Wybory samorządowe 2010

Komentujemy polityków, stan państwa, gospodarkę...

W nadchodzących wyborach samorządowych oddam głos na komitet wyborczy...

Sojusz Lewicy Demokratycznej
1
9%
Polskie Stronnictwo Ludowe
0
Brak głosów
Polska Partia Pracy - "Sierpień 80"
0
Brak głosów
Platforma Obywatelska
5
45%
Prawo i Sprawiedliwość
2
18%
inny
1
9%
jestem niepełnoletni/niepełnoletnia
1
9%
jestem pełnoletni/pełnoletnia, ale nie zagłosuję
1
9%

Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Litawor

Wybory samorządowe 2010

Post autor: Litawor » 9 lis 2010, o 19:56

Nie może tak być, żeby przed wyborami nie znalazła się na forum ankieta, dlatego zamieszczam ją tutaj. Jako że z definicji wybiera się tutaj władzę lokalną, trudno uwzględnić wszystkie opcje, a zwłaszcza kandydatów na prezydentów miast, burmistrzów, wójtów. Dlatego oprócz głosowania w ankiecie, zachęcam do podzielenia się swoimi (przyszłymi) wyborami.

W ankiecie uwzględniłem pięć komitetów (nie partii), które zdołały zarejestrować się w największej liczbie okręgów.

Ja sam nie wiem jeszcze, czy będę głosować, ale wszystko wskazuje na to, że nie (nie jestem zameldowany w Krakowie, a nie chce mi się użerać z uzyskaniem pozwolenia na głosowanie tam). Gdybym głosował, oddałbym głos na SLD.

Przypominam, że wybory odbędą się 21 listopada.

Awatar użytkownika
Litawor

Re: Wybory samorządowe 2010

Post autor: Litawor » 22 lis 2010, o 19:13

No i po wyborach. Frekwencja: 47,16%. I jak tu spodziewać się większej, skoro osoby studiujące poza miejscem zameldowania mają bardzo utrudnione oddanie głosu? Trzeba na stałe zarejestrować się w lokalnej komisji wyborczej, a do tego trzeba mieć dowód, że się w danym mieście mieszka (umowa wynajmu mieszkania itp.). Tymczasem większość moich znajomych wolałaby głosować w swoim rodzinnym mieście, a nie "na wygnaniu". Także taki wynik, przy specyfice tych wyborów i braku możliwości głosowania przez Internet, uważam za całkiem niezły.

Ja ostatecznie zagłosowałem na SLD w wyborach do sejmiku woj. małopolskiego (na Monikę Piątkowską) dzięki życzliwości pewnej apolitycznej osoby, która użyczyła mi swojego głosu. W wyborach prezydenckich w Krakowie do drugiej tury przeszli prof. Jacek Majchrowski (urzędujący drugą kadencję prezydent, bezpartyjny) z wynikiem 40,78% i Stanisław Kracik (wojewoda, nominalnie bezpartyjny, ale jest kandydatem PO) - 33,69%. Mam nadzieję, że krakowianie odrzucą pana Kracika...

W stolicy wszystko wskazuje na reelekcję w pierwszej turze Hanny Gronkiewicz-Waltz z PO.

W skali kraju sondażowe wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich dla głównych partii wyglądają następująco:
PO - 33,8 proc.
PiS - 27 proc.
SLD - 15,8 proc.
PSL - 13,1 proc.

Natomiast wg oficjalnych danych z 83,66% okręgów wyniki prezentują się tak:
PO - 31,43 proc.
PiS - 23,07 proc.
PSL - 15,65 proc
SLD - 15,30 proc.

Mam nadzieję, że PSL spadnie jeszcze na czwartą pozycję. To ugrupowanie w ogóle powinno zniknąć z polityki, tak jak wcześniej Samoobrona.

lith

Post autor: lith » 2 gru 2010, o 02:14

U mnie poszedł komplet głosów 1xPO, 1xPSL i 1xPiS.
Ogólnie problem miałem, żeby kogokolwiek wybrać i tylko w przypadku prezydenta nie było większych wątpliwości :>

Awatar użytkownika
Litawor

Post autor: Litawor » 2 gru 2010, o 20:17

A skąd jesteś? I na kogo głosowałeś na prezydenta?

lith

Post autor: lith » 3 gru 2010, o 12:35

z żadnego większego miasta :)

ODPOWIEDZ