Anatomia w Krakowie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jey
Posty: 47
Rejestracja: 28 lip 2009, o 08:36

Re: Anatomia w Krakowie

Post autor: jey »

Zdecydowanie same skrypty wystarczą, żeby zdać kolokwia i egzamin, aczkolwiek sama OUNu uczyłam się z Bochenka, bo Skawina jest totalnie zamieszany.
Tak naprawdę dla każdego inny dział jest trudny. Dla mnie najprostsza była głowa i szyja, ale może dlatego, że najwięcej jej czasu poświęciłam (bo przed tym kolokwium jest dużo czasu na naukę, zwłaszcza jeśli zda się embrio w pierwszym terminie). Najgorzej uczyło mi się OUNu, choć nie napisałam go najgorzej z kolokwiów. Wszystko jest do przejścia A jeśli traficie na fajnego asystenta, to nauka będzie dużo prostsza i przyjemniejsza. Na szczęście wielu jest takich w Krk
Lobo
Posty: 90
Rejestracja: 2 cze 2010, o 10:25

Re: Anatomia w Krakowie

Post autor: Lobo »

Ze swojego doświadczenia mogę polecić Bochenka (niestety nie wszyscy potrafią go czytać) i Narkiewicza.
Z atlasów Sinelnikov, Yokochi(rzadko korzystałem) i Grant.
A przede wszystkim należy solidnie pracować na ćwiczeniach i starać się przerobić możliwie jak najwięcej preparatów, co w połączeniu z przygotowaniem teoretycznym daje trwałą wiedzę - ja powtórkę do egzaminu ograniczyłem do przeglądnięcia Granta i poczytania Narkiewicza, a 4,5 wpadło.
Awatar użytkownika
weroonika7
Posty: 18
Rejestracja: 3 cze 2010, o 22:39

Re: Anatomia w Krakowie

Post autor: weroonika7 »

Cholernie irytuje mnie taka krytyka skryptów Skawiny.
Jak sama nazwa wskazuje to skrypt! Esencja! Chcielibyście kopii Bochenka!? o kurczątko, Nie rozumiem tego zupełnie. A najczęściej krytykują osoby z konkurencyjnych uczelni. To głupie/ Strasznie/
A prawda jest taka. Bochenka można czytać (co pomaga np. w wyobrażeniu przestrzennym struktur) a skrypty Skawiny trzeba wyryć na pamięć, słowo w słowo. Wg mnie bardzo dobrze, że powstały. Co nie oznacza, że każdy ma się z nich uczyć - nie chcesz to czytaj Bochenka/
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Anatomia w Krakowie

Post autor: armistice »

Nie to ze neguje to co piszecie, ale ja osobiscie wydobywam esencje ze Skawiny- i zapamietuje esencje z esencji(czyli skawiny)
Awatar użytkownika
boski
Posty: 53
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

Re: Anatomia w Krakowie

Post autor: boski »

I tak trzeba. Troche nauki przed kolosem i potem powtórka przed egzaminem i pierwszy termin bd zdany.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości