olimpiada biologiczna liceum drożdże - pomoc

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
babicz9
Posty: 65
Rejestracja: 4 mar 2011, o 19:34

olimpiada biologiczna liceum drożdże - pomoc

Post autor: babicz9 »

witam
temat troche bedzie mieszany o drożdżach i olimpiadzie
wiec zaczynamy
planuje wystartowac w tegorocznej olimpiadzie biologicznej i rozmyslalem nad doswiadczeniem z drozdzami i roznymi odczynnikami
i z tego co sie orientuje dobrze jest zrobic doswiadczenie w ktorym nie bedzie tzn wynikow polowkowych a wiec w moim przypadku zakladalem ze dany odczynnik albo zahamuje proces fermentacji albo nic do niej nie wniesie<brak wyraznych zmian
pytanie jest tylko takie czy te doswiadczenie jest wykonywalne w warunkach domowych i jakie mam wybrac odczynnikiltchce aby mniej wiecej polowo zahamowala a polowa nic nie zrobila i ich ogola liczba to 8-10 jak bedzie trzeba to dodam do jakich odczynnikow moge miec swobony dostepltoczywisci poza takimi jak sol cukier bo to, to kazdy ma
licze na pomoc i pozdrawiam

edit1:
chcialbym jeszcze abyscie mi pomogli opracowac temat odnosnie mojej pracy<cos myslalem wplyw .<tu nazwa odczynnikowna proces fermentacji drozdzy czy cos tego typu.sam szczerze mowiac do konca nie wiem licze na wasza pomoc
pzdr
babicz9
Posty: 65
Rejestracja: 4 mar 2011, o 19:34

Re: olimpiada biologiczna liceum drożdże - pomoc

Post autor: babicz9 »

refresh
babicz9
Posty: 65
Rejestracja: 4 mar 2011, o 19:34

Re: olimpiada biologiczna liceum drożdże - pomoc

Post autor: babicz9 »

Z tego co udalo mi sie znalezc w google to tylko znalazlem ze h2so4 spowalnia/zatrzymuje fermentacje ale ogolnie w tym temacie to bardzo ciezko
licze na pomoc foumowiczow a i jeszcze jedno czy moglby byc taki temat< o mojej pracy o drozdzachbadanie wplywultzaswy odczynnikow na proces fermentacji drozdzy<dokladna nazwa lac.
babicz9
Posty: 65
Rejestracja: 4 mar 2011, o 19:34

Re: olimpiada biologiczna liceum drożdże - pomoc

Post autor: babicz9 »

dodam ze raczej sie zdecyduje na chlorek sodu w roznych stezeniach
moze ktos cos wie jak i w jakich stezeniach procentowych zachodzi reakcja<spowalnia,zatrzymuje,nic sie nie dzieje i w jakich warunkach oraz proporcjach co do badanej probki jezeli ktos pamieta
pzdr
babicz9
Posty: 65
Rejestracja: 4 mar 2011, o 19:34

Re: olimpiada biologiczna liceum drożdże - pomoc

Post autor: babicz9 »

mam kolejne pytanie jak dziala na grzyby/drozdze woda utlenionalth2o2 oraz etanol
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości