co to za "robak" ?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Awatar użytkownika
angelene
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2010, o 18:08

co to za "robak" ?

Post autor: angelene »

*z góry przepraszam za jakość załączonego zdjęcia, ale udało mi się sfotografować jedynie truchło po ataku kapciem. ale może jednak mimo wszystko ktoś będzie w stanie mi powiedzieć, co to za robak ?

ostatnio zaczęły nam łazić po mieszkaniu jakieś siwawe (jasno czarne, blade) owady, są bardzo podobne do pluskwy domowej, ale czytałam że pluskwy są jakieś mniejsze i mają rozmiar rzędu milimetrów, a te nasze tak ponad 1 cm, nawet do 1,5 cm, szerokość ok 5 mm na odwłoku nie mają skrzydeł tylko poprzeczne segmentowanie. Łażą, a raczej biegają one po podłodze w kuchni i pokojach, mieszkanie jest świeżo po remoncie, więc nie wiem skąd przylazły.

Więc podstawowe pytanie: czy pluskwy też osiągają takie rozmiary, czy może to jest coś innego?

Może coś, co nie pije krwi człowieka
Załączniki
P071110_08.48.jpg
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: co to za "robak" ?

Post autor: grzyb_m »

Po ataku kapciem wygląda trochę jak Porcellio scaber.
Awatar użytkownika
angelene
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2010, o 18:08

Re: co to za "robak" ?

Post autor: angelene »

Rzeczywiście, przed atakiem kapciem wyglądał nawet trochę bardziej jak Prosionek. Ale jak trafi się następny - to porównam, tak za życia.

W każdym razie dziękuję za cenną wskazówkę.
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: co to za "robak" ?

Post autor: Wodnik07 »

Też tak myślę. Mam w sumie 3 typy:
- prosionek
- kulanka
- stonoga murowa.
Detektyw Monk

Re: co to za "robak" ?

Post autor: Detektyw Monk »

Ja też bardziej jestem za prosionkiem .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości