Łacina na stomatologii

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
tuwim
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2010, o 18:43

Łacina na stomatologii

Post autor: tuwim »

Witam!
Chciałbym się zapytać szanownych studentów, czy chodzenie na łacinę w LO daje w tym roku jakieś plusy na studiach stomatologicznych w stylu zwolnienie z zajęć? Jaki jest stopnień nauczania tego języka na studiach? Czy jest go ciężko zdać?Szczególnie interesuje mnie sytuacja z tym na uniwersytetach w Krakowie i Zabrzu.
Znalazłem już na forum kilka postów na ten temat, ale nie rozwiewają one do końca moich wątpliwości, czy chodzenie na łacinę jest w ogóle mi teraz potrzebne? U mnie w liceum jest to przedmiot nieobowiązkowy, o bardzo niskim poziomie nauczania znaczy się uczymy się tylko i wyłącznie gramatyki, około 50 słówek i kilku tekstów w stylu modlitwy itp. Właściwie po ukończeniu tych zajęć nie będę wiedział nic (na dodatek przy moim stopniu motywacji do tego będzie to mniej niż nic), ale z tego co przeczytałem na forum zwolniłoby mnie to z zajęć łaciny na studiach przez co zaoszczędziłbym sobie wiele kłopotu, ale martwię się, bo niektórzy użytkownicy pisali, że może się tak zdarzyć, że będę zwolniony z zajęć, ale i tak będę musiał pisać zaliczenie, co przy moim stanie wiedzy byłoby samobójstwem.
konturek

Re: Łacina na stomatologii

Post autor: konturek »

ja studiuję stomę w białymstoku i to czy ktoś miał łacinę w LO nie ma żadnego znaczenia. ba, nawet osobom, które już coś studiowały i miały łacinę nie przepisali, nawet dziewczynie, która przez rok studiowała medycynę.
oluska_
Posty: 12
Rejestracja: 22 wrz 2008, o 14:53

Re: Łacina na stomatologii

Post autor: oluska_ »

W Łodzi można być zwolnionym z łaciny jeśli się ją miało w LO, tylko że trzeba napisać test zaliczeniowy. W tym teście jest gramatyka i słownictwo mniej więcej takie samo, jak na teście końcowym po roku nauki łaciny na UMedzie. Za to, jeśli ktoś już studiował i ma ocenę z łaciny to przepisują bez problemu.
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Łacina na stomatologii

Post autor: resnick »

w szczecinie ten kto mial nie chodzi potem na zajecia laciny.
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Łacina na stomatologii

Post autor: michaldance »

W Krakowie miałeś - jesteś zwolniony. I to jest błogosławieństwo. Łacina jest totalnie nieprzydatnym zapychaczem czasu.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Łacina na stomatologii

Post autor: Stalowy »

W Zabrzu nie ma o tym mowy - chyba, że miałeś łacinę na innym UMedzie. Nie można jednak ukryć, że osoby które miały już jakąś styczność z łaciną mają ogólnie rzecz biorąc lżej - więcej czają.

O ile same słówka tam wiele trudności nie sprawią (na anatomii jest tego więcej), o tyle nad gramatyką taki ludź jak Stalowy musi troszeczkę posiedzieć, bo nigdy z nią styczności nie miał.
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Łacina na stomatologii

Post autor: michaldance »

Łaciny anatomicznej to się uczę na anatomii. Na łacinie mamy gramatykę która jest do niczego nie potrzebna / milion deklinacji z różnymi końcówkami i wyjątkami co do niczego jest nam nie potrzebne /
Awatar użytkownika
invidia
Posty: 14
Rejestracja: 10 paź 2010, o 14:26

Re: Łacina na stomatologii

Post autor: invidia »

a jak z tą łaciną na WUMie
Awatar użytkownika
kusia
Posty: 56
Rejestracja: 27 lip 2008, o 11:00

Re: Łacina na stomatologii

Post autor: kusia »

W Lublinie nie ma zwolnień
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości