Szkolenie Strażnicy Miejsc Przyrodniczo Cennych

Forum edukacji ekologicznej w Polsce, znajdziesz tu projekty ekologiczne, metody kształcenie dzieci i młodzieży w zakresie ekologii oraz ideę zielonych szkół.
Karina_NK
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2010, o 21:40

Szkolenie Strażnicy Miejsc Przyrodniczo Cennych

Post autor: Karina_NK » 30 gru 2010, o 21:47

Działaj dla przyrody! Zostań Strażnikiem Miejsc Przyrodniczo Cennych

Trwa nabór kandydatów do udziału w nowym cyklu szkolenia Strażnicy Miejsc Przyrodniczo Cennych. Szkolenie główny nacisk kładzie na kształcenie Strażników pod kątem zmian w polskim prawodawstwie i powoływaniu nowych form ochrony przyrody, w tym obszarów Natura 2000.


Do 28 lutego 2011 r. można wysyłać swoje zgłoszenia do udziału w szkoleniu.
10 marca 2011 r. zostanie ogłoszona lista uczestników nowej edycji szkolenia Strażników. Po ogłoszeniu listy uczestników SMPC, wszystkim zakwalifikowanym zostaną przesłane szczegółowe informacje o szkoleniu (szczegółowy program oraz informacje dodatkowe).

Szkolenie Strażników składa się z:
- szkolenia merytorycznego
- warsztatu terenowego
- szkolenia medialnego
- praktyki Strażnika

Dzięki zdobytej wiedzy Strażnicy będą mogli samodzielnie interweniować w sprawach ochrony przyrody. Kompleksowy program szkolenia SMPC umożliwi jego uczestnikom podejmowanie profesjonalnych działań na rzecz ochrony obszarów i gatunków cennych przyrodniczo, w procesach planowania oraz realizacji inwestycji i przedsięwzięć.

Szkolenia mają na celu zdobycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności w zakresie:
• rozpoznania i oznaczenia gatunków i siedlisk objętych ochroną w ramach Dyrektyw Siedliskowej i Ptasiej (oraz poprzez inne prawne formy ochrony przyrody)
• rozpoznania i reakcji na akty niszczenia przyrody
• nawiązywania międzysektorowej współpracy
• profesjonalnego i merytorycznego udziału w konsultacjach społecznych z zakresu administracyjnych procedur mogących skutkować negatywnym wpływem na stan ochrony i wykorzystania przyrody
• kształtowania opinii publicznej w zakresie konieczności ochrony siedlisk i gatunków priorytetowych dla UE

Czytaj więcej o szkoleniu na stronie: http://pracownia.org.pl/straznicy-miejs ... zo-cennych" onclick="window.open(this.href);return false;

Ankieta zgłoszeniowa do pobrania na stronie: http://pracownia.org.pl/straznicy-miejs ... traznikiem" onclick="window.open(this.href);return false;

Informacje i zapisy pod adresem:
Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
43-360 Bystra, ul. Jasna 17
e-mail: karina@pracownia.org.pl
tel. 33 817 14 68, 33 818 31 53

Projekt „Strażnicy Miejsc Przyrodniczo Cennych” realizowany przez Pracownię na rzecz Wszystkich Istot jest współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości