Jaka praca po biologii?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
biolozka85
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2011, o 23:45

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: biolozka85 »

Witam

Jakiś czas temu skończyłam biologię. Fajny kierunek kręci mnie bardzo laboratorium, badania itp rzeczy. Niestety z pracą dla biologa w moim regionie ciężko a i moja wyobraźnia, gdzie jej mogę szukać już troszkę siadła z wyczerpania / Doświadczenia zawodoweg nie udało mi się zdobyć chociaż staż już był na finiszu, ale PUPowi zabrakło pieniędzy /
Może moglibyście mi podpowiedzieć gdzie mogę szukać pracy. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź
Radziu
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2011, o 18:49

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Radziu »

Mnie martwi inna rzecz. Mianowicie w tym roku kończę licencjackie studia biologiczne na UMCSie. Krokiem następnym będą studia magisterskie ale! Mnie zastanawia czy z moją obecną średnią, która nie jest jakaś powalająca dostanę się na magisterkę tudzież na staż. Fakt biologia zawsze mnie interesowała ale zainteresowania nie zawsze idą w zgodzie z umiejętnościami. Z drugiej strony trochę mi żal tych ludzi którzy nocami ślęczą nad książkami. Moim celem jest praca w laboratorium.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Sephora »

nie jest cięzko się dostać na uzupełniającą biologię, jak nie w tym to w innym mieście. W laboratorium załapie się parę -paręnaście osób z wszego rocznika, ale na pewno większość będzie miała problemy z pracą-taka smutna rzeczywistosc. No chyba że będziecie wyjątkowym rocznikiem.
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: eszel »

Stefan Niesiołowski (poseł)

Piotr Całbecki (marszałek woj. Kujawsko-Pomorskiego)

Zbigniew Kaniewski (były minister skarbu, obecnie przewodniczący związku zawodowego)

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (poseł)

Maciej Giertych (poseł i eurodeputowany)

Alicja Rybałko (poetka, tłumaczka literatury)

Wszyscy wymienieni są z wykształcenia biologami.
Jeżeli dalej uważasz, że po biologii nie ma pracy, zastanów się raz jeszcze.
Awatar użytkownika
Matro
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2010, o 08:25

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Matro »

Hmmm, zastanowiłem się i nadal jestem zdania, że po biologii nie ma pracy Wcale nie trzeba kończyć biologii aby pełnić funkcję posła czy marszałka. Równie dobrze mogli oni ukończyć prawo, ekonomię czy informatykę by piastować takie stanowiska.

Argumentacja zupełnie nie na miejscu oraz kolejna próba mydlenia oczu naiwnym maturzystom.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: armistice »

Matro pisze:Wcale nie trzeba kończyć biologii aby pełnić funkcję posła czy marszałka. Równie dobrze mogli oni ukończyć prawo, ekonomię czy informatykę by piastować takie stanowiska.
Kazdy idiota W POLSCE moze zostac politykiem (nie, ze biolodzy to idioci).
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Arnold »

Nawet po zawodówce można być posłem
Efendi
Posty: 48
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 15:02

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Efendi »

A w razie chęci zostania nauczycielem - jak sie przedstawia zapotrzebowanie na biologów w szkołach? Łatwo się gdzieś załapać? Wiadomo, że za kilka lat sytuacja może się zmienić, ale jak to wygląda na dzień dzisiejszy?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: yeast »

Kazdy idiota W POLSCE moze zostac politykiem (nie, ze biolodzy to idioci).
Ci konkretni (vide Giertych) to chyba jednak częściowo tak:P.
karolajna661
Posty: 26
Rejestracja: 3 mar 2011, o 20:40

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: karolajna661 »

Troszkę nie na temat Z góry przepraszam, ale nie widziałam lepszego tematu
Od października będę studentką biologii. Chcę w przyszłości nauczać w szkole. I mam pytanie, czy po tej specjalizacji (z chemią) mogę nauczać tak samo chemii jak i biologii?gt
Awatar użytkownika
_Gabi_
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2010, o 16:13

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: _Gabi_ »

Tak Przynajmniej tak jest na UWr. Ja też od tego roku zaczynam biologię z chemią właśnie na wrocławskim i wiem na pewno, że po licencjacie z tej specjalizacji (nauczycielskiej) można nauczać i biologii i chemii, ale tylko w gimnazjum.
A Ty Karolajna661 gdzie się wybierasz na tą biologie z chemią?
karolajna661
Posty: 26
Rejestracja: 3 mar 2011, o 20:40

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: karolajna661 »

Wiem, że po licencjacie tylko w gimnazjum . Ale chyba mogę i przyrody w podstawówce (bo z tego co mi wiadomo nie ma podziału na biologię i inne przedmioty, chyba że coś się zmieniło ) Ja będę studiowała na UP w Lublinie.
A jeszcze jedno. Specjalizację wybieram na II roku, prawda?gt
Awatar użytkownika
_Gabi_
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2010, o 16:13

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: _Gabi_ »

Na UWr specjalizacja nauczycielska jest specjalnością samą w sobie i na licencjacie nie wybiera się już żadnej innej specjalności, typu biologia człowieka czy mikrobiologia. Za to na magisterskich nauczycielskich, ale już bez chemii, tylko biologia nauczycielska, trzeba wybrać jakąś specjalność
Niestety nie można po biologii z chemią uczyć przyrody w podstawówce. Trzeba zrobić dodatkowo, odpłatnie podyplomówkę z przyrody.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości