tkanka wzmacniająca

Wspólne rozwiązanie testów z biologii. Wzajemna pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych z zakresu szkoły średniej.
katy1
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2010, o 22:30

tkanka wzmacniająca

Post autor: katy1 »

mam takie zadanie które bardzo chciałabym dobrze zrobić ale mam z tym duże problemy a zależy mi poprostu by zrobić to poprawnie i porządnie

treść jest taka:
wskaż cechy wspólne i różnicę między kolenchymą i sklerenchymą .
uwzględnij:
a)budowę.


b)lokalizację w roślinie.
.
.
c)funkcję.

.

szczególnie z różnicą lokalizacji mam problem bo w internecie mało pisze o dokładnej lokalizacji w roślinie kolenchymy i sklerenchymy
oraz z różnicą jeśli chodzi o funkcje
z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: tkanka wzmacniająca

Post autor: Gajek »

Hmm, strzał ale sklerenchyma w łodygach głównie a kolenchyma w liściach chyba. To miałoby sens ale nie chce mi się otwierać książki o tej porze by się upewnić

Budowę bez problemu znajdziesz w podręczniku, jedynie Ci mogę powiedzieć, że sklerenchyma składa się głównie z martwych komórek a kolenchyma z żywych.
katy1
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2010, o 22:30

Re: tkanka wzmacniająca

Post autor: katy1 »

już wszedzie szukałam ale nigdzie nie ma np dokładnych inf gdzie jest (lokalizacja)
zwarcica
bo kolenchyma jest pod epidermą
a zwarcica gdzie? tez pod epidermą czy jednak przed czy za łykiem , drewnem pierwotnym czy wtórnym
wszedzie tylko że wczesciach obwodowych no ale gdzie dokładnie


tak samo z funkcją jak ja mam znależć różnice i podobienstwa
wiem że spełniają funkcje wzmacniające i tyle

a co do budowy to te zgrubienia w kolenchymie to część ściany komórkowej tak jak (o ile wiem jest chyba tak) w sklerenchymie czy nie należy do ściany


przy okazji wytłumaczy mi ktośróżnicę pomiedzy drewnem pierwotnym i wtórnym


mam po prostu nadzieję że jest tu ktoś kto studiuje biologię czy coś podobnego i zna sie na tym dokładnie, zna sie na tych szcegółach i umiałby mi dobrze to zadanie zrobić
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: tkanka wzmacniająca

Post autor: karteczka88 »

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Kolenchyma
pl.wikipedia.org/wiki/Sklerenchyma
pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_pierwotne
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości