specjalizacje

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Svietlana
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2011, o 20:57

Re: specjalizacje

Post autor: Svietlana »

Nie rozumiem co jest dziwnego w tym że podoba mi sie (albo wydaje mi sie że mi sie podoba, żeby nie było) ortopedia. Wiele osób mówi już od liceum np. że chce zostać chirurgiem.
Po drugie nie rozumiem dlaczego fakt, iż nie jestem studentką medycyny jest argumentem dlaczego ktoś miałby mi nie odpowiedzieć na pytanie. To prawie oczywiste, że gdybym była studentką medycyny wiedziałabym na czym polega praca ortopedy i nie pytałabym o to.
Po trzecie kolezanka coś tam jednak o medycynie wie bo jej rodzice są lekarzami a ona sama studiuje stomatologie i miała praktyki między innymi na ortopedii.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: specjalizacje

Post autor: Sephora »

może już daruj sobie, opowieści o odrąbywaniu kończyn siekierą.swoją drogą co to za lekarze i przyszła pani stomatolog która takie brednie opowiada. BTW stoma raczej nie ma praktyk na ortopedii
Svietlana
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2011, o 20:57

Re: specjalizacje

Post autor: Svietlana »

Z tego co pamiętam to ma praktyki pielęgniarskie w szpitalu, w tym między innymi na otopedii. Nie mówiła konkretnie o odrąbywaniu kończyn siekierą tylko że na ortopedii jest jak w rzeźni i czasem w ruch idą siekiery. No to jesli ida w ruch to chyba nie do operacjii łąkotki. Ale w sumie nieważne, nie o to chodziło w moim pytaniu!.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: specjalizacje

Post autor: Padre Morf »

Nie rozumiem co jest dziwnego w tym że podoba mi sie (albo wydaje mi sie że mi sie podoba, żeby nie było) ortopedia.
niektórzy chcą być lotnikami, astronautami, być jak Kubica i tak dalej.
Po trzecie kolezanka coś tam jednak o medycynie wie bo jej rodzice są lekarzami a ona sama studiuje stomatologie i miała praktyki między innymi na ortopedii.

Cóż, nie najlepiej to o niej świadczy albo o szpitalu, w którym miała praktyki
BTW stoma raczej nie ma praktyk na ortopedii

Mają pielęgniarskie po I roku na różnych oddziałach szpitalnych.
Svietlana
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2011, o 20:57

Re: specjalizacje

Post autor: Svietlana »

No dobrze więc skoro juz ustaliliśmy jak to jest z tą siekiera i praktykami po stomie to powie mi ktoś czy dużo trudniej jest zostać kobiecie ortopedą niz mężczyźnie ( bo kilka razy słyszłam takie opinie) i czym przez większą część czasu zajmuje sie ortopeda?
Grzecznie dziekuję za wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: specjalizacje

Post autor: Lektom »

pewne jest że praca chirurga jest ciężka. i mężczyźni z reguły są silniejsi fizycznie. Praca chirurga ortopedy jest o tyle cięższa, że w gre wchodzą kości, czyli elementy twarde i niekiedy potrzeba użyć sporej siły do wykonania jakiegoś zabiegu.
znam lekarzy ortopedów, którzy siedzą w przychodni, wypisują rehabilitacje, skierowania, oglądają prześwietlenia, a na operację wysyłają do swoich kolegów, bo oni sami się tym nie zajmują.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: specjalizacje

Post autor: Padre Morf »

czym przez większą część czasu zajmuje sie ortopeda?

artroskopie, repozycje, zespolenia, od czasu do czasu jakaś endoproteza.
Sporo drutów, śrubek, płytek i inszych tego typu rzeczy.
Oprócz tego szycie ścięgien, plastyki troczków zginaczy i tym podobna drobnica.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości