Rekrutacja 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mykaa
Posty: 12
Rejestracja: 24 lip 2010, o 16:25

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: mykaa »

przechlapane to mało powiedziane
czarkowski507
Posty: 1
Rejestracja: 8 paź 2010, o 12:11

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: czarkowski507 »

ja z powodów rodzinnych zaczynam rok w przyszły poniedziałek.
Powiedzcie ile już mieliście w tym tyg zajęć z anatomi ile sie odbylo czy wszystkie Czy w internecie jest gdzie lista abym mógł sprawdzić w ktorej grupie jestem?
Awatar użytkownika
aweee
Posty: 11
Rejestracja: 5 cze 2009, o 09:48

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: aweee »

listy wiszą pod dziekanatem:) anatomii byly 3 i o ile wiem wszystkie byly
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: resnick »

stoma ma 2h anaty tygodniowo, a rozpiska asystentow wisi w katedrze anatomii
karla90
Posty: 96
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:05

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: karla90 »

shamrock pisze: A co do ludzi- widmo, dawać ich nazwiska, mają prze.chlapane
mykaa pisze:przechlapane to mało powiedziane
Nie wiem o co macie pretensje. Wińcie uczelnie za zasady rekrutacji, które takie zachowanie umożliwiają. Kiedy ja składałam dokumenty na swoją uczelnię wymagane było świadectwo maturalne i oryginalny odpis, co automatycznie uniemożliwiało blokowanie miejsc. Sama nie wiem, czy chciałoby mi się jeździć na drugi koniec Polski, albo płacić za odpis u notariusza i przesyłkę.

W ogóle jak dla mnie cały system rekrutacji na uczelnie medyczne jest chory.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Mårran »

Łoo, porównywanie do Mengele, oskarżanie o brak etyki i teksty, że ktoś nie powinien mieć nic wspólnego z medycyną, przypominają mi to wypowiedzi pewnego byłego ministra :p

Ty oczywiście, gdybyś dostała się z jednej z pierwszych list i miała dokumenty gdzie indziej, rzuciłabyś się na drugi koniec Polski. Jesteś za granicą? To nic Pojedziesz rowerem do Polski, byle tylko zabrać dokumenty! Widać będziesz tym Lekarzem, jedynym kierującym się dobrem pacjenta (no bo tacy jak Karla, to tylko i w 100% kasa).

Co prawda, to prawda - nie ruszyć tyłka np. z Torunia do Bydzi, to rzeczywiście coś nie tak. Albo blokować na pięciu uczelniach odpisami tylko z lenistwa. Ale twoja wypowiedź jest nieco z kosmosu.

Pozdrawiam o przepraszam za OT, ale musiałam.
Pani Buka
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Kirsten »

Nawiasem mówiąc tylka nie trzeba nawet ruszac, zeby wybrac dokumenty, wystarczy napisac pismo i wyslac.
czarkowski507, nie wiem czy interesuje Cie lek czy stoma? Ja jestem z leku, mielismy trzy zajecia z anatomii po 1,5h, przerobilismy kregoslup, klatke piersiowa i na jutro jest kończyna gorna, cwiczen z bioli nie bylo w ogole, na chemii bylo przypomnienie obliczen zwiazanych z roztworami i bedzie z tego sprawdzian w tym tygodniu, krociutki 3 zadania. Takze ruszylismy z anatomia i chemia tak to duzo spraw organizacyjnych Mozesz sprawdzic w ktorej grupie jestes w rektoracie, na 1szym pietrze wiszą tablice obok drzwi do dziekanatu i tam są listy. Musisz zaplacic w rektoracie w kasie (lub przelewem gdzies) za indeks i legitke ok. 35zl, potem mozesz odebrac legitke w dziekanacie, tam można wykupic tez ubezpieczenie na rok, kosztuje koło 50 zl własciwie to chyba tyle z najważniejszych spraw, jak coś to pytaj
karla90
Posty: 96
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:05

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: karla90 »

Nie wiem ile wspólnego ma wybieranie dokumentów z etyką i eksperymentami na ludziach. Najwidoczniej powinnam zrezygnować z medycyny, widocznie to nie moje powołanie.

Rekrutacja ma swój system, który w takim momencie ma lukę i umożliwia blokowanie miejsc. Jeśli to umożliwia to zawsze znajdzie się grupa osób, która z tego skorzysta. To czy powinna czy nie jest nieistotne, to już zależy od moralności ludzi. To system powinien takie rzeczy eliminować i mieć ściśle dopracowane procedury.
Awatar użytkownika
lorette
Posty: 63
Rejestracja: 4 cze 2009, o 21:34

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: lorette »

Co do rekrutacji- popieram, jej zasady są chore. Czasami jednak warto wczuć się w sytuację drugiego człowieka- tak po prostu. Pomyśleć, jak ja bym się czuł(a) na miejscu tej osoby. I być w porządku, a nie zważać na głupie zapisy, że: skoro NIE muszę, to tego nie zrobię. Nie mnie oceniać, czy ktoś się nadaje na lekarza, czy nie. Powiem tyle- nie życzę tym osobom takiej sytuacji, w jakiej znaleźli się co poniektórzy.
skun
Posty: 144
Rejestracja: 30 lip 2010, o 08:57

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: skun »

zadałaś pytanie
karla90 pisze:Nie wiem ile wspólnego ma wybieranie dokumentów z etyką
i sama sobie na nie odpowiedziałaś
karla90 pisze:Jeśli to umożliwia to zawsze znajdzie się grupa osób, która z tego skorzysta. To czy powinna czy nie jest nieistotne, to już zależy od moralności ludzi.
moralność, etyka. czyż nie o to właśnie chodziło?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości