Długość fal mózgowych

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
Baba-Jaga
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2011, o 17:39

Długość fal mózgowych

Post autor: Baba-Jaga »

Witam
mam pytanie - z góry przepraszam, jeśli wyda się ono głupie, ale ja się nie znam za bardzo, a chciałabym znaleźc odpowiedź.
Otóż, w zwiastunie jednego z nowych seriali było coś w tym stylu, że komuś się coś przyśniło, i jedna aktorka powiedziała, że to może miec związek z przestępstwem, które oni badają (serial kryminalny ), bo myśli, uczucia itp. to impulsy elektryczne w mózgu wytwarzające fale i że mogło miec to wpływ na czyjś sen.
Zdumiało mnie to nieco, bo nie sądziłam, że tak to może się odbywac, a przede wszystkim - że fale mózgowe wycodzą poza mózg. Chciałabym znaleźc na to odpowiedx, więc stąd moje pytanie
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: Długość fal mózgowych

Post autor: beznazwy »

"To tylko film . . Impulsy elektryczne w mózgu wykazują pewną regularność charakterystyczną dla stanu w którym się mózg znajduje (czuwanie, sen.). Gdy nakładamy na skórę głowy elektrody możemy otrzymać zapis tej aktywności. Jednak zasięg tych fal kończy się na skórze.
Na przyszłość nie wierz tak tym serialom, bo to jest tylko historia, która ma być ciekawa, a nie pouczająca lub zgodna z rzeczywistością. To tylko fikcja.

Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Długość fal mózgowych

Post autor: tin »

Fale mózgowe są bardzo słabe i główny problem z ich rejestracją polega na kompensacji zakłóceń z zewnątrz. Możliwości detekcji słabych sygnałów są wciąż rozwijane.

Przed jakąkolwiek dyskusją proponuję uzupełnić braki z elektromagnetyzmu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości