neurobiologia-gdzie studiowac?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii

czy wiem czym zajmuje sie neurobiologia?

tak.
76
61%
obiło mi sie o uszy.
23
19%
nie.
25
20%
 
Liczba głosów: 124

Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Dober pisze:Prosektorium brak, to nie cmuj, niestety.
Z tym że od koleżanki z biofizyki wiem, że oni właśnie w ramach wykładów odwiedzili prosektorium. Więc to tylko kwestia chęci.
walijkaw
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2010, o 23:27

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: walijkaw »

Dzięki za info) Jeszcze jedno pytanie - czy na wydziale macie jakieś aktywnie działające koła naukowe, które w dodatku mają zaplecze do wykonywania projektów?
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Co masz na myśli mówiąc projekty"? Mamy koło Neuronus, ale ono samo w sobie nie prowadzi badań naukowych raczej organizuje seminaria (a przede wszystkim konferencję studencką NEURONUS) itp. Z chęcią prowadzenia jakichś własnych badań trzeba się kierować do poszczególnych zakładów. Niestety, nie jestem w stanie powiedzieć Ci więcej, jak to wygląda, bo jestem dopiero na pierwszym roku i nie mam w tym zakresie żadnego doświadczenia.
toksyczna
Posty: 30
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:33

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: toksyczna »

Kierunek wydaje się być ciekawy. Tylko przerażają mnie te doświadczenia na zwierzętach
dmt
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2011, o 22:18

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: dmt »

witam
wiem, że po dłgiej przerwie i nikt tu już pewnie nie zagląda, ale.
jest sprawa taka, że interesuje mnie neurobiologia jako kierunek studiów II stopnia.jestem po pielęgniarstwie, i zastanawiam się, czy jest sens ładować pieniądze w proces rekrutacji.niby na stronie piszą, że po psychologii, kognitywistyce, medycynie, biologii etc.
no i nikomu nie przyszło do głowy, że po pielęgniarstwie też by można chcieć się na taki kierunek porwać.jakaś dziewczyna tu pisała po I st z piel., ale nie wiem czy summa summarum się dostała.
jakby był ktoś zorientowany, to proszę o odpowiedź jak wygląda rekrutacja na studia II stopnia i czy możliwe jest składanie papierów po pielęgniarstwie/czy można ew. jakieś podanie napisać itp.
pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: vuze »

dmt, najlepiej zrobisz jak zadzwonisz do dziekanatu i się zapytasz lub jeżeli masz blisko,to podejdziesz i dowiesz się wszystkiego sama:)
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Nikt nie wie, jak wygląda rekrutacja na studia II stopnia, bo jeszcze nigdy się nie odbyła. Zrób tak, jak pisze exilim - zadzwoń/napisz do dziekanatu albo do kierownika studiów.
dmt
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2011, o 22:18

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: dmt »

heheh, dobre - w sumie tani, szybki i prosty sposób aczkolwiek doświadczenia z paniami z dziekanatu mam różne, więc chciałam wcześniej wybadać sprawę. no i zdawało mi się, że jedna użytkowniczka tego forum również miała tę samą rozkminę
dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamfora
Posty: 18
Rejestracja: 12 kwie 2011, o 20:10

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: kamfora »

Witam
Wie ktoś może czy planuje się otworzenie neurobiologii II stopnia w Gdańsku?
corelips
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2011, o 23:34

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: corelips »

toksyczna pisze:Kierunek wydaje się być ciekawy. Tylko przerażają mnie te doświadczenia na zwierzętach
A mnie w zupełności nie przerażają! Mogłabym wkładać im kabelki nawet między jelitka. No, taki żarcik. Cóż, poważnie nie jestem nadwrażliwa, czy moglibyście mnie zapoznać z progami na biologię na UJ? Ewentualnie jeszcze poprosiłabym Was o informację czy gdzieś indziej to można studiować.
Słyszałam, że kierunek-marzenie mój czyli neurobiopsychologia jedynie na pomorzu, a więc odpadam.
pebswed
Posty: 14
Rejestracja: 3 cze 2011, o 17:29

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: pebswed »

czy ktoś wie jakie były progi w ubiegłym roku na neurobiologię? nie mogę nigdzie znaleźć. kompletna pustka jeśli o to chodzi.
albo może ktoś kto się dostał powie jaki miał wynik w tej UJ-owskiej skali
Awatar użytkownika
Dober
Posty: 122
Rejestracja: 26 lis 2006, o 11:25

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Dober »

Może źle szukasz?
Wejdź na neuro.iz.uj.edu.pl i tam na forum w dziale dla kandydatów (wątek-&;gtrekrutacja) powinieneś znaleźć takie informacje, a jeśli nie, to zapytaj.

Pozdrawiam
Epinefryna

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Epinefryna »

to pytanie wiele razy tu padało ale nikt nie odpowiedział. Jak wyglądają te eksperymenty na zwięrzętach?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość