biologia - podręcznik

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

biologia - podręcznik

Post autor: ekierka »

Witam,
Na chwilę obecną uczę się z podręcznika do BIOLOGI OPERONU DLA KLASY I POZIOM ROZSZERZONY, oprócz tego równolegle chciałbym się uczyć z drugiego podręcznika, tylko jakiego?
Drugie pytanie: Czy wiedza z samego podręcznika powinna mi umożliwić napisanie matury, nie wykluczając nawet 100%?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

[Link] biologia - podręcznik

Post autor: Collo »

1. Ja poleciłbym serię Trening przed maturą B. Bukały wyd. Omega. Nie są to typowe podręczniki szkolne, ale oprócz wielu informacji zawiera wiele zadań. Sam korzystam z tych książek i jestem zadowolony
2. Podobne pytania zadał ktoś w tym temacie:
post389945.html#p389945
Raczej niemożliwe jest napisanie matury z biologii na 100%, czy nawet na 90% z samą teorią. Trzeba ćwiczyć rozwiązując typowo maturalne zadania i robić mnóstwo arkuszy maturalnych.
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: biologia - podręcznik

Post autor: ekierka »

a z jakiego podręcznika polecalibyście mi się uczyć?
gamcod
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 09:33

Re: biologia - podręcznik

Post autor: gamcod »

Raczej ciężko mieć 100% z jednego podręcznika, ale teorytycznie powinno się dać.

Tak jak wyżej napisał kolega: dobrze opanować teorię + ćwiczenia i powinno być dobrze
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: biologia - podręcznik

Post autor: ekierka »

no dobrze, ale powiedzcie mi:
Z jakiego podręcznika polecacie mi się uczyć?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: biologia - podręcznik

Post autor: Collo »

To zależy jaki podręcznik ci się spodoba.

Mi osobiście najlepiej uczy się z Operona
Awatar użytkownika
matiPL
Posty: 41
Rejestracja: 23 paź 2010, o 14:01

Re: biologia - podręcznik

Post autor: matiPL »

Przecież on uczy się z Operonu xd, zobacz kilka stron wcześniej, jest tam dużo wymienionych. Ja zakupię zbiór zadań Medyka albo W.kogoś tam.
Awatar użytkownika
Ollie
Posty: 443
Rejestracja: 17 gru 2008, o 16:56

Re: biologia - podręcznik

Post autor: Ollie »

jeżeli już masz Operona, to dobierz do tego np. 5 tomów PWN, gdzie masz trochę informacji ponad program. Innym z kolei lepiej korzystać z podręczników WSiPu. Po prostu jeżeli masz taką możliwość przejdź się do księgarni i poprzeglądaj książki, jak są napisane, czy rysunki są dla Ciebie czytelne itp. Każdemu pasuje coś innego, nie możemy Ci powiedzieć, który podręcznik akurat Tobie spasuje.

matiPL, pewnie chodzi Ci o Witowskiego, tak przynajmniej myślę
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: biologia - podręcznik

Post autor: ekierka »

dziękuję Wam bardzo za wypowiedzi ,
wciąż czekam na więcej propozycji - chodzi mi tu przede wszystkim o takiego typu:
widziałem, testowałem, polecam , tak więc piszcie, liczy się każde zdanie
Awatar użytkownika
matiPL
Posty: 41
Rejestracja: 23 paź 2010, o 14:01

Re: biologia - podręcznik

Post autor: matiPL »

Tak, o Witkowskiego, było kilka strona wcześniej, ale nie chciało mi się już wchodzić, a chyba tylko jedno nazwisko zaczynało się na W". Mnie też jak ekierce przydadzą się takie informacje, szczególnie, uzasadniając dlaczego akurat ta książka. Obecnie też uczę się z Operonu dla kl. 1.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

[Link] biologia - podręcznik

Post autor: przyrodnik »

duży temat o książkach do matury: ksiazki-do-matury-z-biologii-2011-vt27673.htm

a tutaj konkurs - wybieramy najlepsze książki do matury: konkurs-wybieramy-najlepsza-ksiazke-pod ... t30170.htm

Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie: zbior-zadan-witowskiego-z-biologii-wasz ... t27980.htm
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości