szzcepionka przeciwko wsciekliznie

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Gin01
Posty: 42
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:01

szzcepionka przeciwko wsciekliznie

Post autor: Gin01 »

witam, zostalem zakwalifikowany na szczepienie p. wsciekliznie po pogryzieniu przez psa. szczepionka nazywa sie verorab. czytalem cos w internecie o mozliwych powiklaniach neurologicznych, chcialbym sie dowiedziec czy tycza sie one szczepionek ktore kiedys byly i juz je wycofali czy tej obecnie stosowanej?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: szzcepionka przeciwko wsciekliznie

Post autor: Padre Morf »

czytalem cos w internecie o mozliwych powiklaniach neurologicznych, chcialbym sie dowiedziec czy tycza sie one szczepionek ktore kiedys byly i juz je wycofali czy tej obecnie stosowanej?

Możesz się liczyć z ewentualnym bólem/zawrotami głowy.
Awatar użytkownika
Gin01
Posty: 42
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:01

Re: szzcepionka przeciwko wsciekliznie

Post autor: Gin01 »

ale poważniejsze powikłania z cyklu rozpad mieliny istoty szarej i zapalenie mózgowo- rdzeniowe mi nie grozi nastraszyli mnie artykułem:

czyli te dolegliwosci wystepowaly w przypadku tych starych, wycofanych juz szczepionek?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: szzcepionka przeciwko wsciekliznie

Post autor: Padre Morf »

e dolegliwosci wystepowaly w przypadku tych starych, wycofanych juz szczepionek?

To rzadkie powikłania związane przede wszystkim ze starszymi szczepionkami, które były produkowane na króliczych mózgach i były niezbyt dobrze oczyszczone.
Awatar użytkownika
Gin01
Posty: 42
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:01

Re: szzcepionka przeciwko wsciekliznie

Post autor: Gin01 »

ufff. to kamien z serca dzieki za info. generalnie kot przybleda ugryzl mnie przypadkiem podczas karmienia, ale rodzina i lekarz stwierdzili ze szczepienie jest wymagane. wolalem sie upewnic czy nie robie sobie wiekszej krzywdy szczepionka
Awatar użytkownika
Gin01
Posty: 42
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:01

Re: szzcepionka przeciwko wsciekliznie

Post autor: Gin01 »

mam jeszcze jedno pytani- w ulotce napisano, ze nalezy poinformowac lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet tych bez recepty. jestem przeziebiony i chcialbym wziac aspiryne. czy wiadomo cos o istniejacych interakcjach lub przeciwwskazaniach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości