dzwięk przebitej opony-prosze o pomoc

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
kafipulawy
Posty: 2
Rejestracja: 8 lut 2011, o 20:05

dzwięk przebitej opony-prosze o pomoc

Post autor: kafipulawy »

Zwracam się do Was o pomoc w troche nie typowej sprawie
Miałem takie zdarzenie została przebita mi opona był świadek który słyszał dzwięk towarzyszący przebiciu opony i zauważył osobę która wsiadła do samochodu i spisała numery. Oskarzony podwaza wiarygodnosc swiadka tym ze nie mogl slyszec tego ze on przebija opone


wiec prosze o pomoc opona R15, ciśnienie w oponie ok. 2,4 atmosfery , powierzchnia po przebiciu w oponie ok. 1-2 cm przez który wylatywalo powietrze

moje pytanie jest jakie był dzwięk , ciśnienie akustyczne , z jakiej najdalszej odleglosci osoba moze to slyszec itp

prosze o pomoc gdyz na podstawie wzorow fizycznych chce przedstawic to w sadzie i pokazac ze oskarzony znowu klamie

dziekuje za pomoc
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: dzwięk przebitej opony-prosze o pomoc

Post autor: beznazwy »

Heh ja bym na twoim miejscu po prostu zrobił test - odtworzył warunki. Tak poza tym to dziwi mnie bardzo że piszesz to na forum dot. biologii.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: dzwięk przebitej opony-prosze o pomoc

Post autor: tin »

Jeśli nie przedstawi tego ktoś co najmniej z doktoratem, a najlepiej jeszcze będący biegłym, to sąd nie weźmie tego pod uwagę.
Same wzory to nie wszystko.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: dzwięk przebitej opony-prosze o pomoc

Post autor: AnnaWP »

Wydaje mi się, że demonstracja będzie łatwiejsza do przeprowadzenia i bardziej wymowna niż biegły z obliczeniami.
kafipulawy
Posty: 2
Rejestracja: 8 lut 2011, o 20:05

Re: dzwięk przebitej opony-prosze o pomoc

Post autor: kafipulawy »

AnnaW_UO pisze:Wydaje mi się, że demonstracja będzie łatwiejsza do przeprowadzenia i bardziej wymowna niż biegły z obliczeniami.
zgadza się , a sąd widząc to na wzorach się przychyli jeśli są bardziej skomplikowane w tej sprawie wątpliwości powoła biegłego , ale mi zalezy na czasie a nie na przeciąganiu procesu

czy ktoś mi pomoże z tymi obliczeniami?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: dzwięk przebitej opony-prosze o pomoc

Post autor: szama »

Jeśli nie przedstawi tego ktoś co najmniej z doktoratem, a najlepiej jeszcze będący biegłym, to sąd nie weźmie tego pod uwagę.
Na forum to nie ma sensu, musiałbyś pojchać na jakąś uczelnie i pomęczyc kogos z doktoratem.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: dzwięk przebitej opony-prosze o pomoc

Post autor: tin »

kafipulawy pisze:
AnnaW_UO pisze:Wydaje mi się, że demonstracja będzie łatwiejsza do przeprowadzenia i bardziej wymowna niż biegły z obliczeniami.
() sąd widząc to na wzorach się przychyli jeśli są bardziej skomplikowane ()
Pozostań przy demonstracji, bo nie wiesz o czym mówisz.
Jak masz dużo wolnego czasu to szukaj kogoś z AGH z inżynierii dźwięku(vel akustycznej). Oni mają odpowiednie programy do symulacji, ale i tak mogą nie mieć chęci.
Tutaj nie znajdziesz pomocy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości