Męskie pismo niestaranne?

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Męskie pismo niestaranne?

Post autor: essayma »

Witam

Mam pytanie, może, ktoś odpowie. Dlaczego (na ogół, nie zawsze, ale dosyć często) męskie pismo jest dużo mniej staranne niż kobiece, szczególnie w wieku dojrzewania. Tylko proszę nie krzyczeć Oczywiście, mam nadzieję, że nie uraziłam nikogo płci męskiej.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Męskie pismo niestaranne?

Post autor: AnnaWP »

Jeżeli faktycznie tak jest, może wynikać to z pewnych predyspozycji manualnych. Mężczyźni zwykle rozwijają się w kierunku siły, wytrzymałości, kobiety mają lepsze predyspozycje do prac wymagających precyzji i zręczności. Pismo jednak jest czynnością precyzyjną.
Ale pisząca to całe życie bazgrała :D
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Męskie pismo niestaranne?

Post autor: Jane Doe »

Dziewczyny uwielbiają wypisywać na kartce literki w różnym charakterze pisma, później sobie wybierają te najładniejsze i tak próbują pisać. Chcą pisać ładnie i dorośle (zaczyna się w podstawówce P), później to zostaje. Chłopaki mają to gdzieś. Ja mam wg mnie brzydkie pismo, ale za to piszę b. szybko i zawsze tak było. Gdybym robiła te zbędne zawijasy, piękne zaokrąglenia, czy co tam jeszcze to moje notatki byłyby o połowę krótsze
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Męskie pismo niestaranne?

Post autor: essayma »

wg. Ungrena

Cechy pisma kobiecego: delikatność duktu, spadzistość, lewoskrętność, zmanierowane formy, rozciągłość, ozdobny modelunek liter dużych, rzadko występującą lewostronność, niewielka łączliwość, duże odstępy miedzy wyrazami i znakami, załamania kąta nachylenia (inaczej elementy podlinijne a inaczej nadlinijne), wydłużenie i częste haczykowate adiustacje początkowe i końcowe.


wg. Wittlicha

Męskie cechy pisma: silny nacisk, duże różnice długości elementów, arkady, uproszczenie i ukierunkowanie lewostronne.

Kobiece cechy pisma: mały nacisk, szerokość pisma, małe różnice w długości elementów, girlandy i ukierunkowanie prawostronne.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Męskie pismo niestaranne?

Post autor: Collo »

Najczęściej dziewczyny piszą ładnie, bo się starają, chłopakom to obojętne ble tylko rozczytać
Wiadomo jednak, że zdarzają się wyjątki, znam dziewczynę, której nie da się w ogóle rozczytać i chłopaka, któremu charakteru pisma pozazdrościła by nie jedna dziewczyna
Ja piszę raczej brzydko, ale da się mnie rozczytać
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości