Fizjoterapia zaocznie na UM w Poznaniu

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
dona_juanita_de_marco
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2009, o 09:28

Fizjoterapia zaocznie na UM w Poznaniu

Post autor: dona_juanita_de_marco »

Właśnie dowiedziałam się, że nie trzeba mieć tytułu technika fizjoterapii by zdawać na zaoczną fizjoterapię na UM w Poznaniu

mam tylko jeszcze taką wątpliwość dotyczącą rekrutacji, gdzie w jej zasadach napisano:

Kierunek: fizjoterapia
Studia pierwszego stopnia, niestacjonarne, 3 – letnie, płatne
1. Od kandydatów wymagany jest dyplom technika fizjoterapii. (oczywiście ten punkt już jest nieaktualny)
2. Kandydatów obowiązuje konkurs świadectw dojrzałości. Pod uwagę będą brane oceny z
przedmiotów: język polski i biologia.
Ilość punktów kwalifikacyjnych stanowi suma punktów uzyskanych za wyniki na maturze lub
świadectwie ukończenia szkoły średniej.
Maksymalnie można zdobyć 200 pkt.
3. Kandydatom z tzw. „starą maturą” oceny ze świadectwa transformuje się na punkty kwalifikacyjne
następująco:
celujący 100 pkt.
bardzo dobry 85 pkt.
dobry 70 pkt.
dostateczny 50 pkt.
dopuszczający 30 pkt.
4. Kandydatom z tzw. „nową maturą” przelicza się punktację procentową ze świadectwa na punkty
kwalifikacyjne w sposób następujący: 1% = 1 pkt.

więc tak matury (nowej) z biologii nie zdawałam - miałam zamiar w tym roku, ale jak widzę chyba nie muszę, gdyż może być brana pod uwagę ocena ze świadectwa ukończenia szkoły średniej (o ile dobrze zrozumiałam co jest powyżej napisane ). tak sobie kombinuję, że w sumie z biologii mam bdb, więc nie opłaca mi się pisać matury z biologii bo wątpię czy będę miała z niej 85% (rozszerzonej) jak wynika z powyższego przelicznika. no, ale właśnie czy ta zasada oceny ze świadectwa ukończenia szkoły odnosi się jednocześnie do staromaturzystów jak i nowomaturzystów bo w sumie sama już nie wiem? wie ktoś o co w tym wszystkim chodzi?
maritka400

Re: Fizjoterapia zaocznie na UM w Poznaniu

Post autor: maritka400 »

Mam to samo pytanie, maturę zdaję w tym roku szkolnym Maj 2011, aktualnie jestem w Technikum Informatycznym i nie wiem co zdefiniować na maturę, co zdawać, czy ta biologia jest konieczna jeśli na świadectwie jest ocena?
Jeśli trzeba maturę to czy musi być rozszerzona? Interesują mnie studia Fizjoterapia zaocznie. Nie wiem jeszcze gdzie się wybiorę na ten kierunek, ale wstępnie deklaruję zainteresowanie Fizjoterapią.
Jeśli koleżanka powyżej dowiedziałam się to proszę o odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości