem).
doktorka pisze:Jedyne logiczne wytlumaczenie tej sytuacji jest takie, ze moze posiadaja 1 stopien specjalizacji ginekolog z chirurgii, a pediatra z interny, bo kiedys tak sie robilo te specki, nie wiem
Dzisiaj ginekologia to 6,5 roku, dawniej 2+3 - to czy ktoś miał/ma jedynkę z chirurgii niczego nie skracało i nie skraca. System, o którym piszesz dotyczył np. neurochirurgii/kardiochirurgii (robiło się je po I z chirurgii ogólnej) czy kardiologii (wymagana jedynka z interny).

Wyjaśnienie jest prozaiczne - w wojsku są braki personelu medycznego więc biorą to co jest. Ginekologów i pediatrów też.
Powsinoga
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 22:47

Re: Zdrowie publiczne

Post autor: Powsinoga »

Heh. Jeśli chcesz wyjechać na misję zagraniczną to ok. Jeśli na misję Ci sie nie spieszy to w wojsku się tylko zmarnujesz. Zabezpieczanie strzelań, skoków i innych ćwiczeń tego typu nie jest mega fascynujące. Jednym słowem siedzisz w miejscu, zapuszczasz korzenie i przyklejasz plasterki (bo się żołnierz skaleczył podczas strzelania). W poważniejszych przypadkach i tak się raczej nie napracujesz bo od razu dzwonią na 999 i zjawiają się cywile.
Oprócz zabezpieczania ćwiczeń przeprowadzasz szkolenia żołnierzy w PP, dbasz o izbę chorych (czystość na izbie, prowiant dla chorych etc) i wykonujesz polecenia starszych stopniem (po CSWSM jesteś kapralem).
Zrozumiałem. Wielkie dzięki za info Morfeuszu.
Wyjaśnienie jest prozaiczne - w wojsku są braki personelu medycznego więc biorą to co jest. Ginekologów i pediatrów też.
Prawda - mi brat studiujący na AON mówił, że armia ostatnio zaczęła dodatkowych lekarzy szukać wręcz na gwałt, bo mają straszne braki, gdyż za późno się kapnęli, ilu lekarzy wyjeżdża na zachód. Choć generalnie praca z wojskiem to niewesoła sprawa. W każdym razie moja znajoma, okulistka, która pracowała przy Szaserów sobie dobrze współpracy z WP nie wspomina.
cichuniaa
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2010, o 18:32

Re: Zdrowie publiczne

Post autor: cichuniaa »

ktoś wie może jakie specjalizacje są na kierunku Zdrowie Publiczne na AM we Wrocławiu? bardzo interesowałaby mnie elektroradiologia.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Zdrowie publiczne

Post autor: Anielica88 »

daruj sobie ten kierunek chyba ze chcesz zostac wiecznym bezrobotnym bo na zatrudnienie nie masz co liczyć. We wrocku nie ma tego kierunku na zdrowiu publicznym. radze zastanowic sie nad czyms innym niz marnowac czas.
cichuniaa
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2010, o 18:32

Re: Zdrowie publiczne

Post autor: cichuniaa »

Nie napisałam po to żeby dostawać rady w stylu odpuść sobie, będziesz bezrobotna itd. Słyszałam wiele o tych studiach i są według mnie interesujące. Ponadto sądzę, że da się po nich znaleźć pracę. Dlatego ponowie swoje pytanie :

Jakie są specjalizacje na kierunku Zdrowie Publiczne na AM we Wrocławiu? informacji o nich nie potrafiłam znaleźć na stronie AM dlatego tutaj zwróciłam się o pomoc.

więc jeśli ktoś wie i mógłby mi odpowiedzieć będę wdzięczna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości