chora rybka?

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: chora rybka?

Post autor: Pablo »

. Flexibakterioza [Choroba bawełniana] .

Objawia się podobnie jak pleśniawka, a wywołują ją toksyny i enzymy, które rozkładają białko wytwarzane przez bakterie. Chorobę tą może powodować także stres wywołany transportem bądź zmianą środowiska. Choroba rozwija się wewnątrz ciała, skrzelach i skórze.

Objawy:
białe kępki wokół pyska
odpadanie łusek
białe plamy na skórze
przekrwienia na skórze

Chorobę tą można wyleczyć stosując na przykład lek o nazwie Trypaflavin.

Nie wie czy to jest to, sprawdź czy ma inne objawy jeszcze.
Bemo95
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 16:06

Re: chora rybka?

Post autor: Bemo95 »

miałem kiedyś welonkę która odpoczywając pływała brzuchem do góry, ale gdy zapukało się w akwarium zaczynała pływać normalnie. Rybka już dawno zdechła ale gdyby ktoś wiedział co jej było ?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: chora rybka?

Post autor: godziasia »

heh, nie mam pojęcia czy to coś znaczy czy nie, Bemo95, ale moje welonki też miały takie dziwne nawyki jedna pływała bokiem", inna tak jak twoja do góry nogami niestety rybek nie mam już jakiś czas i nie pytałam o to specjalisty, więc nie dowiedziałam się czy to coś złego
Awatar użytkownika
lukashx6
Posty: 58
Rejestracja: 4 lip 2009, o 09:48

Re: chora rybka?

Post autor: lukashx6 »

Wasze welony miały uszkodzony pęcherz pławny,przez co miały problemy z poruszaniem się i zdechły z powodu takiego,że nie mogły normalnie pływać i nie miały jak dostać się do pokarmu,który spadł np. na drugi koniec zbiornika.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: chora rybka?

Post autor: godziasia »

aha.no to już jest jakieś wyjaśnieniea to długo można (w sensie rybka) żyć z takim uszkodzonym pęcherzem? Bo moje to raczej długo żyły.
Awatar użytkownika
lukashx6
Posty: 58
Rejestracja: 4 lip 2009, o 09:48

Re: chora rybka?

Post autor: lukashx6 »

godziasia pisze:aha.no to już jest jakieś wyjaśnieniea to długo można (w sensie rybka) żyć z takim uszkodzonym pęcherzem? Bo moje to raczej długo żyły.
Wszystko zależy już od organizmu. Jeżeli ten będzie silny to ryba może dosyć sporo żyć z uszkodzonym pęcherzem pławnym. Ale niestety jej czas musi minąć i prędzej czy później nie będzie mogła pływać,a poprzez pływanie ryba oddycha-jej skrzela nabierają wody z tlenem i wypłukują wodę przez co mogą oddychać.

U mnie Bojowniki, Betta splendens z uszkodzonym pęcherzem pławnym żyły góra 2 tygodnie.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: chora rybka?

Post autor: Jakusz »

lukashx6 pisze:a poprzez pływanie ryba oddycha
Nie - skrzela działają jak pompa - ryby kostnoszkieletowe nie muszą płynąć żeby prowadzić wymianę gazową.
Główną przyczyną problemów osobnika z uszkodzonym pęchrzem pławnym, jest niemożność uzyskania dostatecznej ilości pokarmu i wygrania konkurencji z innymi rybami. Ewentulanie jeśli problemy z pęcherzem są wywołane czymś jeszcze gorszym, to ryba faktycznie długo nie pożyje.
jendrasm
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2011, o 15:44

Re: chora rybka?

Post autor: jendrasm »

Przypadek szczególnie powszechny u złotych rybek, ze względu na kształt ich ciała i budowy układu pokarmowego. Rybka pływa do góry brzuchem, lub jest wypychana na powierzchnię wody i nie może się zanurzyć albo kołysze się na boki podczas pływania. Jest to przyczyną podawania rybką tylko suchego pokarmu. Żarłoki te zjadają pokarm błyskawicznie, co powoduje zatkanie przewodu pokarmowego i utratę możliwości regulacji ciśnienia w pęcherzu.
Najlepiej przeprowadzić głodówkę 2-3 dni i potem podawać zieleninę. Bardzo dobry jest zielony groszek.
Profilaktycznie zastosuj kąpiel krótkotrwałą w Baktopurze (czas trwania kąpieli 30 min, w 2l wody z akwarium rozpuszczamy 1 tabletkę leku).
Dla początkujących posiadaczy welonków

Kod: Zaznacz cały

welonkiizloterybki.blogspot.com/
Tam dowiesz się wszystkiego.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość